Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Błędy w nawigowaniu, niepoprawne komunikaty

Re: Błędy w nawigowaniu, niepoprawne komunikaty

Postprzez Wilk108 » środa, 1 lut 2017, 22:48

Zdarza mi się, że NE podaje komunikat całkiem bez sensu. Jeżeli zjadę z trasy i NE przeliczy trasę to zaraz po komunikacie "Przeliczam trasę" jest komunikat chyba zaległy z poprzedniej trasy. Np dziś zawróciłem, po kilkudziesięciu metrach usłyszałem "przeliczam trasę. Jedziesz w złym kierunku". A kierunek był zgodny z nowo wyznaczonym. Albo innym razem "przeliczam trasę. Skręć w lewo". A nowa trasa na mapie prosto.
Wilk108
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Lukasz NE » wtorek, 7 lut 2017, 15:10

Wilk108 napisał(a):Zdarza mi się, że NE podaje komunikat całkiem bez sensu. Jeżeli zjadę z trasy i NE przeliczy trasę to zaraz po komunikacie "Przeliczam trasę" jest komunikat chyba zaległy z poprzedniej trasy. Np dziś zawróciłem, po kilkudziesięciu metrach usłyszałem "przeliczam trasę. Jedziesz w złym kierunku". A kierunek był zgodny z nowo wyznaczonym. Albo innym razem "przeliczam trasę. Skręć w lewo". A nowa trasa na mapie prosto.

Mógłbyś podać przykład takiej trasy kiedy pojawiają się błędne komunikaty po przeliczeniu?
Lukasz NE

Telefon: Nexus 5

Postprzez Wilk108 » środa, 8 lut 2017, 22:09

Dziś sprawdziłem taką sytuację kilka razy w różnych miejscach i mniej więcej w połowie był ten efekt: po komunikacie "przeliczam trasę" były kolejne wyraźnie dotyczące wcześniejszej trasy.Na pewno tak jest w czasie między komunikatem "przeliczam trasę" i zaprezentowaniem nowej trasy. Raz nawet poleciały dwa komunikaty - przeliczanie trwało kilka sekund. Czy bywa tak po prezentacji nowej trasy - nie zauważyłem, nie jestem w stanie kierując samochodem patrzeć cały czas w ekran nawigacji.
Więc być może po przeliczeniu ich nie ma. Ale i tak dziwnie to wygląda. Po zmianie trasy znika stara trasa, słychać komunikat o przeliczaniu, więc i te komunikaty dotyczące starej trasy powinny być skasowane.
Wilk108

Telefon: SG S4 Mini

Postprzez Lukasz2891 » sobota, 18 lut 2017, 11:56

Na iOS jeśli są dwa zgłoszenia w bliskiej odległości, np. Wypadek i niebezpieczne miejsce, to jeśli zaneguję wypadek, to gdy próbuję potwierdzić "niebezpieczne miejsce", to dostaję komunikat w stylu "to potwierdzenie zostało już wysłane", czy jakoś tak.
Lukasz2891

Telefon: iPhone5

Postprzez Michal1983 » środa, 12 kwi 2017, 15:31

Mimo że most Siekierkowski oznaczony jest jako zamknięty i jest zamknięty jak wynika z gazet po wypadku i na mapie jest oznaczony jako zamknięty traffic.naviexpert.pl wyznacza trasę przebiegającą przez zamknięty odcinek. :shock:
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983

Telefon: Nokia 5230

Postprzez Michal1983 » środa, 17 maja 2017, 05:07

Nadal NE doradza zawracanie na skrzyżowaniu Ciszewskiego i al. KEN w Warszawie choć w tym miejscu jest to zabronione przez sygnalizację kierunkową.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 18 maja 2017, 13:25

Michal1983 napisał(a):Nadal NE doradza zawracanie na skrzyżowaniu Ciszewskiego i al. KEN w Warszawie choć w tym miejscu jest to zabronione przez sygnalizację kierunkową.

Michał, czy zawracanie na tym skrzyżowaniu jest zabronione we wszystkich kierunkach?
Lukasz NE

Telefon: Nexus 5

Postprzez Michal1983 » piątek, 19 maja 2017, 04:44

Tak. Dla każdego kierunku jest sygnalizator kierunkowy ze strzałką w lewo. Możliwy jest więc skręt w lewo, ale nie wolno zawracać.
Michal1983

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

Postprzez tomto » czwartek, 29 cze 2017, 09:51

A taki mały błąd - skrzyżowanie w Warszawie al. Niepodległości i ul. Batorego ...
Dlaczego nakazuje mi jechać w prawo (komunikat głosowy o strzałka w lewym górnym rogu), a informacji o pasach wskazuje, żeby być na lewym ...

Pozdr!
tomto
Załączniki
Screenshot_20170628-112006.png
Screenshot_20170628-112006.png (120.76 KiB) Przeglądane 7418 razy
tomto

Telefon: Samsung Galaxy S4 mini

Postprzez sztaba » sobota, 1 lip 2017, 17:18

tomto napisał(a):A taki mały błąd - skrzyżowanie w Warszawie al. Niepodległości i ul. Batorego ...
Dlaczego nakazuje mi jechać w prawo (komunikat głosowy o strzałka w lewym górnym rogu), a informacji o pasach wskazuje, żeby być na lewym ...

Pozdr!
tomto

Pasek postępu ma kolor biały, więc strzałki nie dotyczą tego skrzyżowania. Strasznie mylące w tej sytuacji.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
sztaba

Telefon: Samsung Galaxy Young (GT-S6310

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zgłoszenia