Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Niedoskonała "Droga do doskonałości"

Niedoskonała "Droga do doskonałości"

Postprzez piowolt » czwartek, 20 gru 2012, 21:44

Po zakończeniu konkursu "W drodze do doskonałości" i po aktualizacji do 8.1, NE zaczął mi wyznaczać niektóre trasy w dziwny sposób.

Np. pod mój nr. domowy nagle zaczął prowadzić chodnikiem między blokami na osiedlu - problem już zgłaszany kilka razy, albo
próbuje mnie wyprowadzić z parkingu centrum handlowego chodnikiem dla pieszych z wyjazdem na przejściu dla pieszych (zgłoszenie też poszło). Takie przykłady mógłbym mnożyć, najdziwniejsze że dzieje się to w miejscach w których wcześniej trasy były wyznaczane normalnymi drogami.

Zastanawiając się o co chodzi, przypomniałem sobie wypowiedz uczestnika konkursu o których pisał na blogu NE:

"Można..., poszukiwać również w domu - Większą część zgłoszeń znajduję za pomocą zdjęć satelitarnych i lotniczych z Google maps i street view oraz ortofotomapy."
Źródło: http://www.blognavi.pl/po-godzinach/12- ... doskonaoci

Jeśli mapy NE rzeczywiście aktualizowano, bez uprzedniego sprawdzenia ich, na podstawie zdjęć satelitarnych, to wszystko wyjaśnia i sporo czasu zajmie odkręcanie chodników do doskonałości.

I nic dziwnego że NE Prowadzi mnie autem do domu prowadząc po chodniku między blokami.
Przecież na Google maps wygląda ze auto się zmieści;)

Macie podobne doświadczenia?

Nie wiem, może się po prostu zmieniły algorytmy w 8.1?
Pozdrawiam
Piotr W.
piowolt
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: HTC Desire

Re: Niedoskonała "Droga do doskonałości"

Postprzez jellou » środa, 11 wrz 2013, 00:34

Tutaj http://www.cowarto.eu/2013/09/jaka-program-do-nawigacji-zainstalowac.html jest małe porównanie z główny konkurentem.
jellou
Użytkownik forum Użytkownik forum

Powrót do Ogólne