Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

Re: Zgłaszamy ewidentne błędy w nawigowaniu

Postprzez Qbek » środa, 19 sie 2009, 15:55

Kolejna sytuacja, w której jak mi się zdaje zostały pomylona kolejność komunikatów:

ObrazekObrazek
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez przemago » piątek, 21 sie 2009, 19:48

Dorzuce i ja swoje spostrzeżenia. Trasa Ostrołęka-Czerniewice NE najszybsza premium aplikacja beta-2. Fajnie prowadzi jednak czasem dziwnie przykład w Pułtusku:
Pułtusk_alter..JPG
zielony kolor moja propozycja
Pułtusk_alter..JPG (15.55 KiB) Przeglądane 7092 razy
0064_a_Pułtusk_alter.JPG
trochę odwrócone, jednak bardziej poglądowo
0064_a_Pułtusk_alter.JPG (49.68 KiB) Przeglądane 7092 razy

Zamiast prowadzić główną trasą /by było szybciej i prościej/ NE pobawił się ze mną, sprawdzał czy się nie pogubie. Pogubiłem się bo nie sądziłem,że aż tak głupio może poprowadzić. Trzeba się pilnować, chyba że będzie to poprawione.
pozdrawiam
przemago

Telefon: E51

Postprzez przemago » poniedziałek, 24 sie 2009, 08:40

Drugi przykład (NE beta-3, najszybsza premium, trasa Ostrołęka-Bałtów). Nie wiem jak dalej, ponieważ tylko wyznaczyłem poprzez pokaż trasę. Jednak często NE w n_premium wyznacza dłuższy wyjazd i prowadzi przez "leżących policjantów"
0067 Dienisiewicza.jpg
kolor zielony to wyjad; szybszy, prostrzy i bez "spowalniaczy"
0067 Dienisiewicza.jpg (18.86 KiB) Przeglądane 7072 razy

Zamiast prowadzić w lewo ul.Denisiewicza i w prawo ul. Skierkowskiego do wyjazdu na Al.J.P II to prowadzi w prawo do okoła poprzez Korzeniowską, Krzywickiego do Skierkowskiego i wyjazd naal.J.P.II
pozdrawiam
przemago

Postprzez chlebki » czwartek, 27 sie 2009, 11:36

Nawigacja na rondach to czysta loteria. Już o tym pisałem ale nadal nic się nie zmieniło. W wersji NE4 było ok a tu same błędy, chyba że nie zrozumiałem zasad wyznaczania trasy po rondzie. Dziś kolejne zjechanie z trasy na rondzie Pokoju toruńskiego w Toruniu. Chciałem jechać jak pokazuje niebieska strzałka i tak też była wytyczona trasa przez NE. Jednak komunikat głosowy wprowadził mnie w błąd każąc jechać na rondzie prosto drugi zjazd ( na mapce tego nie widać ale jest to regularne rondo) czyli w ulicę nr2 a powinno być chyba na rondzie w lewo 3 zjazd lub ewentualnie prosto ale 3 zjazd. To nie jedyne rondo z błędami. Może w tym jest jakaś metoda a ja nie czaję?

Obrazek

źródło: targeo.pl
chlebki

Telefon: wave s8530

Postprzez jotes » czwartek, 27 sie 2009, 23:02

chlebki napisał(a):Nawigacja na rondach to czysta loteria.

Znów dołączę do głosu kolegi "chlebki". Na rondzie w Skwierzynie, w ciągu drogi nr 3 z Zielonej Góry do Szczecina jest podpowiedź "czwarty zjazd", choć wszystkie znaki ... mówią, że to jest trzeci zjazd (koordynaty ww ronda: E15^30'23.56", N52^35'56.27")
jotes

Telefon: Nokia 6131

Postprzez Qbasob » piątek, 28 sie 2009, 01:30

Wersja programu NaviExpert: 5 beta4
Typ błędu: zakaz skrętu
Punkt Startowy: Bydgoszcz, Nawigacyjna 3
Punkt Docelowy: Toruń, Bydgoska 20
Najszybsza-Premium

