Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Krótkie porównanie NaviExpert vs Yanosik

Krótkie porównanie NaviExpert vs Yanosik

Postprzez esiek » niedziela, 7 kwi 2013, 22:35

Do administratorów - nie wiem, dlaczego tylko w tym dziale mogę zakładać wątki - temat bardziej pasuje do działu Ogólne więc proszę o przeniesienie.

Od lat jestem fanem NaviExpert, jeszcze od wersji na stare Javy. Niestety ostatnio zdarzyło złapać mi się kilka pkt za dużo jeśli chodzi o prędkość i trzeba było znaleźć jakieś rozwiązanie. Zaopatrzony tradycyjnie w NaviExpert oraz szumnie reklamowany Yanosik (na 2 osobnych telefonach) wyruszyłem w świąteczną trasę Warszawa – Zabrze. Nawigacyjnie prowadził mnie NaviExpert wraz z systemem CB. Yanosik odpalony był typowo dla komunikatów drogowych. Efekt?

1.) Fotoradary
Yanosik był zdecydowanie nadgorliwy. Na całej trasie pokazał przynajmniej 6 fotoradarów, których po prostu dawno już tam nie było. NaviExpert pokazał wszystkie praktycznie bez problemu – zdarzyła mu się jednak jedna wpadka gdzie fotoradar był a wskazań brak. Yanosik oczywiście odtrąbił fotopstryczka więc jeśli miałbym wybór dużo fałszywych komunikat vs ten jeden jedyny raz bez komunikatu – wybrałbym opcję nadgorliwą.
1: 0 dla Yanosika
2.) Policyjne suszarki czyli to co w tym teście było najważniejsze. Niestety z przykrością musze stwierdzić, że mój dotychczasowy faworyt czyli NaviExpert poległ na całej linii. Na trasie ponad 300 km nie pokazał żadnej suszarki podczas gdy Yanosik pokazał 2…. I dokładnie tyle było. Ja ustrzegłem się mandatu a Yanosik strzela gola i wygrywa mecz 2:0
Dokładności nawigacji nie sprawdzałem gdyż jednym pojazdem jest to niestety niemożliwe – póki co prowadzić będzie mnie NaviExpert ale Yanosik będzie jego nieodłącznym partnerem.

Obrazek

NaviExpert testowany z Windows Phone, Yanosik na Androidzie.
esiek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Lumia 920

Re: Krótkie porównanie NaviExpert vs Yanosik

Postprzez ALEX » wtorek, 9 kwi 2013, 07:48

Bo CB radio w NE to zwykła ściema.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez KasiaP » wtorek, 9 kwi 2013, 08:51

Esiek,
możesz podać mi na priva swoje ID i przybliżony czas podróży, byśmy mogli sprawdzić o jaką trasę chodzi? I zdradź mi jeszcze czy jak na wzorowego użytkownika NE przystało zgłosiłeś brakujące ostrzeżenia? :)
Poza tym przypominamy, że siła takich aplikacji jak NE leży w sile kierowców, którzy z nimi podróżują. Im nas więcej, im chętniej informujemy o tym, o czym sami wcześniej chcielibyśmy wiedzieć, tym skuteczniej bronimy się przed mandatami.
KasiaP
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Samsung Galaxy S

Postprzez ALEX » wtorek, 9 kwi 2013, 09:01

@KasiaP: czy mogła byś upublicznić podsumowanie wszystkich moich zgłoszeń CB? Może być w podziale na kategorie. Przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przejechanych z NE miałem jakieś 5 prawdziwych ostrzeżeń. Procentowe wyrażenie stosunku trafnych ostrzeżeń do wszystkich moich zgłoszeń pokaże, że szkoda Twojego czasu aby zajmować się sprawą esiek.
The mind is like a parachute - it works better when it's open.
ALEX

