Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

APR

APR

Postprzez ALEX » czwartek, 28 lut 2013, 18:50

Jeżdżąc sobie po Polsce czasami program wyświetla dane APR. Niby fajnie, ale:
- nigdy nie mam pewności, że to co się wyświetla dotyczy najbliższego skrzyżowania
- zielony pasek niby o tym informujący za bardzo rozmija się z prawdą żeby traktować go poważnie (nie wnikając w jego widoczność w czasie jazdy)
- skala paska postępu zarówno białego jak i zielonego nie jest stała
- często APR wyświetla się przed skrzyżowaniem o identycznym układzie pasów ruchu wprowadzając zamieszanie; przykład: za 800 metrów mam skręcić w prawo z prawego pasa a APR wyświetla właśnie poprzednie skrzyżowanie które mam przejechać na wprost i na wskaźniku APR pas do prawoskrętu jest przekreślony; przykład drugi poniżej: jak to należy rozumieć (chwilę wcześniej pasek nie był zielony)?
screenshot_2012-12-19_1200.jpg
screenshot_2012-12-19_1200.jpg (82.4 KiB) Przeglądane 2796 razy

Problemu by nie było gdyby wszystkie drogi były prawidłowo opisane i APR wyświetlał by się cały czas. Jednak nie są. Czy jest rozwiązanie problemu (dla pewności powtarzam: patrząc na wskaźnik APR wiem, że dotyczy manewru który mam właśnie wykonać)? Tak, bardzo proste. Czy ktoś podpowie załodze NE jakie? :)
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Re: APR

Postprzez ALEX » wtorek, 5 mar 2013, 10:47

Widzę, że nikt nie zaproponował rozwiązania. Poniżej moja propozycja. Najpierw jednak przykład: trasa na początku której wyświetla się APR: 3xprosto i skreślone w prawo (jako czwarty pas). Śledząc tą trasę widać że:
a) APR wyświetla się w momencie gdy jadę po dwóch pasach
b) z dwóch pasów robią się trzy
c) z trzech robią się dwa
d) z dwóch robi się jeden
e) no i docelowo docieram do miejsca o którym mówi 500m wcześniej APR.
Jak ktoś będący tam pierwszy raz ma skorzystać z pomocy APR? Mi wydaje się to niemożliwe.
No i moja propozycja rozwiązania: APR powinien wyświetlać się dopiero na fragmencie drogi z którego nastąpi manewr którego APR dotyczy. W powyższym przykładzie APR powinien wyświetlić się pomiędzy D i E. Uważam, że lepiej mieć później informację na której można polegać, niż wcześniej taką, z której niewiele wynika. Problemu by nie było gdyby wszystkie skrzyżowania były opisane. Zapraszam do dyskusji...
ALEX

Postprzez Edek » wtorek, 5 mar 2013, 14:24

Ja właśnie z powodu braku zaufania wobec APR-u przestałem z niego zupełnie korzystać i zdaję się na to co widzę przed sobą i na ekranie nawigacji.
Oczywiście nie jest to rozwiązanie, ale przynajmniej APR nie wprowadza mnie dodatkowo w błąd.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez ALEX » wtorek, 5 mar 2013, 14:57

To co proponuję nie może wprowadzić w błąd użytkownika...
ALEX

Powrót do Ogólne