Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Propozycje zmian

Re: Propozycje zmian

Postprzez darkmind » wtorek, 14 lip 2009, 15:10

M_M napisał(a):Nie zapominajmy, że niektóre fotoradary potrafią robić też fotki od tyłu, a na słupach można obracać skrzynkę.

Juz ze dwa razy o tym pisano wyzej :P
darkmind
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Samsung I5700

Postprzez luksoft » środa, 15 lip 2009, 12:43

W wersji 5beta wprowadzono możliwość wysyłania punktów. Niestety numeru telefonu nie można wyszukać w książce. Moża zamiast tego byłaby możliwość zdefiniowania znajomych? Wysyłałoby się wtedy do osób z listy, o których wiemy, że mają naviexperta. Co więcej, otworzyłoby to drogę do stworzenia społeczności i np. informowania, że ktoś znajomy jedzie w pobliżu lub śledzenia drugiego samochodu przy wspólnym wyjeździe.
Nawet jeżeli na razie jakimś ograniczeniem jest transmisja danych, to otwiera to drogę do nowych funkcji na przyszłość.
luksoft
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Galaxy SII

Postprzez potworny » środa, 15 lip 2009, 13:10

Jest taka możliwość na SE - po wybraniu Opcji
potworny

Postprzez mindzik » środa, 15 lip 2009, 13:34

Potwierdzam, w opcjach można wybrać numer do kogoś z książki telefonicznej.
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez atomfx » środa, 15 lip 2009, 14:01

A co do zmian można by dodatkowo wprowadzić wyświetlanie godz. Bo właśnie jak mam tel to nie noszę zegarka, a sprawdzanie godz i minimalizowanie podczas jazdy NE jest dość uciążliwe
atomfx

Postprzez mindzik » środa, 15 lip 2009, 14:19

atomfx napisał(a):A co do zmian można by dodatkowo wprowadzić wyświetlanie godz. Bo właśnie jak mam tel to nie noszę zegarka, a sprawdzanie godz i minimalizowanie podczas jazdy NE jest dość uciążliwe

W tym przypadku proponuje kupić zegarek na rękę :), podobnież bardzo dobrze świadczy o mężczyźnie gdy nosi zegarek na ręku ;)
mindzik

Telefon: Nokia N8

Postprzez ppww » środa, 15 lip 2009, 14:45

Ja mam propozycję dot. algorytmu omijania korka i wyznaczania trasy alternatywnej. W tej chwili w przypadku jazdy po drodze jednojezdniowej program w wiekszości przypadków po wybraniu ominięcia korka każe natychmiast zawrócić. Powoduje to, ze jeżeli nie stoimy w miejscu, to w chwili przeliczenia trasy i wydania komunikatu "zawróc" pojawia się jednocześnie sygnał "zjechałeś z trasy - przeliczam trasę" i w efekcie dostajemy trase pierwotną i dalej jesteśmy w korku :)
Moim zdaniem jeśli już program każe zawracać, to powinien albo sugerować zrobienie tego na najbliższym skrzyżowaniu, albo za np. 100-200 metrów, tak zeby dać czlowiekowi czas na reakcję.
ppww

Telefon: SE C702

Postprzez JPS1972 » czwartek, 16 lip 2009, 11:14

ppww napisał(a):W tej chwili w przypadku jazdy po drodze jednojezdniowej program w wiekszości przypadków po wybraniu ominięcia korka każe natychmiast zawrócić. Powoduje to, ze jeżeli nie stoimy w miejscu, to w chwili przeliczenia trasy i wydania komunikatu "zawróc"

Potwierdzam, jest to dość stresujące. Nauczyłem się, że muszę poruszać się z prędkością większą niż 10km/h to wtedy znajdzie alternatywną drogę.
JPS1972

Telefon: Nokia E66

Postprzez roman_tp » czwartek, 16 lip 2009, 14:15

i ja dodam moją propozycję ;)
użytkownikiem NE jestem od v.2 (obecnie leci już rok). cieszyły mnie i nadal cieszą wszelkie rozwiązania, ulepszenia, które maja na celu usprawnić nam podróż.
moja propozycja to połączenie obecnej aplikacji z ... mapami dla amatorów pieszych i rowerowych wędrówek.
ktoś wspomniał, że tego typu mamy trącają już o mapy topograficzne, które wymagałyby dużego transferu. pomińmy ten fakt, bo możemy go rozwiązać za pomocą opcji włączanej w ustawieniach. nie korzystam z map zawierających poziomice - opcja wyłączona, transfer mniejszy. proste?
mam tu na myśli, że albo pobieramy warstwę topograficzną lub nie.

obecnie, gdy rekreacyjnie wsiadam na rower, lub wyjeźdzam w góry, zaoparuje się w mapy papierowe [wspomniane poziomice, punkty wysokości, szlaki] oraz przygotowuję odpowiednie mapy pod aplikację TrekBuddy, która świetnie radzi sobie w terenie.
zapytacie: "jaki sens jest płacić za coś, co można sobie przygotować samemu własnie pod TB?" :roll:
nie wszscy radzą sobie z przygotowaniem, często sa trudności ze zdobyciem odpowiedniej mapy w odpowiedniej skali a mi głównie chodzi o wygodę, ponieważ preferuje tzw. spontaniczne wyjazdy - budze się rano i zastanawiamy się gdzie dziś pojedziemy. wtedy nie ma czasu na przygoowanie pliku pod TB.

