Strona 1 z 40

[Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 14:14
przez Lukasz NE
Cześć,

opublikowaliśmy właśnie nową wersję beta oznaczoną numerem 10.0, którą wkrótce będziecie mogli pobrać na swoje urządzenia :)

Nowa wersja 10.0 to przede wszystkim odmieniona wyszukiwarka, która umożliwia prezentowanie wyników wyszukiwania na mapie. Dotyczy to również wyszukiwania wzdłuż trasy, dzięki czemu łatwiej będziecie mogli się zorientować w położeniu punktu przy trasie.

Inne ważne zmiany:
- w szczegółach punktu pojawiła się propozycja trzech parkingów w pobliżu punktu z informacją o czasie dojścia oraz możliwością sprawdzenia ich lokalizacji na mapie,
- w opisie trasy proponowane są parkingi znajdujace się w okolicy celu podróży,
- podczas jazdy pod koniec trasy pojawia się również przycisk Znajdź parking, który pozwala szybko wyszukać parkingi w okolicy naszego celu,
- na głównym ekranie pojawiły się czasy dojazdu dla pierwszych trzech punktów na liście. Na razie czasy dojazdu wyświetlają się tylko trzech punktów z listy, które są odległe o maksymalnie 50 km od naszej aktualnej pozycji. Dla wszystkich pozostałych punktów na liście Często Używanych czas dojazdu można sprawdzić po dłuższym naciśnięciu na punkt (longpress) i wybraniu z menu opcji punktu pozycji "Sprawdź czas dojazdu",
- dla Miejsc Częstych Kontroli wyświetlana jest informacja o częstotliwości ich występowania, np. 3 kontrole w tygodniu.

Poza tym pojawiły się poprawki błędów oraz drobne zmiany w interfejsie. Dajcie znać czy problemy, na które natknęliście się w ostatniej becie i zgłaszaliście w tym wątku topic1238-350.html w tej wersji również występują. I jak zwykle liczymy na Wasz feedback :)

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 14:26
przez GanjaFighter
Na ekranie głównym wygląda tak jakby przycisk z trzema poziomymi paseczkami nachodził na pole Często używane.

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 15:04
przez lchmiel
Tym razem jestem wśród pierwszych mających aktualizację. Zaraz ruszam w drogę.

Błędu który zauważył GanjaFighter nie ma u mnie.

Wysłane przez Tapatalk

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 16:26
przez Michal1983
Nadal podczas sprawdzania stanu usług pojawia się biały tekst w czarnej ramce o tej treści:
Obrazek
Nie wiem czy to nie oznacza również dalszych problemów z tym błędem przy nawigacji :(.
Przy pierwszych trzech ostatnio używanych pojawiają się czasy dojazdów. Przy następnych na życzenie z menu dostępnego po przytrzymaniu palcem danego punktu.

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 17:14
przez Edek
Czy komuś jeszcze pojawiają się takie błędy jak u Michała?
Bo ja u siebie ani razu nic takiego nie widziałem.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 17:16
przez GanjaFighter
U mnie też nigdy to nie wystąpiło.

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 17:58
przez Michal1983
Informacja o parkingach Parkuj Jedź w Warszawie jest po angielsku.

Może ten błąd javy ma związek z przenoszeniem usług, bo występuje przy sprawdzaniu dostępnych usług i podczas nawigacji. Może też być efektem wewnętrznego błędu serwera.

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 18:35
przez spinnek
Zgłaszam problem krytyczny:

Telefon: Galaxy Note 2, Android 4.4.2, stockowy rom.

Opis problemu: Po wyszukaniu adresu pojawia się nowość: pasek z adresem, odległością i pomarańczową strzałką, która "zapewne" przenosi do nawigowania do punktu. "Zapewne" bierze się stąd, że NE beta 10.0.49 się mi w tym miejscu crash'uje, wyświetlając okienko "Przepraszamy, wystąpił błąd", w tym opcję "Wyślij zgłoszenie", którą już kilka razy wybrałem, dla różnych punktów adresowych.

Natomiast wybieranie punktów adresowych z listy "często używane" wydaje się działać poprawnie.

Kiedy występuje: zawsze.

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 19:11
przez Edek
Wyszukiwarka jest jakaś dziwna i niezdecydowana.
Wyszukuję adres "Broniewskiego 39" i na liście wyników nie pojawia się wynik najbliższy (czyli z Elbląga), ale jakieś oddalone o kilkaset km.
Dopiero ręczne przesunięcie mapy na Elbląg pokazało wyszukiwany adres (była chorągiewka z "pocztówką"). Dopiero od tego czasu wyniki z Elbląga zaczęły pojawiać się na początku listy
I tu pytanie - dlaczego wyszukiwarka nie domyśliła się, że wpisując adres znajdujący się w mieście, w którym się aktualnie znajduję, szukam adresu z mojego miasta? Chyba logiczne, że gdybym szukał tego adresu w Warszawie, to dopisałbym "Warszawa". Szukając adresu w mieście, w którym przebywam logiczne dla mnie jest, że bez wpisania miasta, w pierwszej kolejności dostanę wyniki z nim związane, a dopiero później te z innych miast.

Edit.
Kolejny przykład. Wpisuję "Grunwaldzka 2". Jako pierwsze dostaję 4 wyniki oddalone o 18 - 28 km, a dopiero na 5 miejscu wynik z mojego miasta, oddalony o 2,7km. Czyżby wielki cichy powrót "Rekomendowanych", a raczej "Sponsorowanych", czyli na pierwszych miejscach wyniki klientów, którzy zapłacili za wysokie pozycjonowanie na liście wyników, jak to miało miejsce raptem 3 lata temu?

PS. Michał, sprawdź czy w momencie gdy wyskakują Ci te błędy nie masz czasem wyłączonej synchronizacji (bądź uruchomionego oszczędzania energii, co też może skutkować wyłączeniem synchronizacji), sprawdź też czy nie masz wyłączonego (lub ograniczonego) wykorzystania danych w tle.

Re: [Google Play] NaviExpert 10.0 open beta

PostNapisane: poniedziałek, 1 lut 2016, 19:56
przez lchmiel
Mam ten sam scenariusz co Spinnek.

Wysłane przez Tapatalk