Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Krótkie porównanie NaviExpert vs Yanosik

Re: Krótkie porównanie NaviExpert vs Yanosik

Postprzez Qbek » wtorek, 8 kwi 2014, 20:11

lps napisał(a):Na ile metrów przed kontrolą udało Ci się ustawić jakąś sensowną odległość ostrzeżenia ?

Mam wyłączone wszystkie powiadomienia, za wyjątkiem CBkontroli. Komunikaty na 200 oraz 500 m przed manewrem.

lps napisał(a):Ja pierwsze ostrzeżenie otrzymuje dopiero 500 metrów przed przy załączonych ustawieniach.

Widać tym samym, że w systemie jest coś zwalone.

lps napisał(a):Zresztą, widzę, że nie bardzo pojąłeś sens mojego postu i zająłeś się - dosyć mętnie - wątkiem pobocznym. Dla mnie najistotniejsze jest dodanie strzałki śledzącej najbliższe zgłoszenie.

Widzę, że to Ty nie ogarniasz tych dwóch systemów, a raczej nie masz zdolności analitycznych.
Oba systemy różnią się ideą. Podpowiem...
Y informuje o wszystkim w promieniu "x" zależnym od aktualnej prędkości, dlatego potrzebna jest w nim strzałka wskazująca "zagrożenie".
NE w swoim CB informuje TYLKO I WYŁĄCZNIE o tym co jest przed nami :idea: Po Ci co wobec tego strzałka? Może teraz ogarniesz ten system i nie będziesz postulował bzdur :lol:
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez lps » wtorek, 8 kwi 2014, 21:25

Qbek napisał(a):NE w swoim CB informuje TYLKO I WYŁĄCZNIE o tym co jest przed nami :idea: Po Ci co wobec tego strzałka? Może teraz ogarniesz ten system i nie będziesz postulował bzdur :lol:

Udajesz ? Czy masz trudności z kojarzeniem ?

Oczywiście, że strzałka znana z Y czy AR jest konieczna w NE.
Świeżutki przykład sprzed godziny.
Jechałem w kierunku Pragi ul. Słonimskiego, droga czysta, nie licząc stałego fotoradaru na wjeździe na Gdański.
Ale zjechałem sobie z trasy w Międzyparkową i ... jeb wybuchło jak granat ostrzeżenie głosowe i ekranowe, że za 100 m Kontrola !
Było akurat fałszywe ale dziękuje za takie niespodzianki :evil:
Gdyby była strzałka wiedziałbym o tym parę km wcześniej i albo bym tak nie pojechał albo byłbym przygotowany.

Więc skoro system CB jest tak nieużyteczny to trudno się dziwić, że niewielu chce tylko na nim polegać i jeździ albo równocześnie z Y albo tylko z tym ostatnim.

A jak statystycznie wyglądał 15-16 km wyjazd na zakupy ?
Dwie faktyczne suszarki.
W Y i NE tylko jedna - ta sama - na Jagiellońskiej w drodze powrotnej kawałczek za Shellem ale po mojej stronie. O tyle to ważne, że to prosta ulica o ponad 2 km długości od Auchan, więc na ww. Ustawieniach powinienem otrzymać ostrzeżenie 2 i 1 km wcześniej a dostałem tylko 500 m.

Obie aplikacje nie miały suszarki na Wybrzeżu Gdyńskim przy zjeździe w Krajewskiego.- drodze tam. Z tego co piszesz NE może być usprawiedliwiony bo była to dla mnie jezdnia przeciwna ale parę minut później nie było tam ikony, więc chyba nie wiedział.
Yanosik dodatkowo błędnie ostrzegał o jeszcze jednej policji i słusznie o stłuczce, NE jej nie miał.
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez kmajek » piątek, 11 kwi 2014, 09:56

Ja raz pokusiłem się o porównanie NE i Y i w zasadzie muszę przyznać, że bardzo podobnie to wyglądało. Może nawet w niektórych momentach Y szybciej reaguje na zmieniającą się sytuację na drodze. Sentyment do NE jest, ale widać, że Y ma spore powodzenie w tym biznesie. Zdarza mi się sprawdzić, co tam nowego u konkurencji i Y nie próżnuje. Ale kilka lat spędzone z NE zobowiązuje :D
kmajek

Postprzez lps » piątek, 11 kwi 2014, 16:06

kmajek napisał(a):Ja raz pokusiłem się o porównanie NE i Y i w zasadzie muszę przyznać, że bardzo podobnie to wyglądało. Może nawet w niektórych momentach Y szybciej reaguje na zmieniającą się sytuację na drodze. Sentyment do NE jest, ale widać, że Y ma spore powodzenie w tym biznesie. Zdarza mi się sprawdzić, co tam nowego u konkurencji i Y nie próżnuje. Ale kilka lat spędzone z NE zobowiązuje :D

Tylko czy wystarczy sentymentu gdy yanosik za DARMO zaoferuje coś co bardziej przypomina nawigację niż obecnie :?
lps

Telefon: Moto XT1068; Lumia520; SG Tab2

Postprzez Qbek » piątek, 11 kwi 2014, 16:32

lps napisał(a):Tylko czy wystarczy sentymentu gdy yanosik za DARMO zaoferuje coś co bardziej przypomina nawigację niż obecnie :?

Racja. Obawiam się, że gdy poprawią prezentację navi i zdolności omijania korków, wtedy mocno się zastanowię czego używać...
Qbek

Postprzez mentos11 » piątek, 11 kwi 2014, 17:25

Ja liczę na NE i wersję 9, czasy gdy nawigacja on-line była nowością i NE nie miał konkurencji minęły, teraz muszą nas rozpieszczac czymś extra czego nie ma konkurencja i dopracowywac produkt jak Apple aby klient wiedział za co płaci.
Z drugiej strony jak mam oglądać ciągle reklamy to już wolę zapłacić i mieć święty spokój :)
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: moto g

Postprzez clapton » piątek, 18 kwi 2014, 23:21

mentos11 napisał(a):Z drugiej strony jak mam oglądać ciągle reklamy to już wolę zapłacić i mieć święty spokój :)

jak coś to w icoyote nie ma reklam, to tez apka która ostrzega przed radarami, jest za darmo, mogę szczerze polecić :D
clapton

Postprzez Qbek » sobota, 19 kwi 2014, 08:07

Proponuję znaleźć sobie inne miejsce na reklamę... Robicie się bezczelni :idea:
Qbek

Postprzez pwlsrs » sobota, 19 kwi 2014, 18:01

Faktycznie, kolega napisał 4 posty z czego w dwóch zachwala aplikację konkurencji - mało elegancko
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez clapton » sobota, 19 kwi 2014, 21:37

pwlsrs napisał(a):Faktycznie, kolega napisał 4 posty z czego w dwóch zachwala aplikację konkurencji - mało elegancko

miło być śledzonym, miłe przywitanie na forum, przemiła atmosfera...... przesłabe
clapton

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne