Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Naviexpert na Android Auto

Re: Naviexpert na Android Auto

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 9 sie 2021, 06:55

Zawsze myślałem, że można z tego korzystać i nie jest to przymusowe, bo można patrzeć na ekran telefonu. Dobrze ja mam zwykłe radio i nawet nie muszę go włączać.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez wobo » poniedziałek, 9 sie 2021, 08:06

Przymusowe nie jest ale bardzo wygodne. Weźmy pod uwagę na przykład uruchomienie nawigacji pod adres. Wystarczy powiedzieć "Nawiguj do [adres]" i wszystko samo się uruchamia.
Mam też nawigację Toyoty i tutaj wybieranie adresu jeszcze nigdy mi się nie udało. Za każdym razem przy jakiejś części adresu jest "nie rozumiem" albo "nie znaleziono".

Więc teraz tylko czekać aż Navi Expert się uwinie :) i będzie git.
Oby tylko wprowadzanie adresu działało też głosowo jak Google Maps.
|wobo|
wobo

Telefon: Xperia 5M2

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 9 sie 2021, 08:24

Michale, chodziło mi o coś zupełnie innego. Doszukujesz się tego, czego nie ma. Zaczerpnij skądś (z dobrego źródła) trochę więcej optymizmu :)

Słowa "będę musiał" należy interpretować tak, jak w zdaniu "jest gorąco, więc będę musiał się napić chłodnej wody". Niewiele ma to wspólnego z przymusem.

W samochodzie którym będę jeździć jest standardowo tak zorganizowane, że telefon leży na dole i ma podłączone ładowanie Qi, a widok z jego ekranu jest puszczony na ekran samochodu. Zatem, Android Auto to wersja domyślna i chciałbym móc z niej korzystać. Wolałbym nie wklejać telefonu w dość dobrze zaprojektowane wnętrze. I chcę korzystać z NE. A wszystko razem jest bardzo fajne, bo bryka będzie OK.

Wobo, Toyoty? Ciekawe...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez wobo » poniedziałek, 9 sie 2021, 09:07

Wobo, Toyoty? Ciekawe...

W Toyotach jest tak zrobione, że oprócz Android Auto jest aktywna też nawigacja producenta, jeśli ktoś ją miał przed aktualizacją systemu do AA/CP. Mam wybór czy chcę korzystać z AA/CP lub nawigacji fabrycznej Toyoty.
Ma to swoje plusy bo wbudowana działa zawsze, nawet jak jest się w głuszy na terenie Europy czy Polski ale łatwość obsługi, śledzenie korków i zdarzeń jest na plus dla Google Maps.
|wobo|
wobo

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 9 sie 2021, 09:38

Dzięki!

W Mazdzie nawigacja fabryczna widzi korki, gdy samochód jest podłączony do internetu przez hotspot telefonu. Ale trasy planuje znacznie gorsze, niż NE. Fakt, działa zawsze. Jest to zasadniczo Here We Go. Ciekawe, od kogo kupuje nawigację Toyota (jeśli kupuje)? Stanie się to dla mnie jeszcze ciekawsze w listopadzie.

To był off-topic. Przepraszam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez wobo » poniedziałek, 9 sie 2021, 09:55

Ja też mam wersję online z korkami po podłączeniu do netu przez BT lub wifi hotspot a navi jest prawdopodobnie IGO, przynajmniej kiedyś tak było.

tak jest kończymy off topic
|wobo|
wobo

Postprzez pawelll » czwartek, 19 sie 2021, 21:31

AutoMapa na AA już jest.
Działa OK. Jedyny istotny brak to niemożliwość wywołania i podglądu aktualnej i alternatywnych tras w czasie jazdy. Jest to w GM i Waze i jest b. przydatne. Mam nadzieję że w NE też będzie.
pawelll

Poprzednia strona

Powrót do Strefa początkujących