Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Beta Google Play] NaviExpert 12.3.3 - w kierunku 13.0

Re: [Beta Google Play] NaviExpert 12.3.3 - w kierunku 13.0

Postprzez sorier » poniedziałek, 6 wrz 2021, 21:08

Tak wygląda dymek. Jest na końcu korka bo zawróciłem.
Screenshot_20210906-184239.png
Screenshot_20210906-184239.png (66.13 KiB) Przeglądane 587 razy
sorier
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez Michal1983 » wtorek, 7 wrz 2021, 06:48

Dalej jednak telefon się grzeje co prawda już nie przegrzewa, ale grzeje. Zauważyłem dymek dotyczący korka. Prezentacja korków w nawigacji, która ma je omijać brzmi trochę dziwnie. Ja i tak zawsze większą uwagę przykładam do czasu dojazdu niż do tego ile czasu gdzie będę stał. W sumie to bez znaczenia czy postoje tu 5 minut czy tam 10 ważne, że się nie spóźnię.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez mentos11 » wtorek, 7 wrz 2021, 12:21

Mi się dymki podobają, ale jakoś ich nie zuważyłem jeszcze, może korki za krótkie ;)
NAjbardziej mi zależy na nawigowaniu w tunelu, gdzie nie pojadę to tunel, Dzwigowa, Wisłostrada, Rondo Zesłańców Syberyjskich i wszędzie NE ma problem bo sygnału nie widzi, tak tylko się przypominam :)
Już się przyzwyczaiłem do APR na górze ale jeżdże w trybie pionowym.
Czekam na nową Betę.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Pixel 3a

Postprzez intimo » wtorek, 7 wrz 2021, 14:25

Dymki pojawiają się na 40% tras tam gdzie są korki. Czyli nie na każdym korku. Są ok.
Moja propozycja była do zespołu NE aby wraz z przejazdem przez korek dymek zostawał na dole ale czas sukcesywnie na nim spadał wraz ze zbliżaniem się do końca korka. Co Wy na to znaczy koledzy z forum?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Michal1983 » środa, 8 wrz 2021, 07:20

Mogłoby tak być aby ta ilość minut w korku malała sukcesywnie do przejechanego w nim czasu. Ja jedbak wiekszą uwagę zwracam na godzinę dojazdu.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Aga NE » środa, 8 wrz 2021, 20:34

Aby zobaczyć dymki konieczne jest włączenie widoku korków tylko na trasie - na starym trafficu nie są dostępne. 

Co do czcionki - ostatnio powiększyliśmy i rozmiar czcionek na dymkach spowolnień i dymkach alternatyw - powinny być bardziej czytelne.

PiT3R - nie znamy tego problemu, konsekwentnie w trybie nocnym Ci się to odtwarza, każdorazowo? Sprawdzimy to.

Dymki nie pojawiają się na każdym zakorkowanym odcinku - czas przejazdu przez dany odcinek musi być zwiększony o minimum 2 minuty, żeby dymek się pojawił. Pokazywanie dymków/wartości na dymkach mogą się też zmieniać w zależności od skali mapy - ponieważ zmiana zoomu ma wpływ na pokazywanie mniejszych korków lub ich agregację w większych oddaleniach.
Aga NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Postprzez Michal1983 » czwartek, 9 wrz 2021, 06:58

Brakuje ciągle tych dodatkowych opcji podczas nawigacji jak i potwierdzania zdarzeń.
Michal1983

Postprzez mentos11 » czwartek, 9 wrz 2021, 15:05

OK przełaczyłem w opcja traffic tylko na trasie i dymki się pojawiły.
Czekam na nowa bete, na android 12 to jeszcze poczekamy do października.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Pixel 3a

Postprzez lchmiel » czwartek, 9 wrz 2021, 16:39

Jakoś nie jestem w stanie przestawić się na "nowy" widok trafficu. Dla mnie był i pozostaje nieracjonalny. Co mi po informacji, że jadę "typowo" albo "wolniej, niż typowo", skoro nie wiem, co to znaczy "typowo". Dymki pozostaną poza moim zasięgiem. Nic to.

Coś nie widzę żadnych zmian w widoku poziomym. Od strony programistycznej zrobienie osobnych widoków dla dwóch orientacji ekranu jest proste. Odnoszę się do tego postu i poprzednich postów Kolegów 1, 2, 3, 4 z propozycjami zmiany widoku poziomego.

Mam uwagę do automatycznego przejścia z widoku trasy do widoku nawigacji po wyznaczeniu trasy. Za długo się czeka na to przejście. Już ruszam, a jeszcze nie widzę, w którą skręcić stronę. Zawsze klikam klawisz przejścia do widoku nawigacji, to byłoby zbędne. Nie widzę, gdzie można to zmienić w opcjach, mam zaznaczone "Pokaż alternatywne trasy => W trakcie nawigacji" oraz "Pytaj o ustawienia trasy => Nie".
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez mciesi » czwartek, 9 wrz 2021, 19:57

lchmiel napisał(a):Mam uwagę do automatycznego przejścia z widoku trasy do widoku nawigacji po wyznaczeniu trasy. Za długo się czeka na to przejście. ...

Nawet nie wiedziałem, że jest taki problem. Mam zaznaczone prezentowanie alternatyw przed rozpoczęciem nawigacji. Owszem, mam wtedy dodatkowe kliknięcie przycisku "Nawiguj", ale za to przejście jest natychmiast po jego kliknięciu.

Ja też nie widziałem dymków korkowych, bo korzystam ze "starego" trafficu. Z nowego nie zamierzam korzystać z ww. powodów.
mciesi

Telefon: Xiaomi Mi9t pro MIUI 12.5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert