Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

ETA - czyli szacowane czasy przejazdów

Re: Wpadki CT Online

Postprzez Qbek » piątek, 18 sty 2013, 23:14

Powiedzcie mi, jak to możliwe, że NE planuje przyjazd na 21.23, tymczasem AM na ok. 20.50, a ja przyjeżdżam o 20.40, jadąc po trasie ok. +15/20 km więcej od dopuszczalnej.
Coś tu jednak nie gra...

Scr000109.jpg
Scr000109.jpg (131.23 KiB) Przeglądane 2033 razy
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » sobota, 19 sty 2013, 10:18

Od pewnego czasu zmienił się trafik i tak jak kiedyś kolor czarny był praktycznie niewidoczmy to teraz czesto zauważam korki pokazane na czarno, przeważnie zgadza się trafik z rzeczywistością ale kilka razy widzialem na pustej drodze nagle odcinek czarnego trafiku, jedną taka wpadke zglosilem aby sobie zweryfikowali ale za kazdym razem jakoś mi sie nie chce. Alex juz poruszal ten temat, chodzi o zatrzymanie się na trasie np na siusiu i nie wyłączenie NE.
Jeszcze Qbek nie zapominaj że NE korzysta z danych historycznych im dłuższa jest trasa, i to jest powodem tak przeszacowania czasu dojazdu, mamy zimę i od miesiąca prędkości spadly i widocznie to sie odbiło na przewidywanym czasie dojazdu.
Po prostu za szybko jeździsz ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez lchmiel » niedziela, 20 sty 2013, 00:55

To jest dla mnie bardzo ciekawe. Ostatnio jeździmy nieco poza miasto w soboty, tak ze 40 km w jedną stronę. Wyprzedzić NE na takiej trasie choćby o kilka minut to nie lada wyzwanie. Podobne obserwacje mam z tras Wwa-Lublin-Wwa w zeszłym roku. Podobnie Wwa-Zakopane lub Wwa-Korbielów, ale nieco dawniej, więc to już historia.

Może to specyfika obszaru, po którym się poruszam. Tylko jak go nazwać? Okolice Warszawy? Nie bardzo, przecież to Lublin. Główne drogi? Też nie, wokół Warszawy jeżdżę po drogach zdecydowanie bocznych, nawet szutrowych (btw, jak jest śnieg, to radość jechać).
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez spinnek » niedziela, 20 sty 2013, 21:11

Dwie sprawy:

1) @Qbek

Sorry, ale jedziesz 15-20km/h PONAD limit i jeszcze masz NE za złe, że przyjechałeś PRZED czasem? Naprawdę masz zamiar dołożyć swoją cegiełkę do 1,5 mld PLN, które minister finansów zaplanował w tym roku z mandatów? Ja nie, i mam nadzieję, że raz, że NE nie będzie faworyzował tych, którzy planują dostać na trasie mandat (15-20km/h więcej to już jest ewidentne podkładanie się pod strzał z fotoradaru stacjonarnego, przenośnego lub wideoradaru w wozie) , dwa, że NE będzie promował bezpieczną jazdę - po to są limity prędkości.

2) Problem z ETA w Warszawie

Zgłosiłem problem do supportu, że co z tego, że NE pisze mi, że ETA z Apartamentowej w Warszawie to 30 minut, skoro od końca Apartamentowej do początku (100 m? 150?) można jechać nawet 15-20 minut, jak to było w moim przypadku, bo ulica ta nie jest objęta zbieraniem danych trafficowych. Od razu zadałem też pytanie, co powoduje, że dana ulica jest lub nie jest objęta zbieraniem danych trafficowych. Ilość samochodów? Tych jest na Apartamentowej od groma, przynajmniej w godzinach porannych. Kategoria drogi? No jeśli NE zbiera dane trafficowe z założenia tylko z głównych dróg, to ja będę pewnie musiał wrócić do Automapy w miastach i używania NE na dłuższych trasach (mam dwa abonamenty). Mam nadzieję jednak, że tak nie jest, i coś da się tej sprawie zrobić. I, że będzie można przynajmniej zgłaszać do supportu odcinki, gdzie trzeba włączać zbieranie danych traffic'owych.
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez lchmiel » niedziela, 20 sty 2013, 21:38

NE zbiera trafik na wszystkich drogach (prawdopodobnie za wyjątkiem osiedlowych, "zielonych"), ale pokazuje go na mapach tylko na drogach powyżej którejś kategorii (nie wiem, której). Jest o tym informacja na forum (nie szukałem, ale kiedyś czytałem to).

Są też obserwacje. Na przykład, kiedyś zgłosiłem, że pewna dróżka osiedlowa jest w rzeczywistości pełnoprawną, szeroką, asfaltową miejską ulicą. Kategoria drogi na mapie się zmieniła z pierwszej na drugą od końca, ale NE nie prowadził tamtędy. Po kilku dniach, gdy zebrało się trochę danych (m.in. moich), zaczął normalnie planować tamtędy trasy, i robi to do dzisiaj.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 21 sty 2013, 09:25

LChmiel dobrze pisze NE zbiera dane ze wszystkich ulic tylko pytanie czy ktoś przejedzie z NE taką uliczka osiedlową skoro i tak widać że jest korek i aby wyjechać stoi sie w korku 10 min.
@Spinnek jak będziesz jeździł z NE to zebrane dane pozwolą lepiej z czasem określać ETA.
Teraz widać że korek na Ryżowej jest duży, pewnie jak co dzień, współczuję :?
Załączniki
Apartamentowa.jpg
Apartamentowa.jpg (319.38 KiB) Przeglądane 2043 razy
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez ALEX » poniedziałek, 21 sty 2013, 11:48

Qbek napisał(a):Powiedzcie mi, jak to możliwe, że NE planuje przyjazd na 21.23, tymczasem AM na ok. 20.50, a ja przyjeżdżam o 20.40, jadąc po trasie ok. +15/20 km więcej od dopuszczalnej.

Robię test ETA, trasa Koszalin->Szczecin (182km). Wynik wieczorem.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Qbek » poniedziałek, 21 sty 2013, 11:52

spinnek napisał(a):[...] Naprawdę masz zamiar dołożyć swoją cegiełkę do 1,5 mld PLN, które minister finansów zaplanował w tym roku z mandatów? Ja nie,[...]

To kup sobie dobry antyradar i nie będziesz płacił jak ja :lol:
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez ALEX » wtorek, 22 sty 2013, 18:23

Zapis trasy z dnia wczorajszego:
Koszalin-Szczecin.jpg
Koszalin-Szczecin.jpg (165.31 KiB) Przeglądane 1994 razy

No i zakończenie:
Koszalin-Szczecin-koniec.jpg
Koszalin-Szczecin-koniec.jpg (21.86 KiB) Przeglądane 1994 razy

Opis: starałem się cały czas jechać z maksymalną dopuszczalną prędkością respektując wszystkie ograniczenia. Do czasu wjazdu na ekspresówkę a potem autostradę przejazd zgodnie z prognozą. Na drogach szybkiego ruchu większość kierowców jeździ poniżej prędkości dopuszczalnej.
Na 140km przed celem program automatycznie przelicza trasę na identyczną (kolejny manewr jest za 46km a na tej trasie nie ma alternatyw...)
Zjazd z autostrady A6 (16km do celu) to największa porażka NE. Będąc w miejscu pomarańczowego wskaźnika należy już być na drodze równoległej do autostrady gdyż od tego miejsca zaczyna się barierka energochłonna. Następna możliwość zawrócenia jest dopiero po 10km niemieckiej autostrady...
ALEX

Postprzez ALEX » wtorek, 22 sty 2013, 18:30

Dzisiejszy przejazd przez Bydgoszcz w czasie opadów śniegu:
Bydgoszcz.jpg
Bydgoszcz.jpg (85.04 KiB) Przeglądane 1994 razy

Dla drugim obrazie czarne odcinki to prawdopodobnie stojące tam samochody firm kurierskich...
ALEX

Następna strona

Powrót do Ogólne