Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Naviexpert 8.2 - wersja dla Symbiana i Bada.

Re: Naviexpert 8.2 - wersja dla Symbiana i Bada.

Postprzez Qbek » piątek, 7 cze 2013, 22:30

Sprawa dotyczy dodania POI na trasie. Dziś znalazłem stację StatOil, ale podczas jazdy nie mogłem uzyskać podglądu "pokaż na mapie". Program wracał do trybu nawigacji. Dodanie go do trasy udało się. Skąd mam wiedziec, że NE nie planuje mi jakiegoś psikusa?

Kolejna sprawa, to podgląd trasy.
Po jakiego grzyba mi podgląd całej trasy, w tym już przejechanej? Co z kilkudzisięcio lub kilkuset kilometrowego podglądu dojrzę?

Przykłady z dzisiejszego dnia. Przed Zawierciem, w drodze do Szydłowca, nagle NE proponuje mi zjazd z głównej. Chcę podejrzeć co się dzieje w trafficu i co widzę w pierwszym rzucie, o ile w ogóle uda mi się go uzyskać na transmisji GPRS... Pierwsza próba się nie powiodła i zanim ukazał mi się podgląd całej trasy, powróciłem do trybu nawigaci 3D
Obrazek

druga próba już się udała, ale zdążyłem już sporo ujechać objazdem...
Obrazek

Czy ktoś widzi, gdzie jest prowadzony i co się dzieje na głównej? Otóż nie, więc należy się zatrzymać i na spokojnie prześledzić sytuację... A tam co? Nic... Więc objazd na próżno, a trasa Rekomendowana, nie jakaś tam Szybka.

Obrazek
Obrazek

Przykład z powrotu. Znów prawie ten sam objazd, ale tym razem mniej na około i znów pusto na głównej, bo wyprzedził mnie samochód główną, którego dużo wcześniej wyprzedziłem.
Schemat ten sam, powolne wczytywanie danych uniemożliwia podgląd i navi wraca do trybu nawigacji.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moje wnioski są następujące.
Automatyczny powrót z podglądu powinien następować po dłuższym czasie lub na życzenie kierowcy. O ile ktoś tę funkcję testuje w zasięgu 3 lub 3,5G, to zapewne nie problemu. Na GPRS jest i to duży.

Podgląd trasy powinien być dwu lub trzy stopniowy i np pierwszy stopień daje rzut z 5 km, drugi na resztę trasy, ale od miejsca w którym jesteśmy, a nie z uwzględnieniem trasy przejechanej.

Kolejna sprawa.
Zgłaszanie możliwych kontroli. Dlaczego zgłoszenie ma inną ikonę, niż wyświetlana do potwierdzenia?

Obrazek
Obrazek

Kolejny mankament.
Mam odznaczone autopowiększanie. Dlaczego jestem mimo to nadal nim raczony?

Kolejny babol...
Wyjazd z punktu pośredniego. Dlaczego rzut trasy jest obrócony o 180 stopni?
Obrazek
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » sobota, 8 cze 2013, 19:31

Dzisiaj próbowałem wyznaczyć trasę środkami komunikacji miejskiej z zadaną godziną i datą przyjazdu na miejsce. Niestety aplikacja uparcie wyznaczała mi trasę jakby data i godzina była tą startową a nie końcową. Chciałem dojechać na 9:30 w zadane miejsce, a wszystkie propozycje zaczynały się a nie kończyła o zadanym czasie przyjazdu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.3.195 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Michal1983 » niedziela, 16 cze 2013, 05:06

Użyłem funkcji wyszukiwania punktów POI po trasie i niestety jestem zawiedziony. Po odszukania punktu i wybraniu Wstaw do trasy punkt powinien dodawać się do trasy sam i trasa powinna się od razu sama przeliczyć. Byłoby to bezpieczniejsze i wymagało mniej uwagi od kierowcy niż obecna metoda, w której po wystawieniu punktu do trasy program powraca do ekranu planowania trasy i wszystko trzeba od nowa potwierdzać. :(
Całe szczęście że użyłem tej funkcji podczas postoju a nie w ruchu bo na pewno bym spowodował wypadek.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Zadzwoń po trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.3.195 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Michal1983 » piątek, 21 cze 2013, 05:05

Jeszcze taka ciekawostka. Przy używaniu radia samochodowego jako zestawu audio gdzie telefon łączy się z radiem przez bt. Kiedy odtwarzana jest sama muzyka z domyślnego odtwarzacza muzyki można z panelu radia zmieniać piosenki. Po włączeniu NE już tej możliwości nie ma. Jakby NE było nad odtwarzaczem nie zależnie w której kolejności co się uruchomi.
Michal1983

Postprzez Qbek » niedziela, 23 cze 2013, 21:39

Niby lepiej działa wyszukiwanie POI przy trasie, bo StatOil została odnaleziona ok 50 m od DTŚ, niestety po dodaniu POI do trasy, pierwotna trasa wykasowała się i powstała nowa tylko do POI'a.

