Strona 1 z 1

Re: Prędkościomierz źle działa

PostNapisane: środa, 15 lis 2017, 21:30
przez Tom
Liczniki samochodowe zawyżają. Normalne zjawisko. U mnie przy 50 km/h nawigacja pokazuje ok 45. Aplikacja GPS test też można sprawdzić prędkość jaką wskazuje GPS.

Re: Prędkościomierz źle działa

PostNapisane: środa, 15 lis 2017, 22:49
przez nocnyMarek
Faunn napisał(a):W czym może tkwić problem?

W przepisach prawa. Prędkościomierz nie może wskazywać prędkości mniejszej o rzeczeczywistej, a wystarczą źle dobrane, albo zużyte opony, by prędkość była mniejsza (mniejszy obwód koła = mniejsza prędkość przy tych samych obrotach), więc na wszelki wypadek producenci dorzucają kilka procent na 'zapas', by nie narazić się na bolesne konsekwencje złamania przepisów (a z kolei za zawyżanie prędkości nic nie grozi).

Re: Prędkościomierz źle działa

PostNapisane: niedziela, 19 lis 2017, 05:34
przez Michal1983
Według, którego prędkościomierza bym nie jechał to i tak wszyscy mnie wyprzedzają.
Pamiętam jak kiedyś na autostradzie jechałem około 150km/h aby według nawigacji choć trochę zbliżyć się do tych 140 km/h.

Re: Prędkościomierz źle działa

PostNapisane: środa, 2 sty 2019, 17:50
przez elak2000
Warto sprawdzić czy masz opony odpowiednie do twojego auta. Chodzi o to że licznik jest dobrany pod wielkość opon co oznacza że gdy zmienisz opony na wyższe lub niższe niż wskazuje producent to będziesz miał efekt przekłamanego licznika w dół lub górę

Re: Prędkościomierz źle działa

PostNapisane: piątek, 11 sty 2019, 11:23
przez lemach
Swego czasu czytałem wypowiedź jakiego byłego pracownika GM, który mówił, że zawyżanie wskazań prędkościomierza o 2-3 procent jest fabryczne ze względu na bezpieczeństwo użytkownika i restrykcyjne prawa nieprzekraczania prędkości w niektórych krajach. Nie wiem, czy praktykuje się to dalej i we wszystkich koncernach.