Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

Re: Zgłaszamy ewidentne błędy w nawigowaniu

Postprzez Qbek » sobota, 25 lip 2009, 23:19

Na wstępie podziękowanie za wprowadzenie zamian na Rondzie Zesłańców Syberyjskich :) Panowie Inżynierowie! Jak widać nie śpicie ;)

Teraz mam dwa kolejne kwiatki:
Warszawa
trasa: Górczewska - Płochocińska

Na zjeździe w kierunku Marywilskiej, NE każe jechać z komendą "trzymaj się prawej" w oznaczeniu 1 i jest to jedyna komenda!!! Po zastosowaniu się tylko do poleceń głosowych, bez patrzenia na ekran, pojedzie się Marywilską w przeciwnym kierunku.
Prawidłowo powinno być, by na wysokości 2+3 było "trzymaj się prawej, zaraz potem trzymaj się lewej".
Należałoby dodać też komendę nr 4 - "trzymaj się lewej".
Obrazek

Kolejny przypadek to:
Warszawa
trasa: Górczewska - Konstancin-Jeziorna
Przed Rondem Jazdy Polskiej każe "trzymać się lewej", a następnie pod rondem (jakby w tunelu) nakazuje jazdę w prawo!
Należy zmienić komendę na "trzymaj się prawej", później będzie już ok :)
Obrazek
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez sq2hct » wtorek, 28 lip 2009, 09:08

Błędy komunikatów głosowych podczas gdy trasa na ekranie wskazuje poprawny kierunek.
1.
Wersja programu NaviExpert: np. 5 beta1
Punkt Startowy: Wrocław
Punkt Dolecowy: Bydgoszcz
Rodzaj trasy i o której godzinie: np. Najszybsza-Premium, godz. 15:00
Współrzędne błędu: N52 19 45.8 E17 33 36.1 - Września
Mylący komunikat o skręcie w lewo sugerujący jazdę w kier. Nekli. a nie na Gniezno

2.
Rodzaj trasy i o której godzinie: np. Najszybsza-Premium, godz. 15:30
Współrzędne błędu: N52 32 05.0 E17 34 57.9 - Gniezno
Mylący komunikat o skręcie w lewo sugerujący jazdę w kier. Poznania a nie na Bydgoszcz

3.
Rodzaj trasy i o której godzinie: np. Najszybsza-Premium, godz. 16:45
Współrzędne błędu: N53 05 32.9 E18 00 29.3 - Bydgoszcz
Mylący komunikat o skręcie w lewo sugerujący skręt w miejscu gdzie to niemożliwe. Być może powinien tam być komunikat "Trzymaj się lewej" chociaż nie jest on w tym przypadku konieczny.
sq2hct

Telefon: E51

Postprzez Wojtex16 » wtorek, 28 lip 2009, 11:58

Witam,
Nie wiem dlaczego ktoś usunął zakaz skrętu w lewo na skrzyżowaniu i zakazy zawracania!? Na odcinku Kościuszki w Katowicach!? Było dobrze wcześniej przecież? No to teraz przez to mamy przez to kolejne błedy:

Bład Trasy 1:
Naviexpert: 5 beta1
Punkt Startowy: Katowice, Stalowa
Punkt Dolecowy: Katowice, Jankego 200
Rodzaj trasy i o której godzinie mniej więcej ten błąd wystąpił: Najszybsza-Premium, godz. 15:00

NaviExpert źle układa trasę bo jest tak:
Obrazek

A prawidłowo powinna trasa być układana tak:
Obrazek

Nie wiem dlaczego ktoś z pracowników usunął zakaz skrętu w lewo? (zaznaczyłem na czerwono). Prawidłowo trasa powinna być układana tak jak jest na 2 zrzucie ekranu.

Bład Trasy 2:
Naviexpert: 5 beta1
Punkt Startowy: Katowice, Okoniowa
Punkt Dolecowy: Katowice, Armii Krajowej 1
Rodzaj trasy i o której godzinie mniej więcej ten błąd wystąpił: Najszybsza-Premium, godz. 15:00

NaviExpert źle układa trasę bo jest tak:
Obrazek

A prawidłowo powinna wyglądać tak:
Obrazek

I tu znowu problem, NE każe skręcać w lewo i tak przecież się nie da bo jest zakaz skrętu w lewo(zaznaczyłem na czerwono).

Bład Trasy 3:
Naviexpert: 4.3 oraz 5 beta1

Mam tu kilka punktów trasy:
1) Zrzut ekranu 1:
Punkt startowy: Katowice, ulica: Sarmacka
Punkt dolecowy: Katowice, ulica: Jankego 1

2) Zrzut ekranu 2:
Punkt dolecowy: Katowice, ulica: Jankego 200

3) Zrzut ekranu 3:
Punkt dolecowy: Katowice, ulica: Robotnicza 1

4) Zrzut ekranu 4:
Punkt startowy: Katowice, ulica: Zbożowa 1
Punkt dolecowy: Katowice, ulica: Sarmacka

5) Zrzut ekranu 5:
Punkt startowy: Katowice, ulica: Armii Krajowej 33
Punkt dolecowy: Katowice, ulica: Stalowa 1

Wszystko dokładnie opisałem problem na zrzucie ekranu:
http://img267.imageshack.us/img267/8111/opishd8.jpg

Tutaj znów pojawiły się problemy z zawracaniem, wcześniej było w porządku na odcinku Kościuszki w Katowicach, ale "ktoś" usunął te zakazy zawracania i problemy się pojawiły. UWAGA: NA tym całym odcinku który zaznaczyłem na zrzucie ekranu powinien być też zakaz skrętu w lewo na skrzyżowaniach, bo to można powiedzieć, że to jest droga ekpresowa, gdzie nie wolno zawracać i skręcać w lewo na skrzyżowaniach!

Bład Trasy 4:
Punkt startowy: Katowice, ulica: Harcerzy Września 1
Punkt dolecowy: Katowice, ulica: Robotnicza 1

NE układa trasę tak:
Obrazek

A prawidłowo powinna być układana tak:
Obrazek

Jak widać tutaj NE każe skręcać w lewo jadąć od ul. Harcerzy Września. Nie da się nawet w lewo skręcić jest to niemożliwe, można tylko skręcać w prawo. Więc tam gdzie zaznaczyłem na czerwono powinien być zakaz skrętu w lewo.

Bład Trasy 5:
Punkt startowy: Katowice, ulica: Armii Krajowej 1
Punkt dolecowy: Katowice, ulica: Stalowa 1

I znów naviexpert źle układa trasę:
http://img31.imageshack.us/img31/8656/s ... t0030k.jpg

Powinna trasa być układana tak:
Obrazek

Jak widać, NE każe skręcać w lewo w niedozwolonym miejscu! Prawidłowo trasa powinna być układana tak jak podałem wcześniej. Jedynie rozwiązanie to dodać wszystkie zakazy skrętu w lewo na tym odcinku kościuszki w katowicach (tak jak podałem na zrzucie ekranu błedy trasy: 3) gdzie są problemy z zawracaniem.

PS> Uff ale się napracowałem. Ale mam nadzieje, że te błedy zostaną poprawione, przecież tak się nie da jeździć z NE!.
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez Andrzej » wtorek, 28 lip 2009, 12:51

Wojtex16 napisał(a):Witam,
Nie wiem dlaczego ktoś usunął zakaz skrętu w lewo na skrzyżowaniu i zakazy zawracania!? Na odcinku Kościuszki w Katowicach!? Było dobrze wcześniej przecież? No to teraz przez to mamy przez to kolejne błedy:

Te błędy, które dotyczą tylko bety były wynikiem chwilowego błędu na serwerze. Już działa poprawnie.
Te które dotyczą także 4.3 to najwyraźniej błędy na mapach. Postaramy się dodać potrzebne restrykcje.
Andrzej
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy S, HTC Hero, Monte

Postprzez Wojtex16 » wtorek, 28 lip 2009, 13:15

Rzeczywiście teraz jest lepiej. Ale staram się opisywać jakie błedy występują ;) A taki bład akurat był podczas dzisiejszej jazdy.

Dodam tylko jeszcze, że w wersji 4.3 oraz 5 beta1 nadal występuje bląd który opisałem wcześniej na pierwszej stronie

Bład Trasy 2:
Punkt Startowy: Katowice, Stalowa
Punkt Dolecowy: Katowice, Jankego 200

Naviexpert układa trasę tak:
Obrazek

A prawidłowo trasa powinna być układana tak:
Obrazek

I tutaj mamy kolejny błąd w układaniu, czemu akurat NE każe nam w jednym miejscu zawracać? Jak można jechać tak jak podane wyżej? Przecież tak jest szybciej, więc kolejna rzecz do poprawienia w układaniu trasy

Cały czas mnie zastanawia dlaczego program NE nie ustali trasy tak jak na 2 zrzucie ekranu? Przecież tak jest szybciej i wygodniej?

Wersja programu NaviExpert: 5 beta1 oraz 4.3.3

Bład Trasy:
Punkt Startowy: Katowice, Armii Krajowej 1
Punkt Dolecowy: Katowice, Robotnicza

Program Naviexpert układa trasę tak:
Obrazek

A prawidłowo trasa powinna być układana tak:
Obrazek

Jak widać na pierwszym zrzucie ekranu, program źle układa trasę, ponieważ nie pozwala jechać prosto przez krzyżowanie (zaznaczyłem na czerwono). Prawidłowo powinna być układana trasa tak jak podałem na 2gim zrzucie ekranu.
Natomiast to co jest zaznaczone na fioletowo, to nie można skręcać w lewo jadąc od ulicy Harcerzy Września, można tylko skręcić w prawo. Więc tam gdzie jest zaznaczono na fioletowo można skręcić tylko w prawo, a w lewo nie ma możliwości żeby skręcić.

Ten bład był przed chwilę poprawiony. Ale znów się on ponownie pojawił.
Wojtex16

Postprzez Wojtex16 » czwartek, 30 lip 2009, 14:20

Błędy wcześniej zostały elegańsko poprawione.

Dzisiaj jadąc na stację benzynową, zauważyłem, że NE każe mi zawracać w niedozwolonym miejscu. A mianowicie.

Naviexpert: 5 beta1 oraz prawdopodobnie NE 4.3, nie mam pewności, ponieważ w wersji NE 4.3 pojawia się błąd podczas układania/pobierania trasy: "Nie znaleziono trasy".

Punkt Startowy: Katowice, Armii Krajowej 1
Pierwszy punkt pośredni: Punkt POI Lukoil, Katowice, Kościuszki 330
Punkt Dolecowy: Katowice, Armii Krajowej 1

Układając pewną trasę w NE, każe potem zawrócić w jednym miejscu
Obrazek

A prawidłowo trasa powinna wyglądać tak:
Obrazek

Jak widać układając trasę w programie NE, każe w pewnym momencie zawracać, to jest niemożliwe, ponieważ nie można w tym miejscu w ogóle zawrócić, program NE powinien układać trasę tak jak jest na 2 zrzucie ekranu.
Wojtex16

Postprzez Tommy » sobota, 1 sie 2009, 13:41

Witam,
ja do błędów dołożę dwa może "niegroźne", ale dziwne i co ciekawe oba takie same z Konina.

1. Jadąc z ulicy Europejskiej na Trasę Warszawską (jak poniżej na screenie mapy Google) słyszymy komunikaty głosowe "Skręć w lewo, potem skręć w lewo". Dlaczego? Tego nie jestem w stanie wytłumaczyć.

Obrazek

2. Analogiczna sytuacja występuje poniżej. Jadąc z Trasy Warszawskiej na ulicę Przemysłową usłyszymy komunikaty "Skręć w prawo, potem skręć w prawo".

Obrazek

Panowie z NE proszę to poprawić ;) . Pozdrawiam.
Tommy

Telefon: Sony Ericsson XPERIA X8

Postprzez chlebki » sobota, 1 sie 2009, 21:29

Błąd jaki zauważyłem dotyczy wielu sytuacji przy przejeździe na wprost przez skrzyżowania. System w kilku przypadkach kazał mi skręcić w prawo potem zawrócić i na tym samym skrzyżowaniu znów skręcić w prawo. Byłby to pomocny manewr w sytuacji dużej ilości aut na pasie do jazdy na wprost. Wtedy wolny pas do skrętu w prawo pozwoliłby szybciej przejechać skrzyżowanie ale NE 5 beta 1 i 2 nawiguje tak nawet na skrzyżowaniach które nie mają osobnego pasa do skrętu w prawo. W obcym mieście zamiast pomagać może to przeszkadzać.
Drugi błąd jaki dziś zauważyłem na becie 2 to przejazd przez rondo na Szosie Lubickiej w Toruniu zjazd na Lubicz droga nr 80 jest komunikowany: na rondzie prosto pierwszy zjazd. Te informacje wzajemnie się wykluczają bo jadąc prosto to drugi zjazd a pierwszy ( prawidłowy zjazd) powinien być komunikowany: na rondzie w prawo pierwszy zjazd. Dotąd na NE 4 było ok.
Obrazek

źródło: targeo.pl

Podobny błąd, poniższe skrzyżowanie w Toruniu kierunek jazdy zgodny z niebieska strzałką. Zjeżdżając z ul. Żółkiewskiego w Szosę Lubicką usłyszymy błędny komunikat skręć w prawo czyli w przeciwny kierunek od wybranego - czerwona strzałka - przy czym graficznie przebieg trasy w NE jest prawidłowy.
Obrazek

źródło: zumi.pl
chlebki

Telefon: wave s8530

Postprzez Krystek » niedziela, 2 sie 2009, 11:29

Witam!

O to błąd, który zauważyłem niedaleko miasta Międzyrzeca Podlaskiego woj.lubelskie
Wersja programu NaviExpert: np. 5 beta2
Punkt Startowy: np. Międzyrzec Podlaski
Punkt Docelowy: np. Przychody (kilka/kilkanaście km od miasta)

Jadąc z Międzyrzeca Podlaskiego do np. Przychód.
1. (kolor zielony) - Poprawna trasa przez obwodnice, tam troche dalej skręca się w prawo i leci się już normalną drogą w kierunki docelowym. NE tędy nie pokazuje.
2. (kolor jasny niebieski) - Poprawna trasa. Każdy tędy jeździ, ale teraz jest tam remont, ciąg dalszy w pkt 4. NE tędy nie pokazuje.
3. (kolor czerwony) - Zła trasa. Stara. NE pokazuje żeby jechac tak jak czerwona linia. Tu gdzie jest pogrubiony nie ma przejazdu, ponieważ jest obwodnica. Ślepa uliczka z jednej i z drugiej strony. NE pokazuje tylko tę drogę.
4. (kolor fioletowy) - Remont przejazdu kolejowego. Wymieniają tory na nowe, więc przejazd nie jest możliwy. Tak też jest też na kilku pobliskich przejazdach.

Tak więc teraz można dojechać tylko trasą koloru zielonego przez obwodnice.
Jak dobrze pamiętam, w wersji 5 beta1 trasa była wyznaczana dobrze, zależało tez jaki typ trasy się wybierało. Jak wybrało się krótki czy najkrótszy to pokazywało przez przejazd kolejowy, który był i nadal jest nieprzejezdny (remont).

Obrazek

Źródło: mapa.szukacz.pl

Edit: PS. Dzisiaj jechałem przez przejazd kolejowy (zaznaczony na mapie jako 4), to już jest czynny, więc można tamtędy jeździć. Tak więc można jechać trasą oznaczoną jako 1 i 2 na mapie.
Krystek

Postprzez darkmind » niedziela, 2 sie 2009, 19:20

Stary błąd (w wersji 4 tez wystepuje), zgłoszony dawno temu do supportu - podobno blad na mapach Imagisu:

Trasa wiedzie od Alei Słowackiego na parking nad dworcem głównym PKP w Krakowie.
Nazwa POI: Dworca Głównego PKP
Kategoria: Parkingi

NE wyznacza trase tunelem POD dworcem, po czym kaze sie teleportowac na male rondo lezace NAD dworcem (i dokladnie nad ulica w tunelu):
Nienazwany.jpg
Błędnie wyznaczona trasa
Nienazwany.jpg (30.04 KiB) Przeglądane 5244 razy

A powinno byc np. tak (dojazd od ul. Pawiej):
Nienazwany2.jpg
Przykład poprawnej trasy
Nienazwany2.jpg (19.88 KiB) Przeglądane 5244 razy

Lub tak (dojazd od ul. Wita Stwosza):
Nienazwany3.jpg
Przykład poprawnej trasy 2
Nienazwany3.jpg (23.87 KiB) Przeglądane 5244 razy
darkmind