Postprzez mentos11 » wtorek, 9 kwi 2013, 09:51

Brakuje trasy podróży i podstawowe pytanie czy jadąc z NE i Y zgłaszasz zdarzenia na obydwu programach czy NE służy tylko do nawigacji a Y tylko do ostrzeżeń?
Tak jak Kasia napisała CB w NE działa ale skuteczność zależy od nas użytkowników, ja wczoraj np. miałem zgłoszenia o kontroli drogowej której już nie było więc anulowalem je ale ktoś zgłosił i system działa.
Jest też kwestia uświadomienia wszystkim że funkcja CB w NE jest bezpłatna tak jak aplikacja i nie trzeba mieć wykupionego abonamentu aby korzystać z CB.
Może NE powinien zaktualizować aplikacje korkosfera o zgłoszenia CB bo jak na razie jest tylko funkcja trafiku i mapy, brakuje CB.
Na koniec dodam że NE trochę został w tyle za Y jeśli chodzi o CB bo Y ma funkcję głosowego informowania o ograniczeniu prędkości przy fotoradarach a NE ma tylko małą ikonkę dozwolonej prędkości.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: moto g

Postprzez Marian » wtorek, 9 kwi 2013, 10:50

mentos11 napisał(a):Tak jak Kasia napisała CB w NE działa ale skuteczność zależy od nas użytkowników, ja wczoraj np. miałem zgłoszenia o kontroli drogowej której już nie było więc anulowalem je ale ktoś zgłosił i system działa.
Przerzucanie na użytkowników NE odpowiedzialności za niedziałające CB to nieporozumienie. CB nie działa, bo NE popełnił w tej kwestii mnóstwo błędów poczynając od kolosalnego opóźnienia w stosunku do Y oraz założenia, że CB funkcjonuje jedynie w ramach nawigacji. A na co dzień ludzie drogę na ogół znają i nawigacji nie potrzebują.
mentos11 napisał(a):Jest też kwestia uświadomienia wszystkim że funkcja CB w NE jest bezpłatna tak jak aplikacja i nie trzeba mieć wykupionego abonamentu aby korzystać z CB.
Może NE powinien zaktualizować aplikacje korkosfera o zgłoszenia CB bo jak na razie jest tylko funkcja trafiku i mapy, brakuje CB.
To wszystko prawda, ale karty zostały już dawno rozdane. W powszechnej świadomości Y to darmowe i skuteczne ostrzeżenia i nic nie wskazuje na to, aby to uległo zmianie.
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez DantE » wtorek, 9 kwi 2013, 19:10

Marian napisał(a):
mentos11 napisał(a):Tak jak Kasia napisała CB w NE działa ale skuteczność zależy od nas użytkowników, ja wczoraj np. miałem zgłoszenia o kontroli drogowej której już nie było więc anulowalem je ale ktoś zgłosił i system działa.
Przerzucanie na użytkowników NE odpowiedzialności za niedziałające CB to nieporozumienie. CB nie działa, bo NE popełnił w tej kwestii mnóstwo błędów poczynając od kolosalnego opóźnienia w stosunku do Y oraz założenia, że CB funkcjonuje jedynie w ramach nawigacji. A na co dzień ludzie drogę na ogół znają i nawigacji nie potrzebują.
mentos11 napisał(a):Jest też kwestia uświadomienia wszystkim że funkcja CB w NE jest bezpłatna tak jak aplikacja i nie trzeba mieć wykupionego abonamentu aby korzystać z CB.
To wszystko prawda, ale karty zostały już dawno rozdane. W powszechnej świadomości Y to darmowe i skuteczne ostrzeżenia i nic nie wskazuje na to, aby to uległo zmianie.

Oczywiście jakość CB zależy od użytkowników, ale trzeba im to ułatwiać a nie utrudniać. W przypadku zgłaszania zdarzeń w trybie nawigacji nie ma problemu, ale gdy się jej nie używa to porażka. Zakładając, że nawet mamy uruchomiony w tle NE, bo jesteśmy naiwni i dajemy dane do trafika, to musimy najpierw przełączyć się na NE, dopalić mapę, poczekać na jej załadowanie i dopiera zgłosić zdarzenie. Zwykle już jesteśmy daleko za tym miejscem i zgłoszenie nie ma sensu. Poza tym jaką korzyść ma użytkownik na takim zgłoszeniu jeśli sam jednocześnie nie dostaje powiadomień. Z taką polityką NE nic nie wskóra i nadal będzie narzekał, że ludzie nie zgłaszają. Trzeba zrobić prosty, darmowy programik do zgłoszeń i zbierania trafiku właśnie coś na wzór wczesnego Y.
Y jak widać w kwestii nawigacji cały czas się rozwija i za jakiś czas będzie normalną konkurencją dla NE, tak NE w kwestii zgłoszeń stoi w miejscu. Zauważyłem nawet ostatnio, że i rozwój nawigacji w NE przestaje nadążać za konkurencją. :(
DantE

Telefon: Samsung Galaxy SII

Postprzez ChriS. » środa, 10 kwi 2013, 08:28

Witam, od 2 dni testuje obydwie nawigacje i mam pytanie. Jak to jest, ze CB NE jest tak ograniczone skoro ma ponoc miliony uzytkownikow? Skoro z Yanosika korzysta 25 tys osob i dodane sa wszystkie radary to jak to jest, ze niby NE ma najlepsze omijanie korkow bo ma najswiezsze dane skoro ma go ponoc tak duzo osob? Raz 1km przed policja wyskoczyla aktualizacja trasy w NE i ostrzegl natychmiast o patrolu, ktory rzeczywiscie tam stal. Pewnie ktos jadacy przedmna go dodal, niestety 10km dalej stali pod mostem i dobrze, ze mialem CB Radio bo juz ich nie bylo w NE ( Yanosika wtedy nie mialem ), oczywiscie dodalem patrol.

Druga sprawa jadac do Warszawy NE caly czas wkrecal sobie korek o 4 rano i kierowal mnie inna trasa, ja jechalem prosto po znakach bo droga byla zwyczajnie pusta i po kazdym ominietym zakrecie czas dojazdu skracal mi sie o kilka minut... Internet mialem.. W Wawie kilka razy pomogl, ale tam to juz ludzie stali wiec dane mial dobre. Juz mialem wywalic 200zl na kupienie Europy i sie zatrzymalem. Poki co jezdze po znanych drogach i sprawdzam ich pokrycie w kontrole drogowe.
ChriS.

Postprzez Marian » środa, 10 kwi 2013, 08:42

DantE napisał(a):Trzeba zrobić prosty, darmowy programik do zgłoszeń i zbierania trafiku właśnie coś na wzór wczesnego Y.
Takie sugestie były robione od dawna: topic683.html?#p18605. Trudność zasadza się chyba na pojęciu "darmowy", które w niektórych regionach naszego kraju jest całkowicie nieakceptowalne. Ale gdyby nawet ta przypadłość została jakoś pokonana, to obawiam się, że i tak nadaremnie, bo na Y bis miejsca już nie ma, a wymyślenie czegoś lepszego, konkurencyjnego w stosunku do Y i przekonanie do tego takiej liczby użytkowników aby to zadziałało, jest mało prawdopodobne. Bo kto zaryzykuje rezygnację z pewnego Y na rzecz niepewnego CB NE?
Marian

Telefon: Samsung Galaxy A3

Postprzez barabasz » środa, 10 kwi 2013, 14:55

KasiaP napisał(a):Poza tym przypominamy, że siła takich aplikacji jak NE leży w sile kierowców, którzy z nimi podróżują.

Yanosik nie polega na sile kierowców i nie apeluje, no i nie ma pretensji do użytkowników. Działa.
barabasz

Telefon: SE Xperia X10 mini

Następna strona

Powrót do Ogólne