Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

Odcinkowy pomiar prędkości

Re: Odcinkowy pomiar prędkości

Postprzez Lukasz NE » poniedziałek, 7 kwi 2014, 12:08

Sosnaone napisał(a):Witam Forumowiczów i Obsługę NE. Mam pytanie odnośnie tematu Odcinkowych pomiarów prędkości. Mianowicie, czy oprócz samego ostrzeżenia o odcinku NE planuje dodatkowo ostrzegać kierowcę o tym, że aktualnie przekracza prędkość i poleca zwolnić? Nie chodzi mi tutaj o standardowe ostrzeżenie, ale również jakiekolwiek inne mówiące o tym, że jadąc z tą prędkością zostaniemy "ustrzeleni".

pozdrawiam

Wjeżdżając na wybrany odcinkowy pomiar prędkości w nawigacji pojawia się informacja jakie ograniczenie prędkości obowiązuje na danej drodze. Podobnie jak na wszystkich innych drogach nie objętych pomiarem. Kierowca zatem wie, jakie ograniczenie obowiązuje. W jakim celu mielibyśmy dodatkowo informować o prędkości, przez którą zostaniemy ustrzeleni? :)
Lukasz NE
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Nexus 5

Postprzez clapton » sobota, 19 kwi 2014, 21:40

Lukasz NE napisał(a):
Sosnaone napisał(a):Witam Forumowiczów i Obsługę NE. Mam pytanie odnośnie tematu Odcinkowych pomiarów prędkości. Mianowicie, czy oprócz samego ostrzeżenia o odcinku NE planuje dodatkowo ostrzegać kierowcę o tym, że aktualnie przekracza prędkość i poleca zwolnić? Nie chodzi mi tutaj o standardowe ostrzeżenie, ale również jakiekolwiek inne mówiące o tym, że jadąc z tą prędkością zostaniemy "ustrzeleni".

pozdrawiam

Wjeżdżając na wybrany odcinkowy pomiar prędkości w nawigacji pojawia się informacja jakie ograniczenie prędkości obowiązuje na danej drodze. Podobnie jak na wszystkich innych drogach nie objętych pomiarem. Kierowca zatem wie, jakie ograniczenie obowiązuje. W jakim celu mielibyśmy dodatkowo informować o prędkości, przez którą zostaniemy ustrzeleni? :)

bo ograniczenie prędkości to jedno, a lapanie za prędkość to druga sprawa, nie zawsze te dwie wielkosci sa równe
clapton

Postprzez Michal1983 » wtorek, 22 kwi 2014, 04:25

Moim zdaniem lepiej jest ten odcinek przejechać po prostu przepisowo niż licząc średnią prędkości a potem utrudniać ruch jeżeli ta wyjdzie za duża. O to właśnie chodzi w odcinkowym pomiarze prędkości.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
PS 22:17, PS2 0:38 z Nokią 5230
Michal1983
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: Nokia 5230

Postprzez hardtmuth » wtorek, 22 kwi 2014, 07:55

Też jestem takiego zdania - nie ma co kombinować. Chodzi o przepisową jazdę, a nie kombinowanie na ostatnich 50m zwalniając, by średnia się zgadzała.
hardtmuth

Telefon: Motorola Moto G

Postprzez intimo » środa, 23 kwi 2014, 23:45

Równie dobrze NE nie powinien ostrzegać o fotoradarach i kontrolach.

Jadąc w dzień podczas normalnego ruchu, raczej tej średniej nie przekroczysz. Sytuacja się zmienia gdy ruch na danym odcinku jest znikomy, wtedy niechcący można przyspieszyć.

Wg. mnie nie ma problemu aby zaimplementować tylko wyświetlanie średniej prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości. Nie ma potrzeby wyświetlania znaku ograniczenia prędkości bo te często są nieaktualne. Średnia prędkość powinna być aktualizowana powiedzmy co 10-20 sekund, ponieważ liczenie jej z każdej sekundy będzie zabierało niepotrzebnie zasoby telefonu. Średnia nie będzie się drastycznie zmieniała więc może być aktualizowana co jakiś czas. Na plus będzie jeszcze to że liczniki w samochodach zawsze zawyżają, więc dany odcinek będzie można przejechać prawie z maksymalną dozwoloną nie ponosząc dodatkowej opłaty :)
intimo

Telefon: Samsung Galaxy S8+

Postprzez Michal1983 » czwartek, 24 kwi 2014, 04:30

intimo napisał(a):Na plus będzie jeszcze to że liczniki w samochodach zawsze zawyżają, więc dany odcinek będzie można przejechać prawie z maksymalną dozwoloną nie ponosząc dodatkowej opłaty :)

Jeździłem kiedyś Citroen'em C5 i w nim prędkość była zaniżona. Już powyżej 45 km/h NE ostrzegało o przekroczeniu prędkości na 50 km/h przy tolerancji ustawionej na zero.
Naviexpert - Navigation comes back to business | Piłeś alkohol? Nie prowadź! Poproś o pomoc trzeźwego kierowcę!
Nie jeżdżę wolno to wszyscy wokół mnie gdzieś się śpieszą. | Chce testować/używać NE 11.4.293 na mojej Nokii.
Michal1983

Postprzez piechucki » czwartek, 24 kwi 2014, 06:39

Wskaźnik prędkości w samochodzie mógł być uszkodzony, bo to tylko urządzenie, a po drugie wystarczy zmienić opony na inny rozmiar i już jedziemy z inną prędkością rzeczywistą niż wskazania licznika.
piechucki

Postprzez emerce » piątek, 25 kwi 2014, 12:50

Michal1983 napisał(a):Moim zdaniem lepiej jest ten odcinek przejechać po prostu przepisowo niż licząc średnią prędkości a potem utrudniać ruch jeżeli ta wyjdzie za duża. O to właśnie chodzi w odcinkowym pomiarze prędkości.

Zawsze można zatrzymać się na papierosa :lol:
Obrazek
emerce

Telefon: Galxy S4 ; NOKIA C5

Postprzez Michal1983 » poniedziałek, 28 kwi 2014, 04:22

emerce napisał(a):Zawsze można zatrzymać się na papierosa :lol:

Trzeba być chorobliwie uzalależnionym, aby wykonywać tak dziwne czynności.
Michal1983

Postprzez Tom » poniedziałek, 28 kwi 2014, 14:03

Zamiast tak kombinować że jedziesz ile fabryka dała a potem stajesz na fajke to nie lepiej od początku jechać równie i płynnie ? Ale kto co lubi :D
Tom
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: Moto e4 (xt1762)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa