Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Rysiek - temat ogólny

Re: Rysiek - temat ogólny

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 8 maja 2014, 14:10

Edek napisał(a):Pewnie już to robicie, ale napiszę.
Przydałoby się zbierać Traffic od Ryśków.
Zawsze to te kilka źródeł informacji o ruchu/korkach w NE więcej.

Zbieramy, zbieramy :)
Lukasz NE
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5

Postprzez Michal1983 » czwartek, 8 maja 2014, 14:27

KasiaD napisał(a):@Michal1983 - ... Aplikacja nie jest dostępna przez getne ponieważ Google coraz bardziej to utrudnia. W tej chwili są już dwa ostrzeżenia o instalowaniu aplikacji spoza GP, sugerujące że aplikacja jest wirusem. Nie zdziwimy się jak wkrótce Google w ogóle zabroni instalowania aplikacji spoza sklepu, podobnie jak to jest w Apple.

Mało konkretna wypowiedź. Nie wiadomo kto dostał te ostrzeżenia. Skąd google może wiedzieć co instaluje skoro nawet telefon nie jest podłączony do żadnego konta?
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Edek » czwartek, 8 maja 2014, 15:25

Michał, już nie chodzi o połączenie z kontem (choć używanie Androida bez połączenia z kontem google to jak kupienie sobie ciężarówki i jeżdżenie nią tylko do pracy/na zakupy), ale sam Android z wersji na wersję coraz bardziej "sugeruje" instalację aplikacji tylko z Google Play. Po pierwsze, aby zainstalować aplikacje spoza GP, musisz w opcjach włączyć zezwolenie na instalację aplikacji z nieznanych źródeł - tu masz pierwsze ostrzeżenie z 2, o których wspominała KasiaD. Drugie jest w nowszych wersjach Androida - tu każdą aplikację instalowaną spoza GP Android chce od razu przesłać do Google w celu sprawdzenia czy dana aplikacja jest czysta i bezpieczna.

Mam nadzieję że do tego nie dojdzie, że Google w którymś z kolejnych Androidów całkowicie zablokuje możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł, choć jest to możliwe. Sądzę że jednak do tego nie dojdzie. Ogromnym plusem Androida jest właśnie to, że każdy może sobie w nim pogrzebać i nie sądzę aby Google w najbliższej przyszłości zdecydował się to zmienić.
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Edek » czwartek, 8 maja 2014, 19:50

Jeszcze jedno... nie wiem jak Was, ale mnie trochę drażnią te linie a'la radar na mapie. Niepotrzebne utrudnienie w obserwacji mapy. Przydałaby się opcja umożliwiająca wyłączenie tego.
Edek

Postprzez Qbek » czwartek, 8 maja 2014, 20:28

KasiaD napisał(a):
Qbek napisał(a):Mam nadzieję, że rozszerzone możliwości zgłoszeń lada chwila zaistnieją w NE.

Jak najbardziej :)

Pani KasiaD żyje! :) Witamy ponownie :D

Wracając do tematu.
Mam telefon z mały ekranem, przez co piktogramy są nieczytelne. Znów jest przerost formy nad treścią... :(
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » czwartek, 8 maja 2014, 21:21

Edek napisał(a):Michał, już nie chodzi o połączenie z kontem (choć używanie Androida bez połączenia z kontem google to jak kupienie sobie ciężarówki i jeżdżenie nią tylko do pracy/na zakupy), ale sam Android z wersji na wersję coraz bardziej "sugeruje" instalację aplikacji tylko z Google Play. Po pierwsze, aby zainstalować aplikacje spoza GP, musisz w opcjach włączyć zezwolenie na instalację aplikacji z nieznanych źródeł - tu masz pierwsze ostrzeżenie z 2, o których wspominała KasiaD. Drugie jest w nowszych wersjach Androida - tu każdą aplikację instalowaną spoza GP Android chce od razu przesłać do Google w celu sprawdzenia czy dana aplikacja jest czysta i bezpieczna.

Mam nadzieję że do tego nie dojdzie, że Google w którymś z kolejnych Androidów całkowicie zablokuje możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł, choć jest to możliwe. Sądzę że jednak do tego nie dojdzie. Ogromnym plusem Androida jest właśnie to, że każdy może sobie w nim pogrzebać i nie sądzę aby Google w najbliższej przyszłości zdecydował się to zmienić.

Dalej nie rozumiem dlaczego przez to, że jedna wersja, 4.4, musi wysyłać aplikacje pobrane z obcego źródła do skanowania pozostali użytkownicy starszych wersji nie mogą mieć łatwiej? Jak ktoś może pobierałby ze strony. Reszta z GP i tyle. Tak jak teraz jest z NE.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez mentos11 » czwartek, 8 maja 2014, 21:41

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Myślę że google chciałby ograniczyć instalowanie apek spoza sklepu ale że android jest otwartym systemem i można go zrootowac to nic by z tego nie wyszło a wiele osób by się oburzyło.
mentos11

Telefon: Pixel 3a

Postprzez Edek » czwartek, 8 maja 2014, 21:47

Michał, tyle tylko że to nie ma zbytnio sensu.
O ile w przypadku NE, gdzie na aplikacji pobranej przez getne można sobie zbierać rabaty, ma sens utrzymywanie 2 osobnych źródeł i przez to w sumie 2 typów aplikacji (różnice w "Moim koncie"), o tyle w przypadku aplikacji całkowicie darmowej, gdzie nie zbiera się żadnych rabatów, nie ma już takiej potrzeby. Bo po co organizować i prowadzić 2 osobne kanały dystrybucji? Tylko dla jednego Michała, który z jakichś dziwnych i jemu tylko znanych powodów, w telefonie z Androidem nie chce korzystać ze sklepu Google Play?

Tak szczerze, dlaczego tak bardzo upierasz się, by utrudniać sobie życie i ściągacz aplikacje z innych źródeł i potem dopiero instalujesz je przez menedżer plików, zamiast prosto i łatwo pobierać aplikacje z GP jak chyba każdy użytkownik Androida? Pomijam już kwestie bezpieczeństwa tak pobranych plików (rzadko która aplikacja wydawana jest tak jak jak NE - oficjalnie poza GP, większość to nieoficjalne kopie aplikacji, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie)
Edek

Postprzez Michal1983 » piątek, 9 maja 2014, 05:07

Edek napisał(a):Bo po co organizować i prowadzić 2 osobne kanały dystrybucji? Tylko dla jednego Michała, który z jakichś dziwnych i jemu tylko znanych powodów, w telefonie z Androidem nie chce korzystać ze sklepu Google Play?

Myślę, że nie jeden Michał pobiera NE z getne.pl więc ten kanał nie jest taki bezsensu. Nie potrzebuje kolejnego konta aby tylko pobrać trzy aplikacje.

Edek napisał(a):Tak szczerze, dlaczego tak bardzo upierasz się, by utrudniać sobie życie i ściągacz aplikacje z innych źródeł i potem dopiero instalujesz je przez menedżer plików, zamiast prosto i łatwo pobierać aplikacje z GP jak chyba każdy użytkownik Androida? Pomijam już kwestie bezpieczeństwa tak pobranych plików (rzadko która aplikacja wydawana jest tak jak jak NE - oficjalnie poza GP, większość to nieoficjalne kopie aplikacji, które mogą zawierać złośliwe oprogramowanie)

To jest kwestia przyzwyczajenia. Zawsze wchodziło się na stronę pobierało się program instalacyjny, instalowało i nie było nic w tym dziwnego. Nie potrzeba było żadnych sklepów, które dodatkowo obciążają system czuwając nad aktualnością aplikacji.
Michal1983

Postprzez KasiaD » piątek, 9 maja 2014, 09:00

Qbek napisał(a):Wracając do tematu.
Mam telefon z mały ekranem, przez co piktogramy są nieczytelne. Znów jest przerost formy nad treścią... :(

Nie przypuszczałam, że się za mną stęsknicie 8-)

Co do wyglądu na małych ekranach - mamy to na tapecie w najbliższym czasie.

@Edek - chylę czoła nad Twoimi komentarzami i popieram w 100%.

Google chce być jak Apple i podejrzewam, że pluje sobie w tej chwili w brodę, że nie zrobili tego samego. Na iOS od zawsze można było pobierać aplikację wyłącznie poprzez sklep. Zainstalować ze strony można wyłącznie wówczas, gdy posiada się konto developerskie, zgłosi numer UDID itd. A i to jest ograniczone, bo można zgłosić wyłącznie ograniczoną ilość numerów UDID. Co za tym idzie? Oczywiście kasa. Skoro wszystkie aplikacja idą przez AppStore, to wszystkie płatności również, czyli 33% prowizji dla Apple. Bardzo mało developerów decyduje się na wprowadzanie aplikacji poza sklepem Google, ponieważ istnieje ryzyko, że płatności poza sklepem (czyt. łamanie regulaminu) spowoduje zablokowanie konta developerskiego :/. To po pierwsze, a po drugie... Dwie aplikacje, to utrzymywanie dwóch modeli biznesowych, dwóch struktur danych, dwóch baz użytkowników. To jest kosztowne i uciążliwe.

Michał, musimy patrzeć właśnie na najnowsze wersje androida, bo to one są przyszłością. Standardowy użytkownik wymienia telefon maksymalnie raz na 2 lata jak przedłuża umowę z operatorem. Z uwagi na dużą konkurencję na rynku GSM, nowy telefon można już dostać przy rocznych umowach, a za 1zł dostępne są telefony ze średniej półki. Do prepaidowych kart również są już dodawane telefony. W tej chwili telefon, który ma 1,5 roku już jest stary :/ niestety.
...in space no one can hear your scream...
KasiaD

Telefon: Samsung S9

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne