Strona 1 z 6

NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: środa, 10 sie 2011, 11:32
przez mrozek
Witam,

Korzystam z NaviExpert od kilku lat bazując na dobowych aktywacjach + wykupując miesiąc w okresie letnim.
Do tej pory byłem zachwycony patrząc jak NE radzi sobie w Polsce. Wyjeżdżając za granicę wykupiłem odpowiedni pakiet NaviPlan Polska i Europa na miesiąc.

Trasa z Cieszyna przez Czechy, Słowację, Węgry do Chorwacji wydała się dość prosta (głównie autostrady). Niestety musiałem szybko zrezygnować z NE po kilku mocnych wpadkach.

1. Jadąc na Słowacji autostradą z Żiliny do Gyor (Węgry) przez Bratysławę, NE kazała mi zjechać z autostrady i wpakowała mnie na wiejskie dróżki, gdzie po kilkunastu km postanowiłem wrócić na autostradę.

2. Na Węgrzech w Keszthely NE nie potrafiła wyprowadzić mnie z ulic w centrum miasta nad jeziorem (bardzo popularne miejsce).

3. W Chorwacji w drodze z Trogiru do Okrug Donji, NE prowadziła mnie wąską, stromą, wyboistą (szutrową) polną drogą, kiedy jak zobaczyłem później, obok prowadziła świetna droga asfaltowa aż do punktu docelowego, którego i tak ostatecznie NE nie znalazła.

W Polsce NE jest świetna i często niezastąpiona. Niestety w Europie straciłem sporo czasu, trochę paliwa i nerwów. Niepotrzebnie wydane pieniądze na pakiet i dane w trasie.

PZDR

mrozek

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: środa, 10 sie 2011, 12:30
przez bodogo2
Jaki miałeś ustawiony typ trasy w NE?

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: środa, 10 sie 2011, 14:59
przez mrozek
Najpierw "rekomendowana", kiedy zwalała mnie z autostrady zmieniłem na "głównymi" i było to samo.

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: środa, 10 sie 2011, 18:51
przez roman_tp
mrozek napisał(a):Najpierw "rekomendowana", kiedy zwalała mnie z autostrady zmieniłem na "głównymi" i było to samo.

może NE prowadził cię właśnie na "rekomendowane" i "główne" autostrady :lol:

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: środa, 10 sie 2011, 19:17
przez mrozek
Taaaa... Jeśli jedne autostrady sa bardziej główne niż inne... ;-) No i rekomendacja drogi z traktorami, kiedy obok biegnie autostrada też mi nie odpowiada. Niestety NE nie była pomocna.

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: piątek, 12 sie 2011, 22:01
przez potworny
Ha ha ha ha Haniu :))) A nie mówiłem? Mapy europejskie nie są dobre :D

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: wtorek, 16 sie 2011, 10:32
przez Hakari
Wątpię, żeby dało się postawić tak jednoznaczną ocenę, np. w poniższym wątku użytkownik chwali sobie zarówno mapy jak i algorytm wyznaczania trasy w Szwecji

http://pdaclub.pl/forum/naviexpert/nowa ... expert/30/

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: wtorek, 16 sie 2011, 13:40
przez mentos11
Mnie to tylko jedno ciekawi Hakari, czy NE uaktualnia mapy teleatlasu na europę czy wykupił jednorazowo mapę i za jakiś czas wykupi kolejną, tak w ramach oszczędności, i czy wykupił full wersję czy jakąś okrojoną :?:

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: środa, 29 lut 2012, 11:57
przez balbek
Niestety mogę potwierdzić kiepskie działanie w Europie.
1) trasa rekomendowana - Trasa z W-wy do Bonn - kilka razy nawigacja kazała mi zjechać na pas do skrętu w prawo po czym po minięciu skrętów wrócić na autostradę. Może niezbyt duża nidogodność ale jak trzeba zwalniać i się rozglądać co ma się robić dalej (bo jak pas do zjazdu to może trzeba zjechać?) to nie jest to zachęcające. W trasie powrotnej NE chciała mnie poprowadzić przez Wrocław??
2) trasa rekomendowana - Jadąc w Austrii A1 na wschód do Bratysławy zamiast ominąć Wiedeń od południa autostradą NE poprowadziła mnie przez centrum Wiednia
3) trasa rekomendowana- Słowacja - jadąc z Żyliny E75 do Istebnej NE skierowała mnie na drogę 487 i w pewnym miejscu kazała zjechać w boczną dróżkę (szutrowa na jeden samochód), która kończyła się po 200m w zaspie (środek zimy). Dobrze, że zdołałem zawrócić. Zmieniłem trasę na głównymi - i co - i nic to samo. Dobrze, że mogłem oddalić mapę i zobaczyć drogi i pojechać nawigując "ręcznie".
4) a w Polsce - wprowadziłem objazd korka o dł. 2 km. NE poprowadziła mnie objazdem o długości ok. 20-30 km - chyba nie zauważyła, że istnieją ulice lokalne.

Re: NE w Europie - rozczarowanie :-(

PostNapisane: czwartek, 1 mar 2012, 20:55
przez konrad
A może mieliście zaznaczoną opcje omijania płatnych odcinków i dla tego was z rzucała z autostrady