dlatego apeluję do autorów NE, z którego korzystam już od ponad 2 lat - v. 2.0 nie miała opcji 3D :lol:

pomyślcie o pozostałych osobach,
które z chęcią korzystałyby z NE
nie koniecznie w trakcie korzystania
z samochodu.

kolejna kwestia, która wywyższałaby NE nad inne aplikacje, to informacje przydatne dla kierowców sam. ciężarowych: max wysokość, max szerokość, max ciężar [mosty, wiadukty].
są wersje papierowych atlasów właśnie z takimi informacjami i w opnini użytkowników tych pojazdów taka nawigacja właśnie przydałaby się. powyższe możnaby również regulować opcjami z zakładki [ustawienia] lub też możnaby wpisać informacje pojazdu jakim się aktualnie poruszamy.
wierzcie, że taka aplikacja z takimi możliwościami konkurencje z dwa razy zdublowała :mrgreen:

ps.
pragnę na forum podziękować panu Krzesimirowi, który pomógł mi odzyskać hasło do opłaconego abnamentu na dwa lata - 1,5 roku poszłoby do pieca - jeszcze raz DZIĘKUJĘ :!:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez SiB » sobota, 18 lip 2009, 03:27

Odgrzebałem swoją listę sugestii które wysyłałem różną drogą do NE (e-mail / formularz / ankiety / etc..) a więc:

- W samochodach z komputerkiem mamy informacje ile jeszcze przejedziemy km na baku więc wprowadźmy to do NE tak by zaproponował nam stację benzynową zgodną z naszą FLOTĄ/DKV/... tuż przed rezerwą w baku dzięki czemu pozbieramy więcej prezentów na stacjach dla naszych milusińskich w domy tj. czapeczki/szklaneczki shella, zegarki Orlena, ... bo warto :P doładować prywatną kartę punktami (nie obowiązuje na Orlenie+FLOTA).

- jeśli dodaję 'Możliwa kontrola radarowa' to niech będzie mój POI się świecił na czerwono przez najbliższe 2h jako oznaka dla innych TU STOJĄ. Takie zwiększanie priorytetu :).
- Przejazdy kolejowe nie są a powinny być oznaczane
- Mojego domu bliźniaka nie poznaje prawidłowo bo nie ma oznaczeń literowych ul. Ulica 2g
- POI: 'Błąd na mapie' który będzie oznaczał np. (inaczej narysowana # a mówiona / nowe rondo lub zjazdy / objazdy i wypadki...)...
- WebMapa pokazując nam świeżo zaznaczone POI 'Błąd na mapie' niech pozwoli opisać w domu na spokojnie co było w trasie nie tak
- Możliwość ułożenia trasy na WebMapie i eksportowanie jej jako pliku na komórkę tak by NE z niego czytał.. mapsNE.dat
- Jestem wdrożeniowcem w IT więc wyjazdy moje i kumpli na wspólnej WebMapie!!, historia tras, WebMapaPartnerska łącząca kilka licencji! ot dla żon access denied :) i w trasie zaznaczam POI 'Do opisu w WebMapie' ohh żyć nie umierać z NE :)
- WebMapa i zarządzanie z niej własnymi POI, własnymi lokalizacjami - zapomniałem nazwy z NE :)
- Licencje grupowe bo przenoszenie licencji czasem jest utrapieniem... pamiętam mój ID na pamięć...
- Wielokrotnie padała mi bateria w kompie bo nie mamy informacji o statusie baterii ! (zasłania go GPRS_Globus) SE D750i/K800i
- Komunikat głosowy 1km przed 'Możliwą kontrolą'/'Fotoradar' byśmy nie musieli hamować z piskiem... najlepiej by każdy ustawił sobie odległości komunikatów tj. przed manewrami ma to miejsce. Świetna opcja by za500 puszczam gaz, za300 ostro Hamuje, Foto...gazuje :)
- Auto-skalowanie/przybliżanie za bardzo przybliża i człowiek się gubi na zjazdach z rond :)
- Kolega jeździ od roku po PL na motorze i jego uwagi to - ( nie korzysta z CT bo ma ust. główne trasy [woli szybciej niż wiele zakrętów..] / opisy nie zawsze są idealne więc dobrze mieć iPlusa w firmie i przeliczanie automatyczne w NE /
- mapa wybranego regionu lub wzdłuż trasy zapisana na karcie w telefonie - Nie korzystamy z CT i GPRSu jeśli zdefiniowaliśmy datę/godzinę wyjazdu
Qbek: - informacji np:"dojechałeś na miejsce, szukaj punktu docelowego po lewej" POPIERAM bo z NE błądzi się w ostatnich 200m :P
- Jeśli dwóch forumowiczów jedzie obok siebie to NE informuje ich o tym by mogli się zgrupować i jechać gęsiego po to by drugi oszczędził na GPRS i za oszczędzoną kasę odwiedzamy GoGo :D
- źródła w OpenSource to może algorytmy dopracujemy, SDK chociaż lub możliwość usunięcia tych chmurek :P

- Oddzielna wersja wiecznie Beta z opcjami dostępnymi z forum (wykożystajcie nas nie tylko jako klientów ale entuzjastów którzy chcą wspomóc ale musimy wiedzieć że jest sens pisania sugestii).

Uff, trochę się na grzebałem w archiwach... kilka pomysłów nie spisanych się przypomniało więc jest sobie lista...
Pozdrawiam SiB
SiB

Telefon: iPlus + D750i/K800i

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne