Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersję NE

Re: v10, 11, 12 ... Czyli jak sobie wyobrażamy kolejną wersj

Postprzez Lukasz NE » czwartek, 14 maja 2015, 12:45

Sosnaone napisał(a):Nie wiem czy już było... Chyba nie. Y wprowadzili możliwość zamknięcia aplikacji z belki, proponuje takie rozwiązanie w NE. Dodatkowo w navi od G, jest dużo informacji na pasku, może @lukaszNE, tutaj też się da?

Tak, będziemy nad tym pracować, zarówno jeżeli chodzi o możliwość zamykania aplikacji z belki, jak i dodanie tam wskazówek nawigacyjnych.
Lukasz NE
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5

Postprzez Sosnaone » piątek, 15 maja 2015, 07:29

Bardzo ładnie. Cieszę się.

pozdrawiam,
Sławek
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Postprzez sorier » piątek, 15 maja 2015, 08:34

Ja mam propozycje nie tyle poprawy, co nie psucia kolejnych wersji NE. Chodzi o menu CB i motocyklistów. Z tego czytam to zapowiada sie zmiana działania menu CB, czyli jakaś ikonka otwierajaca lub gest powodujacy wysuwanie menu, a w samym menu rząd kolorowych ikonek do odpowiednich zgłoszeń i potem pewnie kolejne podmenu. Wszystko fajne, ale z punktu widzenia kierowcy samochodu używajacego phabletu. Już dzisiaj, jadąc motocyklem, trafienie w ikonke CB na przecietnym smartfonie graniczy z cudem, a kolejne "upiększenie" menu CB tylko pogorszy sprawę. Fajnie gdyby pozostawiono możliwosć korzystania z menu w wersja dla "słabowidzących i słabotrafiajacych" ;) , czyli konkretnych rozmiarów przycisk CB i kontrastowe menu z dużymi ikonami (czyli max 6 ikon rozłożonych równomiernie na całym ekranie z kontrastowym i nieprzezroczystym tłem).

Mam jeszcze propozycje do samych ostrzeżeń CB. Moim zdaniem ostrzeżenie nie powinno być tylko głosowe (to też apropos motocyklistów niekorzystajacych z interkomów), ale po pierwszym ostrzeżeniu (np 1000m przed) na ekranie (na stałe) powinna wyświetlić się ikona na której umieszczony byłby symbol ostrzeżenia i odległość. Przy kilku ostrzeżeniach powinna być kolejka, czyli coś na wzór Y działającego w tle.
sorier

Postprzez Qbek » piątek, 15 maja 2015, 08:48

Motocykliści zazwyczaj jeżdżą w rękawicach, więc i tak nie da się potwierdzić zgłoszenia bez ekranu oporowego.

Sam jestem zwolennikiem dodania profilu "motocykl" wyłączającego omijanie korków oraz jednoekranowgo menu potwierdzeń/zgłoszeń.

from TT
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez Patrycja » piątek, 15 maja 2015, 14:36

Profil "motocykl" byłby przydatny, chociażby ze względu, że motocykl zazwyczaj nie stoi w korku i zawsze zastanawia mnie jak to wpływa na traffic na mapie.

Natomiast może bez całkowitego wyłączenia omijania korków, bo na przykład takim Gold Wingiem nie jest łatwo się przecisnąć, a stać w korku średnia przyjemność

Tapnięte z Motoroli
Patrycja

Telefon: Motorola Moto E 2nd

Postprzez sorier » piątek, 15 maja 2015, 15:57

Qbek napisał(a):Motocykliści zazwyczaj jeżdżą w rękawicach, więc i tak nie da się potwierdzić zgłoszenia bez ekranu oporowego.

Da sie da, trzeba tylko chcieć :)

Dobrze by było gdyby były opcje dla pojazdów nie stojących w korkach i poruszających się średnio szybciej niz przeciętny samochód, oraz dla tych poruszających się wolniej. Teoretycznie dobry traffic powinien to sam weryfikować, ale praktyka pokazuje co innego.
sorier

Postprzez Sosnaone » piątek, 15 maja 2015, 21:40

Takie pytanko... @LukaszNE, czy planujecie nieco odświeżyć wygląd apki? Zakręty aby nie były takie kanciaste, powiększony APR coś a'la komunikat o FR (na środku ekranu). Zależy mi również na możliwości zakupu abonamentu poprzez GP nawet w trakcie trwania obecnego, to mnie trzyma aktualnie przy getne. Czekam na wieści.
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 18 maja 2015, 10:57

Sosnaone napisał(a):Takie pytanko... @LukaszNE, czy planujecie nieco odświeżyć wygląd apki? Zakręty aby nie były takie kanciaste, powiększony APR coś a'la komunikat o FR (na środku ekranu). Zależy mi również na możliwości zakupu abonamentu poprzez GP nawet w trakcie trwania obecnego, to mnie trzyma aktualnie przy getne. Czekam na wieści.

Zakup abonamentu w trakcie trwania obecnego możliwy będzie tylko przy abonamentach promocyjnych. Regularnych, takich samych abonamentów nie da rady mieć jednocześnie na swoim koncie. Co do mapy to oczywiście pracujemy nad jak najlepszą prezentacją w aplikacji.
Lukasz NE

Postprzez Sosnaone » poniedziałek, 18 maja 2015, 11:18

Czyli jeśli mam włączony abonament i pojawia się promocja rocznego abonamentu w cenie niższej niż regularna, to będę miał możliwość jego zakupienia.

pozdrawiam,
Sławek
---
pozdrawiam,
Sławek
Sosnaone

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 18 maja 2015, 11:20

Sosnaone napisał(a):Czyli jeśli mam włączony abonament i pojawia się promocja rocznego abonamentu w cenie niższej niż regularna, to będę miał możliwość jego zakupienia.

pozdrawiam,
Sławek

Tak, planujemy, żeby tak było.
Lukasz NE

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wersje NaviExpert