Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Jakiego telefonu używasz do NE - zalety i wady

Re: Jaki używasz telefon do NE - zalety i wady

Postprzez pankracy31 » sobota, 29 sie 2009, 14:23

Ja ze swej strony pragnę zwrócić uwagę na telefon jaki użytkuję od pół roku- samsunga i550w. To był strzał w 10tkę-za tę cenę trudno znaleźć nowy telefon z gps i symbianem.Sprawdza się doskonale w roli nawigacji dzięki dość dużemu ekranowi 2,6 cala i dobremu gpsowi-łapie fix w kilkanaście sekund, dłużej po kilkudniowej przerwie.Jedyna wada-słaba bateria
pankracy31
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: samsung i550w

Postprzez Janeo » sobota, 29 sie 2009, 15:15

pankracy31 napisał(a):Ja ze swej strony pragnę zwrócić uwagę na telefon jaki użytkuję od pół roku- samsunga i550w. To był strzał w 10tkę-za tę cenę trudno znaleźć nowy telefon z gps i symbianem.Sprawdza się doskonale w roli nawigacji dzięki dość dużemu ekranowi 2,6 cala i dobremu gpsowi-łapie fix w kilkanaście sekund, dłużej po kilkudniowej przerwie.Jedyna wada-słaba bateria

Ja ze swej strony pragnę zwrócić uwagę na telefon jaki użytkuję od pół roku- Sony Ericsson C702. To był strzał w 10tkę-za tę cenę trudno znaleźć nowy telefon z gps bez symbiana.Sprawdza się doskonale w roli nawigacji dzięki dość dużemu ekranowi 2,2 cala i dobremu gpsowi-łapie fix w kilkanaście sekund, tyleż samo po kilkudniowej przerwie :D .
Janeo
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: SE C702

Postprzez w_gal » niedziela, 30 sie 2009, 03:40

Nie do końca masz kolego racje,gdyż istnieje funcja telefonu aby po
jego zamknięciu nadal działał wyświetlacz - wystarczy go odblokować program działa wtedy normalnie.
luksoft napisał(a):Nokia E66

Wady:
- po zamknięciu telefonu ekran się wygasza i nie zmienia zawartości, telefon musi być więc cały czas "wysunięty"
- bateria za długo nie trzyma przy nawigacji

Zalety:
- wbudowany GPS - zawsze po ręką, w samochodzie jedno urządzenie do ładowania
- wielowątkowość - możliwość uruchomienia w tle innego programu ostrzegającego o suszarkach i słuchanie ostrzeżeń z obu
- spory ekran (ale bez szaleństw)
w_gal

Postprzez w_gal » środa, 2 wrz 2009, 17:26

luksoft napisał(a):Nokia E66

Wady:
- po zamknięciu telefonu ekran się wygasza i nie zmienia zawartości, telefon musi być więc cały czas "wysunięty"
- bateria za długo nie trzyma przy nawigacji

Zalety:
- wbudowany GPS - zawsze po ręką, w samochodzie jedno urządzenie do ładowania
- wielowątkowość - możliwość uruchomienia w tle innego programu ostrzegającego o suszarkach i słuchanie ostrzeżeń z obu
- spory ekran (ale bez szaleństw)

Po raz wtóry podpowiadam , istnieje możliwość nawigacji przy zamkniętym telefonie wystarczy gdy odblokujesz klawiaturę przy złożonym telefonie.Pozdrawiam
w_gal

Postprzez Qbek » środa, 2 wrz 2009, 22:53

w_gal napisał(a):Po raz wtóry podpowiadam , istnieje możliwość nawigacji przy zamkniętym telefonie wystarczy gdy odblokujesz klawiaturę przy złożonym telefonie.Pozdrawiam

Nie jest to takie proste. O ile jesteś na zewnątrz auta lub masz telefon centralnie po szybą, to tak. Jeśli nie - GPS wbudowany w dolną część fona bardzo słabo pracuje, często gubi sygnał.
Qbek

Telefon: LG Leon oraz Xperia Z3 dual

Postprzez michaan » poniedziałek, 7 wrz 2009, 18:49

pankracy31 napisał(a):Ja ze swej strony pragnę zwrócić uwagę na telefon jaki użytkuję od pół roku- samsunga i550w. To był strzał w 10tkę-za tę cenę trudno znaleźć nowy telefon z gps i symbianem.Sprawdza się doskonale w roli nawigacji dzięki dość dużemu ekranowi 2,6 cala i dobremu gpsowi-łapie fix w kilkanaście sekund, dłużej po kilkudniowej przerwie.Jedyna wada-słaba bateria

Ja też mam od 2 tygodni ten telefon i faktycznie ekran ok, bateria słaba, choć dzisiaj załadowałem NE5.0 i tam mozna poustawiać jasność ekarnu, inteligentny wygaszaszacz itp. może podziała dłużej. Ale mam pytanie co do gps-a ,mi dość długo łapie i zdarza się że gubi się podczas nawigacji. Mam też w narzędziach taki program GPS+, po włączeniu informuje że usługa płatana (?), choć nie wiem co to jest to po aktywacji gps działa lepiej.
michaan

Postprzez mstelmach » poniedziałek, 7 wrz 2009, 19:01

GPS+ to pewnie AGPS, tylko inaczej nazwane, ale glowy nie dam :) a platne dlatego, ze sciagniecie efemeryd satelit kosztuje (koszt polaczenia z internetem), ale robi sie to srednio raz na tydzien i jest si.
mstelmach

Telefon: Nexus 5

Postprzez Janeo » poniedziałek, 7 wrz 2009, 20:18

mstelmach napisał(a):... sciagniecie efemeryd satelit kosztuje (koszt polaczenia z internetem), ale robi sie to srednio raz na tydzien i jest si.

Efemeryda ważna 2 godz.
Janeo

Telefon: SE C702

Postprzez mstelmach » poniedziałek, 7 wrz 2009, 20:30

no zobacz, a u mnie na WM do 7 dni :)
mstelmach

Telefon: Nexus 5