Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Opinia o naviexpercie

Opinia o naviexpercie

Postprzez swordek » czwartek, 7 mar 2013, 22:06

Postanowiłem napisać kilka słów o tym systemie z własnych spostrzeżeń.

1. Byłem użytkownikiem od samego początku, najlepsze zdanie miałem używając Sony Ericsona K800i z zewnętrznym odbiornikiem GPS po BT.
Wcześniej odpalałem na Siemensie S55, potem S65, zawsze z odbiornikiem zewnętrznym, często z anteną zewnętrzną.
Antena zewnętrzna i odbiornik zewnętrzny powodowały to, że sygnał nie gubił się i mimo dawnej wersji oprogramowania jako tako działało.

2. Potem telefon LG KM900 arena - totalna porażka, brak rozwoju oprogramowania, słaby wewnętrzny GPS, ciągłe gubienie sygnału, brak możliwości
skonfigurowania zewnętrznego odbiornika GPS po BT.
W wyniku tego kupiłem automapę i zainstalowałem na Goclavier. Zupełnie profesjonalne, komfortowe wykonanie nawigacji. Na kilka lat odszedłem od
naviexperta. Duży ekran, dobra aktualna mapa, mnóstwo POI z miplo, Uważam, że automapa jest lepsza i korzystam z niej przeważnie.

3. Ostatnio wykupiłem jednak abonament nowego oprogramowania 8.0 i zainstalowałem na Samsung Galaxy Adwance. Zacząłem czasem używać tej nawigacji.
Niestety wewnętrzny GPS jest trochę słaby, sygnał często się gubi i mapa wisi. Często też kiedy trzeba nie można znaleźć łatwo i szybko określonego punktu.
Nie jest to jednak wina mapy, a trochę mało jasnego interfejsu szukania i mało elastycznego. Mimo wszystko widzę spory rozwój oprogramowania i będę
próbował jego możliwości, chociaż wydaje mi się, że pod wieloma względami ustępuje automapie.

Czego brakuje mi w navi ?
Mało pkt POI, zwłaszcza można stworzyć coś na wzór miplo. W telefonie jest jednak mniejszy ekran. Podczas jazdy nie może zdarzyć się zwiecha mapy, a zdarza się, tego w automapie nie ma. Strona naviexperta jest jakaś zakamuflowana, nie ma jasno opisanych wersji rozwoju programu, a dawniej to było, brakuje mi aktualnej instrukcji programu, demonstracja mi nie jest potrzebna tylko solidny opis tak jak jest dla starszych wersji. Na stronie forum natomiast brakuje mi bardziej strukturalnej rozpiski tematów wg. używanych telefonów. Tzn założyć grupy wg. rodzajów telefonów i w nich wersje używanych programów, tak aby każdy znalazł coś dla siebie a nie szukał w gąszczu.
Navi ma dosyć trudne zadanie, aby dojść do doskonałości, np. bazy cen paliw i innych informacji nie są pełne z danego obszaru bo i nie będą nigdy kiedy to takich informacji nie podamy, ale dobrze, że jakieś są. Np. na obszarze występuje cena gazu 2,55 minimum, a w tym obszarze jest również 2,35 czego navi pomija. Ale to nie wina navi oczywiście.
Podsumowując używam automapy, ale czasem przesiadam się na navi dla sprawdzenia i niestety jest to zawodne, chociaż narazie nie na tyle, aby odrzucić navi całkowicie.

Jeżeli jest coś na korzyść naviexperta w stosunku do automapy, to napiszcie tutaj, może zmienię zdanie.
Ostatnio edytowano czwartek, 17 paź 2013, 15:14 przez MariuszHD, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmienieno pierwszą literę w tytule na wielką
swordek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S Adwance

Re: opinia o naviexpercie

Postprzez spinnek » niedziela, 10 mar 2013, 12:18

[kopia z mojego wpisu na pdaclub.pl/forum/automapa]

Efekt moich kilkumiesięcznych porównań ETA w konkurencji NE vs. aAM (Automapa na Androida) jest taki, że główną aplikacją, którą dopuszczam do głośnika ;), jest NE, a aAM sobie pracuje w tle i zbiera dane. Z podróży na podróż utwierdzam się w przekonaniu, że pełna oline'owośc nawigacji to jest właśnie to, o co chodzi, bo:
1) NE bierze do wyliczeń warunki na całej trasie, a nie tylko SR+ LD 30km do przodu

[przykład z innego miejsca w tekście: Niestety, odnoszę przy równoległej jeździe z NE (pełna nawigacja on-line) i aAM (częściowa on-line'owość, do ok. 30km naprzód) wrażenie, że jednak mści się to, że aAM nie ma pojęcia o pogorszonych warunkach na trasie powiedzmy 30 km dalej, niż jesteś. Widziałem to ostatnio przy podróży Poznań=>Bydgoszcz, kiedy były bardzo fatalne warunki podogodowe od Gniezna do Bydgoszczy. Oczywiście aAM nie miała o nich zielonego pojęcia, a NE od razu wyliczył trasę z ich uwzględnieniem. Zakończyło się to tym, że przyjechałem ok. 10 minut wcześniej, niż pisał NE, za to ok. 25 minut później, niż prognozowała aAM.]

2) nie ma tematu nieaktualnych historycznych danych o ruchu drogowym ("SR") u jednych, wszyscy mają te same dane
3) WSZYSCY jeżdżą na tej samej, jednej mapie; nie ma np. tego, że na aNE już są drogi, których nie ma na iNE
4) subiektywnie - wyliczane ETA świetnie pasuje do mojego stylu jazdy (max. 10km/h ponad limit, max. 120km/h na autostradzie)
5) (pewność działania) problem braku połączenia z serwerem u mnie praktycznie nie występuje; okazjonalnie kilka razy podczas podróży zostaję o tym poinformowany, ale niczego to nie zmienia, bo początkowa trasa jest przecież cały czas wyznaczona; mało tego, NE jakoś od razu po kilku sekundach się z serwerem dogaduje, czego o aAM nie mogę powiedzieć - NE już od dawna jest w stanie odzyskać kontakt z serwerem w sytuacji, gdy w aAM status jest kilometrami czerwony - nie wiem, na czym polega ten fenomen (FYI: moja sieć to Orange)
6) (szybkość działania supportu w celu korekcji ETA) szybkość reakcji supportu NE w stosunku do AM to niebo a ziemia - po opisaniu na korkosferze i w targeo, że na jednym z kluczowym skrzyżowań w Bydgoszczy zmienił się kierunek ruchu, co powoduje konieczność nawet 15 minut dodatkowej jazdy, by to skorygować, na następny dzień była ta informacja uwzględniona w korkosferze (i WSZYSCY ją mieli, jak pisałem wyżej), natomiast w targeo przez kilka kolejnych dni sytuacja się nie zmieniała (już później nie chciało mi się sprawdzać, co dalej).
spinnek

Telefon: Sams. Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 11 mar 2013, 06:10

Oprócz aktualności map gdzie w NE jest ciągle aktualna mapa a w AM aktualizowana raz na kwartał NE wygrywa ceną za usługi. Podczas gdy ceny abonamentów e AM są sztywne i może są czasem jakieś promocje to nie oferuje ona programu partnerskiego dzięki któremu kolejny zakup abonamentu jest tańszy.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Qbek » poniedziałek, 11 mar 2013, 10:49

Michal1983 napisał(a):Oprócz aktualności map gdzie w NE jest ciągle aktualna mapa a w AM aktualizowana raz na kwartał

Mijasz się z prawdą kolego. Aktualizacje są co ok. 3 miesiące dla urządzeń bez dostępu do LD. Z dostępem mają odblokowywane odcinki na bieżąco. Wyjątkiem są odcinki wcześniej nie wprowadzone na mapę.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez mentos11 » poniedziałek, 11 mar 2013, 12:35

Myślę że co do aktualności map i dokładności to AM prowadzi ale NE potrafi za to blyskawicznie reagować na zgłoszenia użytkowników.
Chyba największą różnica pomiedzy AM a NE to po prostu pełna onlinowosc ktora jak dla mnie jest zaletą, w AM mamy hybryde i nie ma wszystkich zalet onlinowosci brakuje powiadomień cb za to AM działa w trybie offline.
Wszystko sptowadza się do preferencji uzutkownika, ogólnie NE lepiej działa w dużych miastach a AM poza miastami, to jest moja opinia :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez swordek » czwartek, 14 mar 2013, 21:28

