Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Punkty POI w NE

Re: Punkty POI w NE

Postprzez algi » czwartek, 12 wrz 2013, 21:15

Dlatego ze ceny na moich ulubionych stacjach około 30stu w 90% przypadków się sprawdzają co do grosza. W przypadku tank24 nie sprawdziły mi się nigdy i jakiś pseudo algorytm nigdy nie wymyśli jaką decyzję dziś rano podjął kierownik stacji lub jakie wytyczne dostał.
Teoria teoria a praktyka od lat pokazuje swoje.

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4

NE v11.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE / 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez ALEX » czwartek, 12 wrz 2013, 21:31

A wystarczy poinformować użytkownika skąd pochodzą dane: od innego użytkownika (w tym potwierdzone przez innego użytkownika) czy że zostały wylosowane. Przydała by się również opcja wyłączenia losowych danych jak i samych cen.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Marian » piątek, 13 wrz 2013, 07:08

algi napisał(a):Teoria teoria a praktyka od lat pokazuje swoje.
Nie wiem jak jest od lat, ale na dzisiaj praktyka twojej ulubionej wyszukiwarki cen wygląda tak:

stacje_benzynowe.JPG
stacje_benzynowe.JPG (105.34 KiB) Przeglądane 1225 razy
Na szaro zaznaczono ceny średnie dla województwa, ceny na biało sięgają do tygodnia wstecz. Nie wygląda to zachęcająco. A ceny tank24 albo są dokładne, albo różnią się dosłownie o niewielkie grosze.
Marian
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez algi » piątek, 13 wrz 2013, 07:35

Może w Twojej okolicy. W Warszawie tank ma rozrzut tak duży że te różnice potrafią zmienić kolejność stacji jeśli byś po cenie miał posortować.
http://www.stacjebenzynowe.pl w Warszawie mają dane bliższe rzeczywistości. A do tego wiesz ze cena jest z danego dnia i równa co do grosza, lub z wczoraj a jak nie ma danych to jest wyszarzona średnia czyli przydatność taka sama jak tanka "gdzieś cirka about tyle a tyle..."
Algorytmy tanka to po prostu szamaństwo. Nie ma takiego który ustali ze jeśli ktoś pisał na stacji x 5 zł to na tej obok będzie 5.15 zł.
A cena typu +/- 20 gr kompletnie nie nie interesuje choćby ze względu na płatności kartą i zwrot 3 lub 4 % wartości co na cenie litra widać. ..

Z praktyki i tak w Warszawie najtańszy jest Auchan trochę walczą Lukoil ale i wybrane Orleny potrafią nieźle zaskoczyć.

NE v4.x/5.x - LG GT 505

algi

Postprzez ALEX » piątek, 13 wrz 2013, 11:17

The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez algi » piątek, 13 wrz 2013, 13:35

No i super. Wiec u nas za 10 lat ;-)

NE v4.x/5.x - LG GT 505

algi

Postprzez DantE » piątek, 13 wrz 2013, 16:54

Już dawno się przekonałem, że ceny na tank24 mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dzisiaj przejeżdżałem obok stacji w mojej okolicy i ceny były zawyżone o 2-3 grosze mimo, że niby pochodziły z wczoraj. Dodatkowo serwis usilnie podaje ceny paliwa, którego nie można kupić na tej stacji co najmniej od kilku lat. ;)
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Marian » piątek, 13 wrz 2013, 19:32

DantE napisał(a):Już dawno się przekonałem, że ceny na tank24 mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dzisiaj przejeżdżałem obok stacji w mojej okolicy i ceny były zawyżone o 2-3 grosze mimo, że niby pochodziły z wczoraj.
Różnica 2-3 groszy to nic wspólnego z rzeczywistością? A gdyby był 1 grosz to też? Chyba trochę przesadzasz. Serwis nie gwarantuje cen dokładnych tylko bardzo bliskie. Dokładne online to dopiero od niedawna w Niemczech http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... nach-paliw na podstawie ustawy Bundestagu. I to też nie na wszystkich stacjach.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez DantE » piątek, 13 wrz 2013, 21:08

Marian napisał(a):
DantE napisał(a):Już dawno się przekonałem, że ceny na tank24 mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Dzisiaj przejeżdżałem obok stacji w mojej okolicy i ceny były zawyżone o 2-3 grosze mimo, że niby pochodziły z wczoraj.
Różnica 2-3 groszy to nic wspólnego z rzeczywistością? A gdyby był 1 grosz to też? Chyba trochę przesadzasz.

Jeśli dzień wcześniej takich cen nie było na te stacji to chyba nie jest to prawdziwa informacja. Skoro jest to jakaś wyliczona, przybliżona cena to niech to zaznaczą i nikt nie będzie miał pretensji.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez Michal1983 » sobota, 14 wrz 2013, 04:32

Kiedyś łudziłem się, że jak wejdę na stronę dowolnego koncernu paliwowego to oprócz informacji o lokoalizacji poszczególnych stacji paliw będzie też informacja o cenach paliw. Trudno jest zrozumieć dlaczego pod presją serwisów udzielających takich informacji poszczególne koncerny same nie zaczynają udzielać takich informacji tylko ciągle musi trwać ta partyzantka.
Sam jak mam okazję tankować to wprowadzam ceny paliwa na danej stacji, ale to jest dwa, trzy razy w miesiącu, więc też nie daje to aktualnej ceny na dany moment.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne