Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

Postprzez xStagGx » czwartek, 28 mar 2013, 17:40

Temat zanosi się na dłuższą rozmowę, więc postanowiłem założyć nowy wątek.

Generalnie (przynajmniej w teorii) pracownicy NE starają się regularnie ulepszać aplikację, by dać końcowemu użytkownikowi jak najlepsze doświadczenia.

Skoro tak, to dlaczego by nie ulepszyć jednej z najbardziej przydatnych funkcji - CB radio?

Jak wiadomo, system tego typu jest tym dokładniejszy, im więcej użytkowników aktywnie z niego korzysta.

Obecnie na rynku, poza CB w płatnej NE jest darmowy odpowiednik "Yanosik". O ile jego nawi jest kiespa, o tyle większość użytkowników korzysta z niego ze względu na bardzo dokładne alerty związane z ogromnym community.

Największym utrudnieniem dla mnie, jako użytkownika NE jest to, że aby mieć jeszcze dokładniejsze alerty muszę uruchamiać w tle drugą aplikację - właśnie janosika podczas korzystania z naviexpert. Czytając inne fora można dojść do wniosku, że takich dublujących userów jest znaczna większość, a przynajmniej jeśli chodzi o wersję na systemy android.

Jak taka fuzja miała by wyglądać?

Ja to widzę tak, że NE we współpracy z yanosikiem stworzyło by wspólny system lub odpowiednio połączyło obecne. Miało by wyglądać to tak, że jeśli użytkownik NE przez CB wyśle zgłoszenie, to dostanie je również użytkownik Yanosika - i vice-versa - alerty wysyłane przez użytkowników Yanosika otrzymywaliby również użytkownicy Naviexpert.


Wiem, że tego nie da się zrobić tak "hop-siup" jak np. korekty na mapie, i że wymagać to będzie rozmów na wyższym szczeblu, ale mimo wszystko jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że inni userzy zarówno NE jak i yanosika podzielą mój pomysł :))Pozdrówka,
xStagGx
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 4 wrz 2012, 08:39
Lokalizacja: Obersleizen
Telefon: Samsung Galaxy S3

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

Postprzez mentos11 » czwartek, 28 mar 2013, 23:32

No cóż pomysł zacny tylko że Yanosik jest defacto konkurencją dla Naviexperta.
Szkoda że cb w NE nie jest tak popularne jak Y. Z drugiej strony popularność Y odbija się czkawką użytkownikom przez dużą liczbę fałszywych zgłoszeń i te nieszczęsne reklamy, dlatego może to i dobrze że CB w NE jest jakie jest i nie ma rankingów które nakręcają oszołomów do zgłaszania fałszywek.
Avatar użytkownika
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 3013
Dołączył(a): piątek, 20 sie 2010, 08:02
Lokalizacja: Wawa
Telefon: Pixel 3a

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

Postprzez buzuma » piątek, 29 mar 2013, 09:14

Z całym szacunkiem, ale ilość bzdurnych powiadomień w NE mocno przekracza masę krytyczną. Od kilku miesięcy przez to całkowicie wyłączyłem powiadomienia w NE. Moim zdaniem NE popełnił kardynalny błąd i zostawił na stałe umieszczone punkty możliwych kontroli drogowych. Czyż nie po to mamy onlinową nawigację, żeby tego typu informacje nie były statyczne?
buzuma
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 108
Dołączył(a): środa, 14 lip 2010, 15:45
Telefon: Samsung Galaxy S3

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

Postprzez DantE » piątek, 29 mar 2013, 17:30

Oba programy są dla siebie konkurencją, więc fuzja czy współpraca była by zapewne możliwa jeśli jedna z firm kupiła by drugą. ;)
NE jak dla mnie z CB popełnił duży błąd, taki że CB wymaga włączonej nawigacji czy mapy do informowania o zdarzeniach. O jakości CB niech świadczy fakt, że dzisiaj na trasie spotkałem 3 kontrole - Y ostrzegł o 2 przy jednym błędnym zgłoszeniu natomiast NE się chyba na mnie obraził :) bo o niczym nie ostrzegał. Jednocześnie ostatnio zauważyłem sporo błędnych ostrzeżeń w NE o nieistniejących fotoradarach. NE mógłby podjąć ewentualnie współpracę ze Speedalarmem ale nie wiem czy nie będzie to podobnie zły wybór dostawcy danych jak przy cenach paliw.
Albo NE wprowadzi tryb podobny do Y lub oddzielny program podobny do Yanowsika, albo ludzie nadal będą zmuszeni do używana jednocześnie obu wspomnianych programów.
DantE
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
 
Posty: 151
Dołączył(a): piątek, 6 lis 2009, 19:17
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: Samsung Galaxy SII

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

Postprzez Michal1983 » sobota, 30 mar 2013, 05:48

Użytkownicy Yanosika używają telefonu jak informatora i mają go pod ręką, bo nie muszą na niego patrzeć przez co łatwiej im zgłaszać różne zdarzenia. Telefon z NE musi być cały czas na widoku i przy tym nie ograniczać widoczności więc dużo trudniej co kolwiek zgłosić. Na dodatek każde nowe zgłoszenie to dwa dotknięcia telefonu co znacznie rozprasza uwagę. Dlatego są te różnice w ilości i jakości zgłoszeń.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 1770
Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2011, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: Nokia 5230

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

Postprzez rosjak » sobota, 13 kwi 2013, 15:02

xStagGx napisał(a):Ja to widzę tak, że NE we współpracy z yanosikiem stworzyło by wspólny system lub odpowiednio połączyło obecne. Miało by wyglądać to tak, że jeśli użytkownik NE przez CB wyśle zgłoszenie, to dostanie je również użytkownik Yanosika - i vice-versa - alerty wysyłane przez użytkowników Yanosika otrzymywaliby również użytkownicy Naviexpert.
Witam
Aby doszło do porozumienia to muszą płynąc korzyści dla jednych i drugich, czy w przypadku fuzji NE i Yanosika chciałbyś zaproponować tylko to co dostrzega DantE?DantE napisał(a):(...) dzisiaj na trasie spotkałem 3 kontrole - Y ostrzegł o 2 przy jednym błędnym zgłoszeniu natomiast NE się chyba na mnie obraził :) bo o niczym nie ostrzegał. (...)
rosjak
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
 
Posty: 20
Dołączył(a): poniedziałek, 17 gru 2012, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Telefon: SGSII


Powrót do Archiwum 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron
Obserwuj nas na Facebooku Strona gwna NaviExpert NaviExpert Newsletter Blog NaviExpert