Największym minusem u mnie w NE jest to , że gubi sygnał, przez co gubi mapę wyznaczonej trasy. Nie mam tego jak pisałem w AM. Mam telefon Samsung S adwance czy jakoś tak, w orange. Jak włączyłem nawigację google to ten gps co w komórce nie rwał nawet na siedzeniu, czyli jest zdecydowanie lepszy niż np. ten co miałem w LG Arena. Po co mi mapa aktualizowana on line z NE jak w AM też jest aktualna mapa i to bardziej dokładna, jest więcej pkt POI. Nie rozumiem jak pogoda ma wpływać na trasę ? Tworzą się korki i są sugerowane objazdy szybciej ?
Tak czy owak powrócę do testowania NE bo mam wykupiony abonament, ale trochę się boję kolejnego rozczarowania.

Automapa też podawała mi nieraz głupoty i to wielokrotnie, nie wiem do końca czy to moje błędne ustawienia, czy wina nawigacji. Wszak w trasie nie ma czasu na analizę takich głupot i jedzie się na oczy a nie na nawigację. A chodzi o to, że np. będąc przy trasie szybkiego ruchu np. w Katowicach, gdzie chciałem właśnie na nią wjechać, to nakazywało mi szukać tej trasy jeżdżąc w boczne uliczki i gdyby nie zdrowy rozsądek to pewno jeździłbym do dziś i szukał wjazdu gdy miałem go prawie przed nosem. W dodatku była już noc, śnieg, a tu takie głupie wskazania AM. To samo było kiedyś w Krakowie, a także w Częstochowie, nie planowało mi tras drogami szybkliego ruchu, tylko jakimiś pipidówkami, chociaż nie były to drogi płatne i nic nie zaznaczałem, aby omijało takowe.

Nie wiem narazie jak zachowuje się NE w takich przypadkach, bo naogół nie dotrwał nigdy do kontynuacji jazdy bo po prostu się zwiesił. Na poprzedniej LG to w ogóle kazał mi jechać po zaoranym polu !!! około kilkuset metrów równolegle do trasy. /to była trasa mniej więcej Szczekociny-Kraków/
swordek

Telefon: Samsung Galaxy S Adwance

Postprzez ALEX » piątek, 15 mar 2013, 08:36

swordek napisał(a):Największym minusem u mnie w NE jest to , że gubi sygnał

Masz problem z telefonem, NE nie ma tu nic do rzeczy. Uruchom w tle program do rejestrowania śladu (np.: Moje trasy) i zobacz co z tego wyniknie.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez PiT3R » piątek, 15 mar 2013, 09:11

ALEX napisał(a):
swordek napisał(a):Największym minusem u mnie w NE jest to , że gubi sygnał

Masz problem z telefonem, NE nie ma tu nic do rzeczy. Uruchom w tle program do rejestrowania śladu (np.: Moje trasy) i zobacz co z tego wyniknie.

Alex masz po części rację, że to wina sprzętu. Też miałem problem z "zamrażaniem" obrazu i apki wspomagające pomogły ale inną kwestią jest fakt, że tylko w NE miałem problemy z sygnałem, a używam sporo aplikacji podczas jazdy na rowerze itp. i tam problemów brak! Wybaczcie mały OT
PiT3R

Telefon: LG G3S

Postprzez kurp1964 » niedziela, 31 mar 2013, 21:00

W wersji 8.2 pobranej z gumtre nie działa poprawnie komputer pokładowy, pokazuje cały czas 110 jako szybkość maksymalną chociaż jechałem szybciej na ekspresówce.
kurp1964

Telefon: HTC DESIRE X

Postprzez lchmiel » niedziela, 31 mar 2013, 21:46

Nie wiem, czy bardzo pocieszy Cię wiadomość, że u mnie prędkość maksymalna to 111 km/h, choć także zdarzało mi się jechać szybciej. Niby jeden kilometr bliżej prawdy :D, ale jednak, drodzy NE, zbliżcie się do właściwych wyników jeszcze trochę.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Następna strona

Powrót do Ogólne