Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jakiego telefonu używasz do NE - zalety i wady

Re: Jakiego telefonu używasz do NE - zalety i wady

Postprzez algi » poniedziałek, 24 paź 2011, 21:09

Tukan napisał(a):Do NE używam Samsunga Galaxy S. Mam pytanie do użytkowników tego modelu.
Czy zostają Wam na ekranie "duchy"?
Chodzi mi głównie o stałe elementy jak pole z nazwą ulicy, godziną dojazdu, czy prędkością.
Sprawdźcie, szczególnie na białym tle.

Używam Galaxy S od 8 grudnia 2010 i nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło.
Dosyć szybko zaktualizowałem Androida z 2.1 na 2.2 jeśli to może mieć znaczenie

NE v3.x - NOKIA 6300+LD-3W
NE v4.x/5.x - LG GT 505
NE v6.x/7.x - SAMSUNG GALAXY S / S+
NE v8.x - SAMSUNG GALAXY S+ / NOTE 2
NE v9.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 2 / NOTE 4
NE v10.x - SAMSUNG GALAXY NOTE 4
NE v11.x/12.x - SAMSUNG GALAXY NOTE FE
/ 10+
algi
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Galaxy Note 10+

Postprzez potworny » wtorek, 25 paź 2011, 15:22

Duchy na ekranie świadczą o jego zużyciu. Jeśli to świeży telefon na gwarancji, lepiej żebyś udał się do serwisu.
potworny

Postprzez Tukan » wtorek, 25 paź 2011, 22:16

Zauważyłem, że jeśli przez 1 dzień nie używam NE to duchy znikają.
Nie będę się tym dalej przejmował :)
Tukan

Telefon: SGS4 I9505

Postprzez driveman82 » wtorek, 10 sty 2012, 15:11

HTC HERO dziadek zrootowany na 2.3.4, ale daje rade :) dobra jakość wyświetlacza, szybko łapie sygnał i najważniejsze że go trzyma. Co jak miałem inne nawigacje często zrywał lub znajdował jak byłem w połowie drogi... Wadą HTC HERO może być słaba bateria ok 4 h na włączonym 3g i nie za szałowa jakość dźwięku.
driveman82

Telefon: HTC Sensation

Postprzez SoLar » piątek, 13 sty 2012, 10:48

driveman82 napisał(a):HTC HERO dziadek zrootowany na 2.3.4, ale daje rade :) dobra jakość wyświetlacza, szybko łapie sygnał i najważniejsze że go trzyma. Co jak miałem inne nawigacje często zrywał lub znajdował jak byłem w połowie drogi... Wadą HTC HERO może być słaba bateria ok 4 h na włączonym 3g i nie za szałowa jakość dźwięku.

W ogóle mam wrażenie, że andron ( u mnie 2.3.3 ) mimo, że to "obcy system" lepiej współpracuje z GPS-em LEO niż natywny WM 6.5.

Na WM miewa słabe chwile, rzadko ale jednak. Szybko łapie fix, pewien czas ( nie ma reguły jak długi: parę minut albo 2 h ) działa poprawnie ale ni z tego ni z owego zaczyna odpływać od drogi, którą jadę. I to odchylenie systematecznie narasta, przy ok. 1 km daję sobie spokój. Oczywiście w międzyczasie nawigacja ( bez znaczenia która ) szaleje. Próby restartu aplikacji, czy jej zmiany na inną nie przynoszą poprawy. Podobnie jak restart telefonu pod kontrolą WM.

Po restarcie telefonu, ale już pod kontrolą androna, nie ma problemu z fix'em GPS.
SoLar

Telefon: SE W 200 i

Postprzez Hakari » czwartek, 2 lut 2012, 11:44

Ja niedawno przesiadłem się na i9001 i muszę przyznać, że większy wyświetlacz (mimo, że zazwyczaj słucham przede wszystkim komend głosowych to jednak to jest o) o lepszej widoczności w pełnym słońcu nie wspominając :)
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari

Telefon: i9001

Postprzez kenczorf » czwartek, 2 lut 2012, 21:41

ja tak z innej beczki zapytam jaki uchyt kupiles do i9001? tez juz chwile mam tego phona ale niemam jeszcze uchwytu. Jezdziles bez podpietej ladowarki z wlaczona navi? Ile wytrzyma bateria?
kenczorf

Telefon: LG H815

Postprzez Hakari » piątek, 3 lut 2012, 07:53

Uchwyt wziąłem uniwersalny bez rewelacji, ale spełnia swoją rolę, co do ładowarki to jeżdżę zawsze z podpiętą także ciężko mi powiedzieć ile wytrzyma bez... Bateria jest trochę większa niż w i9000 także słabiej jeśli chodzi o czasy pracy nie wypada. A i jeszcze jedno, póki co to nie jest dobry smartfon do dłubania, modów/romów jest na chwilę obecną jak na lekarstwo...
Hakari

Postprzez pwlsrs » niedziela, 5 lut 2012, 15:26

Motorola Milestone, niegdyś highendowy smartfon, który wyprowadził Motorolę z zapaści i wprowadził Androida na szerokie wody. Cenię zwłaszcza za wyborną jakość wykonania, kanciasty i surowy dizajn oraz fizyczną klawiaturę qwerty.
Obecnie telefon działa na Androidzie GB 2.3.7 CM7 i zaczyna niedomagać przede wszystkim ze względu na małą ilość ramu (256mb). Po zainstalowaniu aplikacji GPS Aids fixa zdarza mu się złapać w pokoju nawet kilka metrów od okna, a szybkość jego łapania na wolnej przestrzeni z reguły nie zajmuje mu więcej niż 10sek (przeważnie jest to jakieś 5sek).
pwlsrs

Telefon: LG G2

Postprzez Hakari » poniedziałek, 6 lut 2012, 10:06

Nad tą motorolą sam się zastanawiałem jakiś czas temu, wykonanie bajka (niestety tutaj mój samsung mocno niedomaga, tak samo bolesny jest brak diody doświetlającej przy aparacie). Jak z wygodą pisania? Jest wyraźny skok na klawiszach qwerty?
Hakari

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Telefony