Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Krótkie porównanie NaviExpert vs Yanosik

Re: Krótkie porównanie NaviExpert vs Yanosik

Postprzez KasiaP » czwartek, 11 kwi 2013, 10:54

Zgadzamy się z Wami - jeżeli projektuje się apkę tylko pod kątem ostrzeżeń można w niej wiele uprościć. Pamiętajcie jednak, że ostrzeżenia CB w NE są funkcją dodatkową, darmową, niezależną od nawigacji i wciąż stosunkowo krótko dostępną. Jak najbardziej, zarówno w naszym jak i w użytkowników interesie jest to, by zgłoszeń było jak najwięcej i zarówno w kwestii samej nawigacji, która jest core-ową funkcją NaviExperta, jak i w obszarze ostrzeżeń CB będziemy się dalej rozwijać - są na to konkretne plany działań.
KasiaP
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez sztaba » czwartek, 11 kwi 2013, 16:26

KasiaP napisał(a):...w naszym (...) interesie jest to, by zgłoszeń było jak najwięcej...
jakie działania podjeliście w tym celu?
sztaba
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez gietpe » czwartek, 11 kwi 2013, 20:23

Kto będzie jechał samochodem bez włączonego NE ten dostanie w ....można sobie wybrac .Kto w przeciągu ;) 7 dni nie przejedzie 1000 km będzie zawieszony ...Przecież gdyby zaczęli dawac PP za zgłoszenia na CB to by się okazało że mamy więcej kontroli jak słupków przy drodze.Trzeba wsiadac włączac NE jeździc i zgłaszac żeby przegonic konkurentów.Pozdro
gietpe

Telefon: Xperia SP

Postprzez Michal1983 » piątek, 12 kwi 2013, 04:48

Nie da się ukryć że układ funkcji na ekranie w Y ułatwia zgłaszanie różnych uciążliwości drogowych lepiej niż CB w NE gdzie trzeba dotknąć ekran dwa razy. Może zamiast jednego przycisku trzeba byłoby stworzyć tak jak w Y pasek z dostępnymi typami zgłoszeń aby jedno naciśnięcie umożliwiło zgłoszenie.
Co do nawigowania Y pomylił się w Płońsku i na jednym że skrzyżowań doradził aby jechać na wprost gdzie stał nakaz skrętu w prawo, ale po zignorowaniu jego porad przeliczył trasę.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez sztaba » piątek, 12 kwi 2013, 06:03

gietpe napisał(a):Kto będzie jechał samochodem bez włączonego NE ten dostanie w ....można sobie wybrac .Kto w przeciągu ;) 7 dni nie przejedzie 1000 km będzie zawieszony ...Przecież gdyby zaczęli dawac PP za zgłoszenia na CB to by się okazało że mamy więcej kontroli jak słupków przy drodze.Trzeba wsiadac włączac NE jeździc i zgłaszac żeby przegonic konkurentów.Pozdro

punkty za zgłoszenia się nie sprawdzą. Ale punkty za przejechane km - to mógłby być dobry początek.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez mentos11 » piątek, 12 kwi 2013, 07:47

Zgadzam się że powinna być jakaś zachęta, tylko widząc co się dzieje w Y z fałszywymi zgłoszeniami przez system punktacji to wolę aby NE nie popełniał tego samego błędu. lepszym rozwiązaniem i zachętą będzie według mnie dodanie godziny zgłoszenia i loginu użytkownika, taki jak na forum czyli no mentos11, oraz zmodyfikowanie korkosfery o CB.
Można też zrobić jakiś ranking za przejechane kilometry i wiarygodność zgłoszeń w procentach lub gwiazdki od 0 do 5?
Ogólnie muszę przyznać że NE ostatnio skupił się na sprawach wokół nawigacji a sama aplikacja trochę stoi w miejscu w porównaniu do konkurencji, mam nadzieję że kolejna wersja NE przyniesie trochę zmian.
Kasiu mam rację będą zmiany na lepsze ;)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez jotde » piątek, 12 kwi 2013, 08:31

sztaba napisał(a):
gietpe napisał(a):Kto będzie jechał samochodem bez włączonego NE ten dostanie w ....można sobie wybrac .Kto w przeciągu ;) 7 dni nie przejedzie 1000 km będzie zawieszony ...Przecież gdyby zaczęli dawac PP za zgłoszenia na CB to by się okazało że mamy więcej kontroli jak słupków przy drodze.Trzeba wsiadac włączac NE jeździc i zgłaszac żeby przegonic konkurentów.Pozdro

punkty za zgłoszenia się nie sprawdzą. Ale punkty za przejechane km - to mógłby być dobry początek.

Już chyba ze dwa razy to proponowałem... przeszło bez komentarza...

Przydałby się taki tryb mapy ze śledzeniem pozycji z łatwiejszym dostępem do CB (czyli przyciski na wierzchu i zgłaszanie przez jedno dotknięcie). Najlepiej jako osobna, mała aplikacja którą szybko można włączyć i wyłączyć. Dla tych, co nie potrzebują nawigacji na co dzień, ale chcieliby uczestniczyć w CT.
jotde
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung GT-i8160

Postprzez KasiaP » piątek, 12 kwi 2013, 09:09

Dziękuję za propozycje. Tak jak pisałam, mamy już konkretny plan działania na rozwijanie aplikacji/także samych ostrzeżeń.
Nie mogę jeszcze zdradzać co to będzie, ale dajcie nam nam jeszcze trochę czasu, aby wdrożyć zaplanowaną przez nas strategię, a wszystkiego się dowiecie:)
A co do ostrzeżeń w navi - serio problemem jest konieczność 2-krotnego kliknięcia, czy może wystarczyłby większy obszar aktywny pod ikoną CB?
KasiaP
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez ALEX » piątek, 12 kwi 2013, 09:31

Jeżeli chodzi o mnie to:
- powinna być możliwość anulowania ostatniego zgłoszenia - kilkukrotnie źle trafiłem w czasie jazdy
- zrezygnował bym z podziału na "właściciela" fotoradaru: jaka to różnica czy z fotoradarem stoi policja, ITD, SM czy prywatna firma? To tylko dodatkowe komplikacje przy zgłaszaniu.
- wyrzucił bym z CB możliwość zgłaszania fotoradarów stacjonarnych - praktyka pokazuje, że to nie ma sensu (jak nie wierzysz zapytaj Kamila o moje zgłoszenia w tej sprawie - CB powoduje więcej szkód niż korzyści).
- dwa kliknięcia - jest ok, NE to nie dedykowany terminal do zgłaszania ostrzeżeń, ewentualnie rozważył bym możliwość wprowadzenia trybu CB - wtedy mogło by być na jedno kliknięcia (choć osobiście bym nie korzystał).
- należy zmienić sposób odwoływania - obecny to tragiczne nieporozumienie (był już kiedyś dobry, wystarczy go rozbudować o wielokrotne odwoływanie).
- należy dostosować do drogowej rzeczywistości odległości ostrzeżeń - 500m jest dobre dla fotoradaru stacjonarnego.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez Michal1983 » wtorek, 16 kwi 2013, 04:40

KasiaP napisał(a):A co do ostrzeżeń w navi - serio problemem jest konieczność 2-krotnego kliknięcia, czy może wystarczyłby większy obszar aktywny pod ikoną CB?

Uważam, że pomysł z odzielnymi przyciskami dla każdego typu zgłoszenia jest lepsze niż dwukrotne dotknięcie ekranu. Im dłużej muszę skupić uwagę na telefonie tym ryzyko wypadku jest większe.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne