Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

zawsze aktualne mapy

Czy uważasz że NE ma : zawsze aktualne mapy?

Ankieta wygasła sobota, 5 sty 2013, 18:22

1. Tak
15
48%
2. Nie
15
48%
3. Nie wiem.
1
3%

Liczba głosów : 31

zawsze aktualne mapy

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 5 gru 2012, 17:20

Za ten tekst "Zawsze aktualne mapy" ktoś Was kiedyś pociągnie do odpowiedzialności... Jak Wy możecie w ogóle coś takiego pisać???
Edek Łomiarz

Re: NaviExpert w google play :)

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 18:30

Edek Łomiarz napisał(a):"Zawsze aktualne mapy" [...] Jak Wy możecie w ogóle coś takiego pisać???

Bardzo prosto: w odróżnieniu od urządzeń offline nie ma możliwości aby mapy były nieaktualne, gdzie aktualność jest rozumiana jako ta sama wersja u dostawcy i klienta.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 5 gru 2012, 19:41

Dość dziwne moim zdaniem wytłumaczenie słowa "aktualność" (nie mam pretensji do Ciebie, bo rozumiem że nie Ty taką definicję tego słowa wymyśliłeś). Równie dobrze mogę sprzedać komuś pustą kartkę papieru twierdząc że sprzedaję mu najbardziej aktualną mapę Europy. I będę miał rację, bo ja (jako producent tej "mapy") będę też miał pustą kartkę?

Jakby tego nie tłumaczyć - to zwykłe rżnięcie i oszukiwanie klientów, bo "zawsze aktualne mapy" po prostu nie istnieją.

PS. ALEX, nie chcesz może kupić najbardziej aktualnej mapy Europy? :D Tanio sprzedam :D Ba, za małą, promocyjną dopłatą dołożę najbardziej aktualną mapę całego świata :D A może ktoś z NE się skusi? :D Gorąco polecam! :D
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 20:22

Fakt, aktualne mapy nie istnieją. Definicja aktualności została wymyślona przeze mnie naprędce (nie znam interpretacji tego słowa przez pracowników NE). "Zawsze aktualne mapy" moim zdaniem nie należy interpretować bezpośrednio, bardziej jako slogan reklamowy. Konkurencji też można zarzucić nieprawdę w ich reklamach.
Dużo jeżdżę z NE, jeżeli chodzi o mapy to największymi problemami z jakimi się spotykam to brak adresów punktowych, masakrycznie błędne POI oraz ubogą ilość danych APR (tłumaczenie pracownika Emapy o pracochłonności jest zwyczajnie dziecinne - nie masz czasu na mapy to się zajmij czymś innym).
Brakującej drogi dawno nie miałem. Powiem, że moja współpraca w tej kwestii z NE przebiega całkiem dobrze - niedawno dosztukowali nową ulicę w Szczecinie na podstawie moich informacji, ostatnio zostałem poproszony o weryfikację możliwości przejazdu na nowo budowanym odcinku.
Gdyby jeszcze było dorabiane drogi tymczasowe (w czasie budów - patrz mój przykład o zjechaniu z trasy) to już było by idealnie.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w innych rejonach może być zupełnie inaczej...
ALEX

Postprzez mentos11 » środa, 5 gru 2012, 20:32

Edek zawsze widzisz ta druga ciemną stronę a nie widzisz jakoś tej jasnej np. z przed tygodnia kiedy kazdego dnia pojawiały się nowe odcinki autostrad kilka godzin po otwarciu i można było już nimi z NE się przejechać.
Mapy całościowo nie są najdokładniejsze ale na potrzeby nawigacji są dobre i "aktualne". Chyba jasno się wyraziłem :D
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 5 gru 2012, 20:36

Dzięki ALEX za tak obszerne wyjaśnienie.

Pisząc o nieprawdziwości tego hasła reklamowego nie miałem wcale na myśli jakości map NE, bo w pełni rozumiem to, że w wielu rejonach Polski NE sprawuje się wręcz rewelacyjnie. Chodziło mi jedynie o sam fakt wprowadzania klientów w błąd sugerując (a w tym przypadku nawet nie sugerując, tylko mówiąc wprost) nieprawdę, bo jak już wspomniałem - "zawsze aktualne mapy" nie istnieją, więc producent twierdząc że takowe posiada zwyczajnie kłamie. A zgodnie z polskim prawem reklama (a także wszelkie slogany reklamowe) NIE MOŻE wprowadzać w błąd ani sugerować nieprawdy. To już nie tylko nieuczciwa konkurencja, ale działanie niezgodne z polskim prawem, za co grożą całkiem poważne kary.

EDIT.
Tu, na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (tzw. UOKiK) można poczytać więcej na ten temat: www.uokik.gov.pl/komentarze_i_wyjasnien ... s_id=10040
Ostatnio edytowano środa, 5 gru 2012, 20:52 przez Edek Łomiarz, łącznie edytowano 1 raz
Edek Łomiarz

Postprzez ALEX » środa, 5 gru 2012, 20:49

Z Google Play: opis Y: "Jedyna nawigacja, która wytycza i optymalizuje na bieżąco trasę w oparciu o aktualną sytuację na drogach", czyżby? Do sądu z nimi...
ALEX

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 5 gru 2012, 20:53

To że sąsiad kradnie, nie znaczy że i ja mogę kraść. ;)
Edek Łomiarz

Postprzez mentos11 » środa, 5 gru 2012, 21:46

No teraz po dzisiejszej aktualizacji map stwierdzam ze NE ma aktualne mapy :)
Postep jest duży choć widzę ze wszystkich poprawek nie udało się nanieść ale to kwestia czasu zapewne, podejrzewam że zabrakło rąk do pracy ;)
Naprawde NE się postarał akurat na mikołajki ;)

I przestańcie się już czepiać słówek i reklam, myślę że jesteśmy zbyt swiadomymi klientami aby dać się robić w maliny.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Edek Łomiarz » środa, 5 gru 2012, 22:04

To, że Ty nie dałbyś się naciągnąć metodą "na wnuczka" lub "na inkasenta", to nie znaczy że ktoś inny, nieświadomy faktu oszustwa, nie da się naciągnąć. Podobnie jest i w tym przypadku - nie wiemy ilu klientów kupiło produkt wierząc że rzeczywiście dostają mapy, które są aktualizowane natychmiast po zaistniałych na nich zmianach? Dzisiejsza technologia jeszcze na tak dokładne monitorowanie dróg nie pozwala, ale może kiedyś...

Tak czy inaczej, jak zwał, tak zwał - zarówno gnojek i oszust działający "na wnuczka"/"na inkasenta", jak i gnojek i oszust działający "na zawsze aktualne mapy" jest i zawsze będzie dla mnie zwykłym gnojkiem i oszustem, dla którego nie mam za grosz szacunku ani zrozumienia.

Tak, wiem. Za takie epitety skierowane w kierunku NE zostanę pewnie nagrodzony ostrzeżeniem lub nawet banem, ale założę się że gdybym, mówił tak tylko o oszuście działającym "na wnuczka" (bez wspominania o NE), to większość z Was zapewne przyznałaby mi rację, prawda?
Edek Łomiarz

Następna strona

Powrót do Ogólne