Obrazek
Qbek

Postprzez Qbek » sobota, 29 cze 2013, 22:48

Kolejne "wiadro" uwag...

Widzę, że chyba zaczął działać selektywny APR :)
Obrazek

Niestety nadal brak zaszytych map w urządzeniu skutkuje powolnym, mozolnym, a czasem nieudolnym wczytywaniem danych, zwłaszcza w zakresie działania EGPRS, gdzie jak widać na ostatnim zrzucie, zasięg oraz połączenie są zachowane. Poniżej sekwencja screenshotów. Dziwi mnie jeszcze brak zachowania proporcji w rysowaniu przebiegu trasy - różne grubości rysowanej linii.

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nadal krew mnie zalewa, gdy na 10 rozpoczęć trasy, w 9 przypadkach wskazywany kierunek jest obrócony o 180 stopni. Dlaczego tak się dzieje?
Obrazek
Obrazek

Dlaczego soft, wiedząc o tym, że wjechałem do tunelu i co za tym idzie, nie miałem jak z niego wyjechać, po wyjechaniu wskazuje moją pozycję kilkadziesiąt/kilkaset metrów obok?
Obrazek

Czy któryś z projektantów lub testerów próbował w pełnym słońcu odczytać linijkę zawierającą miasto i adres (dane niepodświetlone)? Życzę powodzenia... Misja niemożliwa :evil:
Obrazek

Wkurza mnie wybitnie brak zachowania logiki. Jeśli sygnalizujemy (IMO niepotrzebnie) zjazd na przeciwny pas, to dlaczego nie jest sygnalizowany powrót nie niego?
Obrazek
Obrazek

No i wyświetlanie współrzędnych GPS... Dlaczego te dane nie mogą być na samym dole, w belce przyległej do dolnej krawędzi ekranu? Przecież to ma być narzędzie do analizy screenów, bez konieczności zachowania czytelności podczas jazdy... Tu jak widać zostały dodatkowo zasłonięte górną belką.
Obrazek

Czasem mi ręce opadają :(
Qbek

Postprzez Michal1983 » niedziela, 30 cze 2013, 04:35

Co do przesuniecia pozycji przy jeździe tunelem może wynikać to z tego, że pozycja została skorygowana o informacje uzyskane z nadajników sieci komórkowych, które są w pobliżu. W mojej nokii przez cały tunel mam komunikat Ustalanie pozycji i punkt stoi w miejscu aż do wyjechała z tego tunelu.
Chyba najgorszy jest wyjazd z posesji, do której nie ma narysowanej drogi (patrz Perzyńskiego 10). Program przyciąga aktualną pozycję już na ulicę Perzyńskiego i utrudnia tym samym zorientowanie się, w która stronę mam skręcić. Czasem proponuje wyjazd droga równoleglą do ulicy. Pytanie po co jak mogę od razu wyjechać na ulicę.
Michal1983

Postprzez Michal1983 » piątek, 12 lip 2013, 04:27

Kiedy będzie wersja 8.3 dla telefonów z javą i Symbianem z:
- przesyłaniem punktów trasy z korkosfery do aplikacji
- nowym wyglądem ekranu nawigacji oraz mapy - zmiana okien informacyjnych oraz ikon
- scaleniem opcji Zaplanuj trasę i Nawiguj
- dodatkowym popup przypominającym o aktualnych ustawieniach trasy
- możliwością wyłączenia komunikatów głosowych na mapie bez nawigacji
- zmianą w rysowaniu map - zmniejszenie transferu danych?
Michal1983

Postprzez GanjaFighter » piątek, 12 lip 2013, 06:29

Dołączam się do pytania Michal1983
Opel Astra H Kombi 1.9 CDTI
Obrazek
GanjaFighter
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S4 GT-I9505

Postprzez sztaba » piątek, 12 lip 2013, 07:46

a ja zadam pytanie inaczej: czy w ogóle będzie 8.3 dla Symbiana? :roll:
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert