Strona 1 z 1

Szkoła bezpiecznej jazdy z NaviExpert

PostNapisane: środa, 18 maja 2011, 14:55
przez bartek
Jest mi niezmiernie miło poinformować użytkowników forum, że rusza projekt "Szkoła bezpiecznej jazdy i ecodrivingu". NaviExpert wspólnie z Panem Tomaszem Talarczykiem przygotowało cykl materiałów szkoleniowych (artykuły i wideo) poświęconych bezpiecznej i ekonomicznej jeździe. Już jutro więcej informacji oraz pierwszy artykuł poświęcony ecodrivingowi.

Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodoba oraz że podzielicie się własnymi doświadczeniami w zakresie ecodrivingu i bezpiecznej jazdy.

Nasz ekspert jest również do waszej dyspozycji - jeśli macie jakieś pytania możecie kierować je do pana Tomasza poprzez nasze forum.

Projekt Szkoły bezpiecznej jazdy i ecodrivingu zakłada również niespodzianki dla najaktywniejszych. :D

Krótka notatka o panu Tomaszu:

Tomasz Talarczyk – dziennikarz motoryzacyjny, autor elementarzy bezpiecznego kierowcy, książek: „Bez ryzyka. Trening bezpiecznej jazdy” i „ Podręcznik kierowcy. Nauka bezpiecznej jazdy”, jest pionierem ekojazdy w Polsce. Od 2005 roku sam praktykuje ten styl jazdy. Najpierw oparł się na doświadczeniach Szwajcarów, którzy pod koniec lat 90. XX wieku zdefiniowali zasady EcoDrive. Dzięki współpracy ze Szkołą Auto dotarł do twórców ecodrivingu w Finlandii, poznał też metody nauki tej techniki i taktyki jazdy praktykowane w niemieckim ADAC. W oparciu o te doświadczenia oraz zasady nowoczesnej metodyki i dydaktyki sformułował i praktykuje od 2007 roku polską metodę nauki ekojazdy. Jest instruktorem technik bezpiecznej jazdy, instruktorem nauki jazdy oraz czynnym egzaminatorem na prawo jazdy. Napisał podręcznik „ABC egzaminu. Jak zdać na prawo jazdy”.

tomasz-talarczyk3.jpg
Tomasz Talarczyk
tomasz-talarczyk3.jpg (44.75 KiB) Przeglądane 7836 razy

ksiazka-bez-ryzyka.jpg
Książka "Bez ryzyka"
ksiazka-bez-ryzyka.jpg (12.13 KiB) Przeglądane 7836 razy

Re: Szkoła bezpiecznej jazdy z NaviExpert

PostNapisane: poniedziałek, 27 cze 2011, 13:58
przez Marian
Informacja o "efektach" długiego weekendu:

W 525 wypadkach, do których doszło na polskich drogach podczas długiego weekendu zginęło 71 osób, a 650 zostało rannych.
Do największej liczby wypadków doszło w województwie mazowieckim, było ich aż 65. W ich wyniku siedem osób zginęło, a 76 zostało rannych. To znacznie więcej niż w ubiegłym roku, kiedy w trakcie długiego weekendu na drogach Mazowsza doszło do 42 wypadków, w których 16 osób poniosło śmierć, a 50 zostało rannych.
Najtragiczniej było na drogach Warmii i Mazur. W 22 wypadkach zginęło dwanaście osób, 29 zostało rannych. W wypadku pod Nidzicą w zderzeniu samochodu osobowego z terenówką w miejscowości Tatary na krajowej "7" zginęło sześć osób, dwie zostały ranne.
Sporo ofiar w województwie pomorskim: siedem osób zginęło w 28 wypadkach, 30 osób zostało rannych.
Niebezpiecznie jeździło się po ulicach województwa łódzkiego. Wydarzyły się tam aż 42 wypadki, w których trzy osoby poniosły śmierć, a 57 zostało rannych.
W niedzielę w woj. opolskim doszło do wypadku w miejscowości Szczepanek, gdzie zginęło pięć osób. Przez cały weekend na Opolszczyźnie doszło do 11 wypadków, 18 osób zostało rannych.


Jest zatem o czym mówić i co robić. Jedno pytanie: czy postulowane na forum ostrzeganie online o kontrolach drogowych jest właściwą drogą do poprawy tej dramatycznej sytuacji?

Re: Szkoła bezpiecznej jazdy z NaviExpert

PostNapisane: sobota, 10 wrz 2011, 18:46
przez michalroxorpl
Marian napisał(a):Informacja o "efektach" długiego weekendu:
Jest zatem o czym mówić i co robić. Jedno pytanie: czy postulowane na forum ostrzeganie online o kontrolach drogowych jest właściwą drogą do poprawy tej dramatycznej sytuacji?


Jedna rzecz to bezpieczna jazda a druga to miśki polujące na sponsora flaszki w pierwszym od 10. kilometrów miejscu, w którym wyprzedzisz traktor albo innego zawalidrogę.
Lepiej jest mieć więcej informacji o drodze niż mniej, to zawsze pozytywnie wpływa na świadomość kierowcy. Jeśli ktoś po prostu nie ma szczęścia (bez względu na to czy jedzie jak idiota czy jak emeryt) to i ostrzeżenia nic nie dadzą.