Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

[Beta Google Play] NaviExpert 12.3.3 - w kierunku 13.0

Re: [Beta Google Play] NaviExpert 12.3.3 - w kierunku 13.0

Postprzez Michal1983 » środa, 30 cze 2021, 06:14

Czyżby NE nie miał odzielnych zespołów programistów zajmujących się niezależnie androidem i iOS? To by była straszna klapa organizacyjna. W dodatku całe te prace nad nad nową wersją aplikacji dla Androida wprowadzają kompletnie nieakcpetowalny wygląd nawigacji gdzie dane liczbowe stają się ważniejsze od wizualizacji trasy na mapie, która jest głównym zadaniem w nawigacjach samochodowych.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

[Beta Google Play] NaviExpert 12.3.3 - w kierunku 13.0

Postprzez Borg » środa, 30 cze 2021, 06:28

Raczej są osobne zespoły - różne środowiska to różne narzędzia programistyczne. Chociaż znam przypadki że są ludzie którzy w obu systemach piszą. Tak na marginesie kiedyś jeszcze mając Androida zazdrościłem interface NE wersji iOS. Padło wtedy sformułowanie z supportu że taki wygląd jest wymuszony bibliotekami iOS. Teraz jak patrzę na TomToma to wygląda tak samo w wersji Android i iOS czyli jednak można mieć ten sam interface na obu :) . To samo zresztą w Waze czy GM - więc jaki sens jest ciągnąć dwa różne interface’y ?
Od 2006 z NE na:
SE T68i/SE K750/SE P990/SE P1i/HTC HD/HTC Desire/HTC Sensation/Sony Xperia Z1/LG G3/Asus ZF2/Samsung Galaxy S7/S8/HTC U11/Huawei P30/P30 PRO/iPhone 12
Borg

Telefon: P30 Pro

Postprzez Michal1983 » czwartek, 1 lip 2021, 17:41

Początkowo myślałem, że przegrzewanie się telefonu Xiaomi Redmi 5A ma trochę związek z panującymi upałami i temperaturą w samochodzie, ale dzisiaj jest 23-24 stopnie a telefon dalej sygnalizuje przegrzanie podczas nawigacji. Coś chyba za intensywnie przebiega to nawigowanie. Już nie wspominając, że we wtorek prawie bateria w telefonie mi się wypaliła, a rano była ładowana.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Aga NE » wtorek, 6 lip 2021, 14:39

Czy ktoś ma problem, że strzałka przemieszcza się skokami ? Na Redmi S2 chwile jedzie płynnie, staje na sekundę czy pol i znowu przez chwilkę przemieszcza się płynnie. Na zwykłej mapie nie miałem z tym problemu.

Domel, sprawdź proszę, czy w ustawieniach programistycznych nie zmieniałeś domyślnych ustawień dla animacji (Skala animacji okna / przejścia / długości animacji - powinna być ustawiona na 1x). Daj znać czy to to.

Początkowo myślałem, że przegrzewanie się telefonu Xiaomi Redmi 5A ma trochę związek z panującymi upałami i temperaturą w samochodzie, ale dzisiaj jest 23-24 stopnie a telefon dalej sygnalizuje przegrzanie podczas nawigacji. Coś chyba za intensywnie przebiega to nawigowanie. Już nie wspominając, że we wtorek prawie bateria w telefonie mi się wypaliła, a rano była ładowana.

Michał, czy dzieje się to jedynie na nowej nawigacji, czy na starej także?

Odnośnie wersji na iOS i CarPlay - ta wersja ma swój dedykowany zespół, po więcej szczegółów dotyczących poprawek w aplikacji zapraszam na wątek: :arrow: topic1357-80.html#p47902
Aga NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Postprzez domel » wtorek, 6 lip 2021, 19:47

Aga NE napisał(a):Domel, sprawdź proszę, czy w ustawieniach programistycznych nie zmieniałeś domyślnych ustawień dla animacji (Skala animacji okna / przejścia / długości animacji - powinna być ustawiona na 1x). Daj znać czy to to.

Tak, dzięki po powrocie na 1x jest ok.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
domel

Telefon: Samsung S5 Neo/Dell Venue 7

Postprzez Michal1983 » czwartek, 8 lip 2021, 07:26

Przejechałem 20 km na starej wersji nawigacji i telefon nie sygnalizował przegrzania. Chyba to jest komunikat, ktory nie zniknie aż się go nie potwierdzi. Wracając przejechałem 16 km na starej bez komunikatów przełączyłem się na nową wersję i po kilometrze może dwóch pojawiło się ostrzeżenie o przegrzaniu.
Michal1983

Postprzez mentos11 » piątek, 16 lip 2021, 10:13

Hello
Czy dzisiaj pojawi się nowa Beta?
Nie ma co testować, brakuje mi rozszerzonego menu nawigacji, kiedy bedzie się doczekamy aktualizacji?
Nieżle podlewa ostatnio, dzisiaj w Warszawie była całkiem spora ulewa.
mentos11
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Pixel 3a

Postprzez Michal1983 » środa, 21 lip 2021, 07:01

Myślałem, że w każdej pracy jest tak, żeby móc iść na urlop to trzeba skończyć wszystkie aktualne zadania. W NE widać można rozpocząć zadania i iść beztrosko na urlop nie kończąc ich. Szkoda, że aż tak długo te prace trwają, a przecież zaczęły się jeszcze w maju. Było tyle czasu. Chyba na wakacje z nową nawigacja wyjedziemy w przyszłym roku.
Michal1983

Postprzez vesoly » piątek, 23 lip 2021, 09:17

1) Elementy interfejsu zasłaniają często informacje np. o czasie dojazdu dla trasy alternatywnej (tu na obrazku w prawym dolnym rogu +2,5min)
2) Przez przypadek w tym momencie została wykorzystana całą szerokość ekranu w widoku poziomym!
Może wearto nad tym pomyśleć aby właśnie przed takimi manewrami przesuwac mapę trochę w lewo lub w prawo pozwalając zobaczyć trase za manewrem.
Z drugiej strony skręcając na tym skrzyżowaniu w prawo nie wiem nawet co będzie za 100 metrów bo to już koniec ekranu :(
Naprawę słabo to przesunięcie osi trasy w prawo wygląda. Przynajmniej na XIAOMi MI NOTE 2. Wydaje mi się jakbym się cofnął do ekranu 3,5cala :(
Załączniki
Screenshot_2021-07-23-08-15-40-643_pl.naviexpert.market1.jpg
Screenshot_2021-07-23-08-15-40-643_pl.naviexpert.market1.jpg (70.95 KiB) Przeglądane 417 razy
vesoly

Telefon: XIAOMI MI NOTE 2

Postprzez Aga NE » piątek, 23 lip 2021, 14:09

Cześć Wam!

Pojawiła się dziś nowa beta. Różnice zobaczycie w wersji eksperymentalnej, przejeżdżając przez bardziej zakorkowane miejsca.

Więcej nie zdradzam, nie chcę popsuć odbioru :)

Co do wakacji - pracujemy! Chociaż chciałabym przypomnieć, programiści nie maszyny, odpoczynku też czasem potrzebują :) Niebawem pojawi się aktualizacja Androida, do czego się aktualnie przygotowujemy. Oprócz rzeczy utrzymaniowych staramy się dodawać nowe rzeczy w nawigacji eksperymentalnej, jednak priorytetem jest, aby aplikacja została dostosowana na czas do Androida 12. Są to prace których z wierzchu nie widać, ale są konieczne aby zapewnić stabilność działania.
Aga NE
Pracownik NaviExpert Pracownik NaviExpert

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert