Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Ciekawostki NaviExperta ;)

Re: Ciekawostki NaviExperta ;)

Postprzez Qbek » środa, 29 sty 2014, 18:18

Jak wg NE przejechać 20m?
Obrazek

Ano tak ;)
Obrazek

I keszcze jedno.
Planowanie:
Obrazek

W tej samej minucie trasa zostaje wyznaczona tak.
Obrazek
Qbek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Michal1983 » czwartek, 30 sty 2014, 05:31

Już wcześniej w korkosferze były takie sytuacje, że co kliknięcie to była inna trasa rekomendowana. No cóż to jest nawigacja długodystansowa.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez lchmiel » poniedziałek, 10 lut 2014, 22:11

Siedzimy sobie z żoną w Zajeździe Beskidy (jest na mapach NE), w Żywcu, ul. Kopernika 52. Wcinamy na zakąskę smalczyk żywiecki. Właśnie zrobiliśmy zimowo-sportowe zakupy w pobliskim sklepie ZibiTopSport, całkiem fajne. Adres: Kopernika 70. Sprawdzam, czy sklep jest na mapie NE. Nie ma. Wpisuję coraz krótsze teksty, w końcu szukam tak:

ZywiecSport1.png
ZywiecSport1.png (36.92 KiB) Przeglądane 7136 razy

Coś tam się pojawia. Zaciekawia mnie kilka zaskakujących skojarzeń producenta map ze sportem, jak np. sklep Biedronka lub odległa przychodnia Eskulap, ale naprawdę ciekawy jest wynik ostatni na liście:

ZywiecSport2.png
ZywiecSport2.png (44.44 KiB) Przeglądane 7136 razy

Klikam w niego, i okazuje się, gdzie jest najdalszy na świecie sportowy sklep Tesco w Żywcu:

ZywiecSport3.png
ZywiecSport3.png (21.23 KiB) Przeglądane 7136 razy

Niestety, NE nie jest w stanie wyznaczyć trasy do niego. Może dlatego, ze nie wykupiłem opcji Polska i Azja. Choć to jednak jeszcze Europa, o ile mnie pamięć nie myli.
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 13 lut 2014, 09:46

lchmiel napisał(a):Siedzimy sobie z żoną w Zajeździe Beskidy (jest na mapach NE), w Żywcu, ul. Kopernika 52. Wcinamy na zakąskę smalczyk żywiecki. Właśnie zrobiliśmy zimowo-sportowe zakupy w pobliskim sklepie ZibiTopSport, całkiem fajne. Adres: Kopernika 70. Sprawdzam, czy sklep jest na mapie NE. Nie ma. (...)

Dodaliśmy punkt POI ZibiTopSport w Żywcu. POI Tesco również poprawiliśmy, okazało się, że wywiało je aż do Kazachstanu... :oops:
Lukasz NE

Telefon: Nexus 5

Postprzez lchmiel » czwartek, 13 lut 2014, 20:24

Dzięki!
LChmiel
lchmiel

Telefon: Galaxy S10+ SM-G975F Orange

Postprzez Edek » niedziela, 23 lut 2014, 22:28

Wspominałem już chyba że NE ostatnio każe mi jeździć wszędzie naokoło...

Byłym wczoraj u rodziców. Ojciec poprosił mnie abym podrzucił go do miasta, bo musi zakupy zrobić, a samochód u mechanika. OK. Ponieważ Ojciec stosunkowo często jeździ w trasy powyżej 100 km (odwiedza rodzinę), to zaproponowałem mu żeby zamienił swojego starego, lekko nieaktualnego TomTom One na NE. Jako urządzenie mógłbym mu dać swojego SE Arc S, roczny abonament NE też dałbym mu gratis, bo akurat mam kilka. No więc odpalam NE i ruszamy w drogę. Ponieważ do celu jest ok. 10 km, prowadzą praktycznie 2 drogi, więc pomyślałem że którąkolwiek NE by nie wybrał, będzie dobrze. Niestety myliłem się. NE w pierwszej kolejności nie chciał nas poprowadzić drogą, którą chcieliśmy jechać (jedna z tych 2 dróg), a gdy już uparliśmy się że nią pojedziemy (bo jej nawierzchnia jest w znacznie lepszym stanie niż na trasie proponowanej przez NE - drugiej z 2 dróg), to stwierdził że lepiej będzie nas przeciągnąć polami, gdzie samochodem terenowym strach wjechać, niż drogą, którą nie raz jechałem z włączonym NE, zbierając dla niego dane trafficowe świadczące o tym, że jest to nienajgorsza droga, na której śmiało można osiągnąć przepisowe 90km/h bez ryzyka urwania zawieszenia. Ojciec jak to zobaczył, jak ryknął śmiechem, to aż mi się głupio zrobiło, że chciałem mu taką nawigację zarekomendować. Stwierdził że gorszego badziewia to dawno na oczy nie widział i nawet jego kilkuletnia nawigacja bez dostępu do internetu nigdy czegoś podobnego mu nie wymyśliła, a takiego badziewia to nie wziąłby nawet gdyby mu dopłacano. W sumie, w zaistniałej sytuacji, pozostało mi jedynie przyznać mu rację...

Drogie NE, wyjaśnijcie mi proszę, jak ja mam rekomendować komuś Wasz produkt, nie wychodząc przy okazji na totalnego idiotę, pokazując co ta "super nawigacja" wyprawia? I nie, nie jest to pojedynczy, incydentalny wybryk, bo takie kwiatki, mimo że ostatnio rzadko jeżdżę z NE (bo już mi się go odechciewa), to zdarzają się non stop. Wyjaśnijcie mi proszę jakim cudem prosta trasa, na której często jeżdżę z NE osiągając prędkości nawet powyżej 90 km/h, jest pomijana, a wyznaczany jest jakiś dziwny objazd dookoła drogami typowo POLNYMI, na których w znacznej części nie ma nawet płyt betonowych, a jedynie ziemia lekko uklepana przez rzadko przejeżdżające traktory? Ba! O tej porze roku to nawet nie jest ziemia, a jedno wielkie błotnisko. Odpowiedzcie mi proszę jakim cudem ta polna droga ma lepszy, bardziej wiarygodny traffic od tej, którą często jeżdżę z włączonym NE? Odpowiedzcie mi na koniec jak spieprzone muszą być algorytmy wyznaczające trasy, że wymyślają takie cuda?

Ponieważ mam licencję na NE do bodajże maja tego roku + 2 zdrapki z rocznymi licencjami, a nie zamierzam przedłużać swojej licencji, to te 2 zdrapki są do oddania pierwszemu lepszemu chętnemu (po 1 na osobę). ZA DARMO, bo wstyd by mi było brać za to pieniądze. Kto chce licencję, niech zgłosi się do mnie na PW. Kto pierwszy, ten lepszy. PS. Nie będę bawił się w wysyłanie kart pocztą, tylko i wyłącznie sam kod poprzez PW lub maila.

Pozdrawiam!
Załączniki
przeskalowany.png
Jedna (nie jedyna) z ostatnich ciekawostek NaviExperta.
przeskalowany.png (59.82 KiB) Przeglądane 6956 razy
Ostatnio edytowano niedziela, 23 lut 2014, 22:50 przez Edek, łącznie edytowano 3 razy
Edek
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5 + SE Arc S

Postprzez Qbek » niedziela, 23 lut 2014, 22:33

Navi uznala, że tak będzie bezpieczniej, niż zaraz po ruszeniu skręcić w lewo...
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Edek » niedziela, 23 lut 2014, 22:40

Nawet jeśli, to skoro jest to nawigacja online, bazująca w dużej mierze na danych trafficowych od przejeżdżających pojazdów, to jakim cudem zignorowała rzetelne dane trafficowe śwaidczące o dobrej jakości drogi (w prawo w miejscu strzałki), a kazała pojechać polną drogą, którą nikt nie jeździ, a nawet jeśli kiedyś ktoś nią pojechał z włączonym NE, to na pewno nie osiągnął prędkości wyższych niż 20 km/h?
Edek

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 25 lut 2014, 10:45

Edek, na Twoim miejscu też bym się wkurzył... Analizujemy Twój przypadek, jednak nasz algorytm układania trasy nie radzi sobie z sytuacją, gdy wektor ruchu użytkownika (rozpoczynający
się w Twoim przypadku w punkcie S) zostanie zrzutowany na drogę nieutwardzoną. Dokładnie w takich sytuacjach algorytm może zachować się niepoprawnie przy prowadzeniu użytkownika do najbliższej drogi utwardzonej. Droga, którą chciałeś pojechać miała założoną błędną kategorię drogi nieutwardzonej. Poprawiliśmy to i w tym miejscu nie będzie już dochodzić do tak kuriozalnych sytuacji, za które najzwyczajniej mi wstyd, że w ogóle występują. Pracujemy nad rozwiązaniem, by takie przypadki w przyszłości nie występowały.
Lukasz NE

Telefon: Nexus 5

Postprzez Edek » wtorek, 25 lut 2014, 14:50

Odnośnie wyżej opisanej sytuacji - w załączeniu rozrysowana mapka (będzie może Wam łatwiej).
Trasa z punktu 1 w kierunku 2.
NE najczęściej wyznaczał ją wzdłuż niebieskiej linii. Jest to trasa jak najbardziej poprawna, choć nawierzchnia tej drogi pozostawia wiele do życzenia.
Dlatego od punktu A do punktu B często jeżdżę wzdłuż zielonej trasy, gdzie droga ma lepszą nawierzchnię.
Na czerwono zaznaczona droga gruntowa, po której próbował puścić mnie ostatnio NE.
Nie mam pretensji o to, że niektóre drogi mają źle oznaczoną kategorię, bo to się może zdarzyć najlepszej Navi.
Pretensje mam o to, że tyle razy jeździłem zieloną trasą z włączonym NE sądząc że robię coś pożytecznego zbierając dane traffikowe, a koniec końcem NE nie dosyć że kazała mi jechać w przeciwnym kierunku, to jeszcze zupełnie olała te wszystkie zebrane przeze mnie dane. Po prostu w takiej sytuacji jeżdżenie z włączonym NE traci sens, bo po co, skoro i tak zebrane dane nie są w ogóle uwzględniane.
I nie chodzi mi konkretnie o tą jedną sytuację, ale na tym przykładzie ogólnie o zachowanie NE, który jak widać olewa zebrane dane traffikowe (tak to wygląda).

Pozdrawiam!

PS. Nie pisać już o kod do licencji - obie zdrapki już poszły (wśród użytkowników forum).
Załączniki
rysunek.png
rysunek.png (123.64 KiB) Przeglądane 6879 razy
Edek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia