Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Lockupy połączenia internetowego

Lockupy połączenia internetowego

Postprzez rgr » środa, 3 kwi 2013, 10:08

W sobotę notorycznie miałem zawieszanie się połączenia internetowego (defaultowo mam w Play, włączony roaming dla Orange i Plusa).
Telefon potrafił odzyskać połączenie (przychodziły różne powiadomienia aplikacji netowych), natomiast NE musiałem całkowicie wyłączać i włączać, aby ponownie zechciał się połączyć z netem.
Nie wiem czy przypadkiem przyczyną nie było przełączanie się z Playa na Orange/Plusa w ramach roamingu wewn..

Też tak miewacie, że NE po utracie neta ma kłopoty z ponownym nawiązaniem połączenia?
(Zwłaszcza jestem ciekawy opinii osób z Playem)
rgr
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: ZTE Blade

Re: Lockupy połączenia internetowego

Postprzez Qbek » środa, 3 kwi 2013, 12:32

Potwierdzam, że raz na jakiś czas tak się dzieje. Pomaga tylko restart.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez qwasjk » środa, 17 lip 2013, 11:33

Też potwierdzam. A zdarzyło się to kilka razy niedawno w okolicach godziny 23 do 24. Chciałem sprawdzić trasę i niestety przez dobre 30 min miałem
komunikat, że brak połączenia z siecią lub serwerem chociaż przeglądarka na sieci komórkowej chodziła bez problemu. Mam ustawione 2G/3G
z automatu. Nie musiałem restartować NE. Po 20 - 30 minutach przesył się uaktywniał.

Ale zdarzył mi się dwa razy inny przypadek w trakcie jazdy przez tereny zalesione. NE wytyczył tak trasę, że wiodła drogami przez las. (tereny koło
Bydgoszczy oraz w okolicach Niechorza, Gryfice, Cerkwica. Po prostu NE zatrzymał się w pewnym punkcie trasy i koniec. Przestał śledzić trasę chociaż
GPS działał normalnie ale niestety sieć komórkowa "zdechła". Rozumiem, że nikt w lesie nie będzie stawiał słupów, ale może tak trzeba zmienić algorytm
w NE, żeby jednak śledził trasę w takich obszarach. W okolicach Bydgoszczy wybrnąłem na skrzyżowaniu dróg w lesie tym, że następny manewr miałem
wskazany za 6 km skręt w lewo (chociaż nawigacja cały czas stoi) więc doszedłem do wniosku, że przejechałem te 6 km i wykonałem manewr skrętu i
dopiero po przejechaniu następnych 4-5 km, gdy zbliżałem się do skrzyżowania z drogą główną nawigacja zaskoczyła, stwierdziła, że jadę na szczęście
dobrą trasą i obeszło się bez nadrabiania kilometrów. Gorzej było koło na trasie Gryfice Cerkwica i dalej Niechorze bo sygnał ginął kilkakrotnie i
wskazanie jazdy prosto na najbliższym skrzyżowaniu skończyłoby się na płocie, i bez pytania tubylców o trasę by było ciężko.
Podsumowując eksperci od NE pewnie wiedzą jakie obszary Polski są niepokryte siecią komórkową (co dziwne można było się w tych obszarach dodzwonić chociaż wskaźniki sygnału były słabe ale przesył danych padał na amen) i tak skonstruować algorytm śledzenia aby nawigacja jednak pokazywała aktualną pozycję samochodu i zaplanowane manewry. Aby człowiek w środku lasu nie zostawał skazany na jazdę na "czuja" albo woził ze
sobą atlas Polski. Chociaż parę razy posiłkowałem się mapami googli (ło matko ich aktualność!!!) bo inaczej bym do tej pory w lesie siedział. Ale nie o
to chodzi przecież, żeby odgadywać położenie w lesie mając pod szybą nawigację.
qwasjk

Telefon: HTC Wildfire S

Postprzez jotde » środa, 17 lip 2013, 12:27

To już było bo NE kiedyś ściągał całą trasę. Żeby było szybciej teraz dociąga kawałkami jak trzeba no i efekt jest jaki jest. W większości wypadków dociąganie na trasie jest ok bo zasięg jest, ale jak widać nie zawsze. A wystarczyłoby dodać możliwość wyboru, czy NE ma ściągać całą trasę od razu (trudno poczekam, ale jak stracę zasięg to nie ma kłopotu) czy też dociągać kawałkami (jeżdżę po głównych drogach, zasięg jest zawsze). Ale cóż, no właśnie wystarczyło by dodać... że tak zacytuję klasyka "opcje, opcje, opcje..." :)
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez lchmiel » środa, 17 lip 2013, 23:32

Może nie mam dokładnej wiedzy, ale to, co pamiętam, to że NE ściąga całą trasę, a tylko najbliższą geograficznie część informacji uzupełniających: trafiku, POI, budynków itp. Zatem, sama trasa powinna być dostępna niezależnie od łączności, tyle, że być może bez niektórych "ornamentów".
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez ALEX » czwartek, 18 lip 2013, 06:39

Łatwo to sprawdzić wyświetlając podgląd trasy lub czytając jej opis tekstowy (wyłączając uprzednio dostęp do Internetu).
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Marian » czwartek, 18 lip 2013, 07:33

lchmiel napisał(a):Może nie mam dokładnej wiedzy, ale to, co pamiętam, to że NE ściąga całą trasę, a tylko najbliższą geograficznie część informacji uzupełniających: trafiku, POI, budynków itp. Zatem, sama trasa powinna być dostępna niezależnie od łączności, tyle, że być może bez niektórych "ornamentów".
Na samą trasę składa się jej geometria i kody komunikatów. Cały problem z transferem dotyczy tych właśnie "ornamentów", zapewne znacznie "cięższych" od samej trasy. I to zazwyczaj pobieranych wielokrotnie, jak to ma miejsce np. u jeżdżących z domu do pracy po Warszawie. Czyż nie jest to czysty absurd? A równie dobrze mogłyby być wgrane do pamięci - wtedy problemy by zniknęły a całość nabrałaby sensu.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez mentos11 » czwartek, 18 lip 2013, 18:57

Problem by nie zniknął tylko pojawił się nowy, jak aktualizować te stare zapisane odcinki, jak sprawdzać czy sa aktualne gdzie zapisywać i najważniejsze czy NE ma licencje na udostepnianie map użytkownikom, problemy są i nie tylko techniczne :)
Ja ostatnio jadąc A1 byłem miło zaskoczony dobrym zasięgiem internetu w sieci plus, ostatnio jak jechałem była czarna dziura.
mentos11

Telefon: moto g

Powrót do Ogólne