O widzę że zakaz skrętu, który podałem kilka postów wyżej już został uwzględniony na mapie. Dzięki temu NE wyznacza mi jeszcze ciekawszą trasę niż ostatnio, tym razem łamiąc inny zakaz skrętu. Tak to wygląda:

Obrazek
Obrazek
Qbasob

Telefon: w850i

Postprzez bartoszwis » piątek, 28 sie 2009, 11:39

Wersja programu NaviExpert: 5 betaX
Typ błędu: zła nawigacja
Punkt Startowy: kraków, Podedworze 2
Punkt Docelowy: POI Galeria Krakowska, parking
Typ trasy: dowolna Premium
godzina - w godzinach szczytu.

Ustalam tą trasę i tu nagle NE każe mi zjechać na jakieś 10-15 z głównej drogi na poboczną równoległą. Przedstawione na zrzucie ekranu.
Widzę 2 możliwe powody takiego zachowania:
1. Ulica Wielicka w Krakowie bywa czasami "parkingiem", generalnie w godzinach szczytu się korkuje. Patrząc na prawdopodobny algorytm premium, NE chce ominąć zakorkowaną trasę więc stosuje objazd, który nie ma sensu, bo ma jakieś 15m odległości. Ale rzeczywiście dane pewno mówią że na tej uliczce nie ma ruchu więc warto w nią skręcić.
2. Może to błąd wyświetlania ale tak jak na rysunku - NE pokazuje że ta biała uliczka to także Wielicka, czyli może myśli że nie zmieniamy drogi.
Link do google maps: http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=50.03 ... 13797&z=16
Scr000049.jpg
Scr000049.jpg (23.77 KiB) Przeglądane 7005 razy

Drugi problem:
Ta sama trasa jakieś 0.5km dalej. Skrzyżowanie Wielickiej z Powstańsów Śląskich. Tutaj NE (jadąc normalnie na wprost na skrzyżowaniu) każe mi zrobić takie "rondo dookoła skrzyżowania. Skręć w lewo, sręć ostro w lewo, skręć w lewo.
Czyżby ponownie błąd w algorytmie ?
Scr000053.jpg
Scr000053.jpg (30.4 KiB) Przeglądane 7005 razy

Scr000054.jpg
Scr000054.jpg (30.61 KiB) Przeglądane 7005 razy

Pozdrawiam
Bartek
bartoszwis

Telefon: Omnia HD

Postprzez przemago » piątek, 28 sie 2009, 22:50

Witam
Dzisiaj sprawdzałem sobie beta-4, zauważyłem że jak poprzednich betach brak jest zielonego punkciku naszej pozycji przy trybie "śledź moją pozycję" lub "wskaż kierunek". Raz dzisiaj udało mi się go zobaczyć jednak gdy przełączałem w inne tryby i gdy powróciłem do Ś.m.poz. to już go więcej niezobaczyłem
Fajnie by było gdyby oprócz tego brakującego zielonego punktu , przy śledzeniu pozycji można by włączyć lub wyłączyć wskazania pozycji jak przy przeglądaniu mapy.
Jest to moja propozycja do ostatecznej wersji 5.0
Sprawdzałem przy NE 4,3,3 jest zielony punky pięknie pokazany. Niestety i w tej wersji punkty POI są pomylone lub źle umieszczone, przykłady dałem na forum z punktami POI
przemago

Postprzez chlebki » sobota, 29 sie 2009, 20:55

Panowie z NE co się dzieje z nawigacją na rondach? Każde jakie pokonywałem ma źle oznaczone zjazdy. Zawsze jest to różnica jednego zjazdu na minus ( np. głos mówi o drugim mimo że na ekranie jest pokazany trzeci). Pisałem o tym już nie raz ale nic się nie zmieniło.
chlebki

Telefon: wave s8530

Postprzez czeczen1964 » poniedziałek, 31 sie 2009, 20:22

Złe wskazania na drodze w Olkuszu Małopolska, w tym miejscu jest ruch okrężny a kieruje pod prąd.
Załączniki
Rondo.JPG
Rondo.JPG (39.13 KiB) Przeglądane 6930 razy
czeczen1964

Telefon: sony ericsson c702

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia