Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Co się stanie z wykupionym abonamentem gdy zmienię telefon?

Re: Co się stanie z wykupionym abonamentem gdy zmienię telefon?

Postprzez mwojtaszek » czwartek, 13 sie 2009, 20:30

kkotowski napisał(a):Wyłącznym dystrybutorem programu NaviExpert na telefony BlackBerry jest operator Orange i to do nich należało by się wrócić z prośbą o udostępnienie wersji i przesłanie pliku instalacyjnego. Zalecamy kontakt z działem biznesowym operatora.

Dzięki za informacje. Pomogło. Pracownik Orange wysłał mi na maila instalkę, zainstalowałem, wpisałem kod i hasło - działa!
Jest tylko taki problem, że jest to wersja dość leciwa - 4.2.1. Wg niego, jest to najnowasza wersja na ten model BlackBerry.
Ciekaw jestem, czy i jak często można liczyć na jakieś aktualizacje w przyszłości...
mwojtaszek
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE P1i / BB 8900

Postprzez fernu » sobota, 31 paź 2009, 17:54

Ja mam natomiast inny problem. Ściągnąłem dzisiaj wersję beta. Wiązało się to z potrzebą usunięcia poprzedniej wersji z pamięci telefonu. Po zainstalowaniu wersji beta (5.1) został mi przydzielony nowy numer ID. Chcąc powrócić do starego (poprzez przeniesienie) wyskakuje mi błąd niepoprawnego ID lub hasła. Nie muszę pisać, że hasło wpisałem na 100% dobrze (aby się upewnić zmieniłem je przed chwilą na inne i spróbowałem z nowym - bez skutku).
fernu

Telefon: Samsung F480

Postprzez kiloff » sobota, 31 paź 2009, 18:31

Instalacja wersji beta wcale nie wiąże się z odinstalowaniem starej stabilnej wersji. Doskonale działają obok siebie. No i masz wybór czy chcesz testować (uruchamiasz "NaviExpert Beta") czy użyć sprawdzonej nawigacji (uruchamiasz "NaviExpert"). Tak więc zainstaluj sobie obie wersje.

Poza tym dla wersji beta uruchamiane są osobne serwery testowe, na których nie ma na nich informacji o wykupionych abonamentach. Zresztą nie są one potrzebne bo korzystanie z bety jest darmowe. Instalując betę generujesz nowe ID i hasło, które będzie Ci służyć tylko w tej wersji. Po wydaniu pełnej wersji 5.1 będziesz ją instalował podając już swoje prawdziwe dane (pod którymi masz wykupione usługi).
Tę informację podaje podczas rejestracji wersja beta na ekranie, więc jeśli czytałeś co potwierdzasz, to powinieneś o tym wiedzieć.

Powodzenia w testach i zdaj raport ze swoimi uwagami.
kiloff

Postprzez fernu » sobota, 31 paź 2009, 18:38

Tzn. o tym, że beta generuje swoje ID wiedziałem, najwidoczniej nie doczytałem tego, że nie można na niej pracować ze swoim "stałym" ID. Sęk w tym, że oczywiście nie chodziło o same korzystanie (a raczej testowanie) programu, tylko raczej o skuteczność zgłaszanych zdarzeń. No ale nic, w poniedziałek wybieram się w dłuższą podróż po Polsce więc będę mógł dogłębnie przetestować betę :)
fernu

Telefon: Samsung F480

Postprzez algi » środa, 16 gru 2009, 10:51

admin napisał(a):Możesz przenieść nabyte uprawnienia na nowy telefon - menu Rejestracja|Przeniesienie rejestracji. Wygasną one wtedy automatycznie na poprzednim. Możesz to jednak robić nie częściej niż raz na godzinę.

Zakupiłem nowy telefon i ściągnąłem odpowiednią wersję NE na niego.
Wprowadziłem wszystkie moje dane zgodnie z kreatorem i już korzystam z nawigacji w nowym telefonie.

Stary telefon obecnie leży "awaryjnie" na działce (z kartą prepaid) i NE nie jest tam używany ale zapomniałem go stamtąd "odinstalować".

Czy ktoś nie uzna że mój login/hasło jest używane na wielu telefonach nielegalnie?
Czy login/hasło jest przypisane do numeru telefonu (mam ten sam numer - przełożyłem kartę SIM do nowego) czy do np. IMEI telefonu?

Jak ewentualnie mam "wyrejestrować" stary telefon nie mając do niego dostępu, ew. będę miał dostęp do niego za jakiś czas.

Czy po prostu rejestracja na nowym telefonie automatycznie "wyłączyła" stara instalację na starym telefonie?

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
NE v11.x/12.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
/ 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez mstelmach » środa, 16 gru 2009, 11:03

algi napisał(a):
admin napisał(a):Możesz przenieść nabyte uprawnienia na nowy telefon - menu Rejestracja|Przeniesienie rejestracji. Wygasną one wtedy automatycznie na poprzednim. Możesz to jednak robić nie częściej niż raz na godzinę.

Zakupiłem nowy telefon i ściągnąłem odpowiednią wersję NE na niego.
Wprowadziłem wszystkie moje dane zgodnie z kreatorem i już korzystam z nawigacji w nowym telefonie.

Stary telefon obecnie leży "awaryjnie" na działce (z kartą prepaid) i NE nie jest tam używany ale zapomniałem go stamtąd "odinstalować".

Czy ktoś nie uzna że mój login/hasło jest używane na wielu telefonach nielegalnie?
Czy login/hasło jest przypisane do numeru telefonu (mam ten sam numer - przełożyłem kartę SIM do nowego) czy do np. IMEI telefonu?

Jak ewentualnie mam "wyrejestrować" stary telefon nie mając do niego dostępu, ew. będę miał dostęp do niego za jakiś czas.

Czy po prostu rejestracja na nowym telefonie automatycznie "wyłączyła" stara instalację na starym telefonie?

Przerejestrowanie zdeaktywowalo stara wersje. Gdybys ponownie uruchomil stary telefon, to poprosi on o przerejestrowanie sie. A mozna to robic tylko raz na godzine.
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez algi » środa, 16 gru 2009, 15:31

mstelmach napisał(a):Przerejestrowanie zdeaktywowalo stara wersje. Gdybys ponownie uruchomil stary telefon, to poprosi on o przerejestrowanie sie. A mozna to robic tylko raz na godzine.

OK, czyli nic nie muszę robić - stara wersja "umarła w sposób naturalny" :)
Dzięki!

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
NE v11.x/12.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
/ 10+
algi

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez numer16 » piątek, 5 lut 2010, 09:24

Witam Wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post na forum i od razu aż dwa pytania.
1. Mam wykupiony abo naviexperta na rok, a teraz mam możliwość zakupienia u swojego operatora telefony, w którym dostanę kilka miesięcy dostępu do naviexperta gratis. Czy będę mógł połączyć uprawnienia którę dostanę wraz z telefonem ze swoim kontem?
2. Co dzieje się, w sytuacji, gdy po wykupieniu abo np. na rok po miesiącu dokupię jeszcze 1 miesiąc dostępu. Czy okres dostępu wydłuży mi się o ten miesiąc?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
numer16

Postprzez Wojtex16 » piątek, 5 lut 2010, 11:02

numer16
Ad1:
Myśle, że ten temat rozwiąże ten problem częściowo:
viewtopic.php?f=5&t=218

Nawigacja operatora i producenta na stronie NE to zupełnie osobne usługi.

Ad2:
Z tego co mi wiadomo to najpierw jest wykorzystywana wykupiona 1sza usługa czyli ten abonament na 1rok, po wykorzystaniu tego rocznego abonamentu, aktywuje się ten na 1 miesiąc, który póżniej wykupiłeś.
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez kkotowski » piątek, 5 lut 2010, 11:59

Wszystko zależy u jakiego operatora kupowany jest telefon. Jeżeli jest to Era i gratis do telefonu dostajesz abonament na kilka miesięcy, to abonamenty się sumują. Wystarczy podczas instalacji programu zarejestrować się na starych danych rejestracyjnych. Abonamenty będą się aktywowały zgodnie z kolejnością zakupu / przydzielenia.

Jeżeli telefon kupowany jest w PLAY lub ORANGE to zapewne gratis przydzielony zostanie NE PLAY lub Nawigacja ORANGE, a to oznacza, że abonamenty się nie sumują.
kkotowski

Telefon: E66, Samsung Avilla GPS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Płatności i dostęp