Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Punkty POI w NE

Punkty POI w NE

Postprzez emerce » środa, 23 sty 2013, 11:07

Wiele razy korzystałem z wyszukiwarki punktów POI i powiem szczerze, że obecnie już tego nie robię.
Wiele punktów jest nie aktualnych lub ich tam niema, brakuje także wielu punktów.

Przykładów można mnożyć, wizyta nad morzem i poszukiwanie apteki w NE znalazłem dwie i to zamknięte a po uruchomieniu AM aż zrobiło się "zielono" od punktów i bez problemu odnalazłem. Stacja benzynowa tuż obok mojego miejsca zamieszkania, której nigdy nie było gdyż znajdują się tam budynki mieszkalne... Następny przykład dojazd do mojej firmy z poziomu AM jest bezproblemowy lecz w NE pokazuje stary adres nieaktualny od ok 5 lat.

Nie wiem skąd te punkty są dostarczane ale często mijają się z prawdą.
Czy nie zastanawiał się nikt nad nawiązaniem współpracy z rozsądnym dostawcą? np miplo.pl fakt, że jest to serwis działający z automapą, lecz z tego co czytałem na ich stronie nie wykluczają współpracy z innymi firmami.

Aktualne i obfite punkty POi to wielka moc każdego programu nawigacyjnego a miło jest dobrze trafić do celu.

Jakie są Wasze odczucia i opinie na ten temat?
Obrazek
emerce
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galxy S4 ; NOKIA C5

Re: Punkty POI w NE

Postprzez mentos11 » środa, 23 sty 2013, 14:21

Ja też ostatnio szukałem McDonalda w okolicy i oczywiście ten najblizszy byl jakis fikcyjny, nie mam zaufania do POI przydałby się jakiś porządny przegląd i weryfikacja. Może druga osłona konkursu tylko ze teraz pod lupę poszły by POI?
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez Laputa » środa, 23 sty 2013, 15:46

Pracujemy nad narzędziami, które pozwolą na uruchomienie programu poprawy POI, podobnego do programu zgłaszania zmian na mapach. Analizujemy również inne źródła danych POI. Niestety, wszystko to jest czasochłonne, ponieważ poszczególni dostawcy posiadają dane w różnym formacie.
Laputa

Postprzez DantE » środa, 23 sty 2013, 18:57

W przypadku POI nie ma co robić przeglądów czy poprawek, tylko trzeba zmienić dostawcę.
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez emerce » czwartek, 24 sty 2013, 10:24

Także uważam, że ich weryfikacja nic nie da ( szczególnie konkurs, pracownicy się zajadą :lol: )
Potrzebny jest system( np nowy portal? )/dostawca, który ciągle monitoruje i aktualizuje punkty - tak jak część serwisów gdzie robią to ich użytkownicy a także otrzymują dane od firm i instytucji.

Poprawa danych map to jedno lecz poprawa poi to inna sprawa. Punktów mamy setki tysięcy i dziesiątki kategorii.
Obrazek
emerce

Postprzez nocnyMarek » czwartek, 24 sty 2013, 19:22

emerce napisał(a):Punktów mamy setki tysięcy i dziesiątki kategorii.

A kilometrów to niby nie setki tysięcy?
nocnyMarek

Postprzez emerce » piątek, 25 sty 2013, 09:46

Przejrzyj bazę np miplo.pl będziesz wiedział o czym piszę.
W programie poprawy map nie poprawialiśmy każdego kilometra drogi przecież z poi jest inaczej na jednym skrzyżowaniu może być nawet i 10 punktów poi. ( stacje, punkty usługowe, bankomaty itp... )
Program poprawy poi jest bardziej skomplikowany niż dróg.
Obrazek
emerce

Postprzez Laputa » piątek, 25 sty 2013, 10:09

Dane od dostawców są przekazywane w różnych formatach - czasami naprawdę kiepskich - dlatego ich integracja nie jest łatwym zadaniem. Ale nad nowymi dostawcami POI również pracujemy. Dodatkowo, część błędów wynika np. z nieprawidłowego geokodowania adresów przez któregoś z dostawców i poprawka musi być systemowa, dotycząca grupy POIów.
Laputa

Postprzez ALEX » piątek, 25 sty 2013, 11:09

Tak czy inaczej - w chwili obecnej nie da się korzystać z POI (chyba, że ktoś lubi negatywne emocje po "dotarciu do celu").

No i przypominam (bo już o tym pisałem) - POI powinny być tak opisane aby nawigacja prowadziła tak, aby dało się tam dotrzeć samochodem... (czyli np.: do wjazdu na parking)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » piątek, 25 sty 2013, 12:06

Widze że NE ostatnio dodal do swojej bazy dużo Poi z różnych źródeł i stąd są zapewne te problemy z adresem lub polozeniem. Zmiana nap na emape tez pewnie miała wpływ.
O ile położenie można skoordynować i poprawic systemowo to weryfikacja fikcyjnych POI takich jak McDonald's w Warszawie na ulicy Modlinskiej 1/3 to może zrobic tylko użytkownik, tak jak ja ostatnio :(
mentos11

Telefon: moto g

Następna strona

Powrót do Ogólne