Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Google Play] NaviExpert 11.0

Re: [Google Play] NaviExpert 11.0

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 5 lut 2018, 06:17

Znów nie udało się urwać tych 2 minut jadąc alternatywną trasą. Na nic te alternatywne trasy. Może chociaż w odległości nie przekłamują.
Po dojechaniu do pierwszego punktu pośredniego i kontynuacji jazdy do drugiego nadal pokazywany jest czas dojazdu do pierwszego punktu bez liczby kilometrów do niego. Program nawiguje prawidłowo do następnego punktu. Powinna być wyświetlana informacja o czasie dojazdu do i odległości od następnego (drugiego) punktu pośredniego.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Lukasz NE » środa, 7 lut 2018, 15:52

algi napisał(a):1. Kiedy wreszcie będzie katalogowanie ulubionych? Czy w tej 5cio latce się wyrobicie?

2. Zróbcie coś z grafiką rysowania trafficu, szczególnie na drogach dwujezdniowych.
Nic nie widać, raz na wierzchu jest jedna jezdnia a raz druga. Wygląda to ochydnie jakby ktoś losowo łatki narzucał.

3. Włączcie trafic na większej ilości dróg. Algorytm doboru gdzie pokazać traffic jest beznadziejny. Wiele dróg gdzie samochody jadą (lub stoją w korku) nie ma traffic tylko jest białą kreska - Za to uliczki osiedlowe i rondka między domkami świecą kolorami.

4. Kiedy będzie możliwość kliknięcia w ograniczenie prędkości i wybrać prawidłową / rzeczywistą którą widzimy na znaku? Obecnie ograniczenia na małych drogach to jakieś sci-fi ;-)

Ad 1 - powinniśmy się wyrobić ;)
Ad 2 i 3 - mamy w planach na ten rok zmiany w wyglądzie mapy, a co za tym idzie, także prezentowania trafficu
Ad 4 - to jest dość skomplikowane, bowiem ograniczenia prędkości mają swą długość. Nie każde skrzyżowanie odwołuje dane ograniczenie prędkości, przez co nie wystarczy jedno kliknięcie by wybrać prawidłową wartość - potrzebna jest także informacja do którego miejsca poprawne ograniczenie prędkości obowiązuje. Macie jakieś pomysły na to jak w trakcie jazdy można by wygodnie zgłaszać poprawki dotyczące ograniczeń prędkości?
Lukasz NE

Telefon: Nexus 5

Postprzez nocnyMarek » środa, 7 lut 2018, 18:32

Lukasz NE napisał(a):
algi napisał(a):Nie każde skrzyżowanie odwołuje dane ograniczenie prędkości...

A które nie odwołują? IMO są tylko 2 przypadki gdzie zakaz obowiązuje za skrzyżowaniem:
- ograniczenie + tablica nazwą miejscowości
- strefa
nocnyMarek

Postprzez sztaba » środa, 7 lut 2018, 23:17

Ja mam pomysł :
My zgłaszamy nieprawidłowe ograniczenie, a Wy ustalacie z zarządcą drogi odkąd - dokąd i jakie ograniczenie występuje.
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Postprzez Michal1983 » czwartek, 8 lut 2018, 05:50

Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez algi » czwartek, 8 lut 2018, 06:11

Ad.4 Obecnie funkcjonuje coś. To coś już teraz pokazuje mi na mapie i na belce np. 30km/h. W rzeczywistości za dzybą samochodu widzę znak 50km/h.
Tak więc klikam w NE na ten znak 30km/h i pojawia się siatka znaków z m.in. znakiem 50km/h który drugim kliknięciem wybieram.
Koniec.
Wcześniej działające coś podmienia poprzednie 30km/h na 50km/h z poprzednimi ustaleniami cosia co do odcinka gdzie obowiązuje dane ograniczenie (wcześniej 30 a teraz 50km/h).
Tak, nie jest pewnie idealnie ale wcześniej było 100% zły coś (złe 30km/h do miejsca X) a teraz ewentualnie będzie 50% zły coś (dobre 50km/h do miejsca X).
Jest progress?
Mamy małą iterację poprawy?
Zróbmy pierwszy krok, iteracyjnie, Agile'owo ;-)
No to pyk zaplanujcie to w którymś sprincie.

Drugi przypadek.
Jadę, brak ograniczenia w NE czyli nie wyświetla się żaden znak. A ty za szybą 70... zgłoszenia tu widzę 3ma kliknięciami.
1. Zgłoś
2. Obok szuszarek, zagrożeń itd w menu jest ikonka ze znakiem ograniczenia prędkości. Klik.
3.I pojawia się siatka z przyciskami ograniczeń prędkości.

3 kliknięcia. Jedno więcej niż w przypadku gdy się znak wyświetla na belce.
To zadanie na drugi sprint ;-)

No a skoro mamy jakieś nieszczęsne skrzyżowanie które de fakto nie jest skrzyżowaniem odwołującym jakieśtam ograniczenie wg kodeksu, to tymi 3ma powyższym kliknięciami użyszkodnik będzie mógł zgłosić takie ograniczenie.

Przypadek powyżej i tak będzie wymagał Waszej weryfikacji/akceptacji żeby uniknąć dwóch znaków 5 metrów obok siebie bo gps..bo użytkownik prowadzi pojazd i nie wcelował z kliknięciem w miejsce słupka znaku. :-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
NE v11.x/12.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
/ 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez Michal1983 » piątek, 9 lut 2018, 05:57

W Ryśku tak jest, że zamiast ograniczenia wyświetla się + dotyka się go i pojawia się lista zamków. 3 kroki to zbyt wiele podczas prowadzenia pojazdu dla kierowcy co pokazuje aktualny sposób zgłaszania gdzie najpierw wywołuje się listę, potem zdarzenie, a na końcu jeszcze jego kierunek.
Michal1983

Postprzez sorier » piątek, 9 lut 2018, 10:45

Może to tylko ja tak mam? Stoję i kwitnę na skrzyżowaniu bo nawigacja sama z siebie mi nie przeliczy trasy.
IMG_20180209_103729.png
IMG_20180209_103729.png (160.77 KiB) Przeglądane 3975 razy
sorier

Postprzez Michal1983 » sobota, 10 lut 2018, 05:24

Zdarza się. Akurat za mała odległość aby samo mogło się przeliczyć. Też wyjeżdżam z posesji to trasa zaczyna się na głównej równoległej drodze. Pomimo, że ma trasę wyjazdową widać jak po niej się poruszam nie przelicza.
Michal1983

Postprzez lchmiel » niedziela, 11 lut 2018, 12:07

Gdyby nie było na mapie drogi na której jesteśmy, to takie działanie NE miałoby jakieś uzasadnienie. A tak, to prowadzenie powinno się zacząć od razu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert