Forum Użytkowników nawigacji NaviExpert

Dyskusje na temat nawigacji NaviExpert w telefonach komórkowych i nie tylko. Zapraszamy do aktywnego udziału. Wyraź Swoją opinię lub podziel się własnymi doświadczeniami Użytkownika mobilnej nawigacji NaviExpert.

Przejdź do zawartości

FAQ |Zarejestruj | Zaloguj

internet mobilny w play

Re: internet mobilny w play

Postprzez Hakari » wtorek, 23 sie 2011, 13:31

Szczęka mi opadła :shock: po przeczytaniu tego zapisu:

"Okres Rozliczeniowy i traci ważność o godzinie 00:00 ostatniego dnia bieżącego Okresu
Rozliczeniowego. Wszystkie Pakiety na kolejny Okres Rozliczeniowy są przyznawane do godziny 01:00 pierwszego dnia kolejnego Okresu Rozliczeniowego, co oznacza, że wszystkie opłaty za usługi świadczone między godziną 00:00 ostatniego dnia mijającego Okresu Rozliczeniowego, a godziną 01:00 pierwszego dnia kolejnego Okresu Rozliczeniowego są rozliczane poza Abonamentem, zgodnie z cenami dla poszczególnych usług określonych w Cenniku."

Każdy kto choć raz zapomniał wykupić pakiet i połączył się z internetem wie jak to może być bolesne (kosztowne doświadczenie)...
Hakari vel Moradin współredaktor http://blognavi.pl/
Hakari
Użytkownik forum Użytkownik forum
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert

Telefon: i9001

Postprzez potworny » wtorek, 23 sie 2011, 13:35

To i jeszcze pozew zbiorowy za fałszywie naliczane opłaty za Internet...

NIE MA takiej siły na Ziemi, która sprawiłaby, że kupiłbym COKOLWIEK w Playu.
potworny

Postprzez Hakari » wtorek, 23 sie 2011, 13:40

Trochę nie za dobrze dla mnie bo w najbliższym czasie planowałem przejście do Play ze swoim numerem, a teraz chyba poważnie muszę się nad tym zastanowić, ewentualnie BARDZO wnikliwie przestudiować regulaminy...
Hakari

Postprzez potworny » wtorek, 23 sie 2011, 14:48

Hakari... Nie idźcie tą drogą.

Pozew zbiorowy nie bierze się ze ścisłego przestrzegania regulaminu przez P4:
http://www.pcworld.pl/news/374026/Play. ... orowy.html
http://www.google.pl/search?q=pozew+zbiorowy+play

Jaki argument przekonuje Ciebie do jakiegokolwiek zaprzątania sobie głowy Playem? Argument z czytaniem regulaminu obaliłem, gdybyś nie zauważył :)
potworny

Postprzez Hakari » wtorek, 23 sie 2011, 15:03

Zaprzątam sobie głowę Playem bo składana mi oferta na przedłużenie z Orange jest co tu ukrywać mało atrakcyjna, że o ciągłym unikaniu świadczenia pakietów na transmisje danych z lejkiem nie wspomnę :)
Hakari

Postprzez potworny » wtorek, 23 sie 2011, 16:34

Do tej pory nie napisałeś, czemu nie chcesz Internetu w T-Mobile, Plusie albo... Orange?
potworny

Postprzez Hakari » środa, 24 sie 2011, 08:50

Bo generalnie nie chcę "czystego" internetu mobilnego jak Play Online, tylko normalną umowę abonamentową z All inclusive MAX i korzystać ze smartfona od czasu do czasu w roli modemu taki przynajmniej mam plan :). Orange nie ma lejków więc w razie gdybym się zapomniał i przekroczył wykupiony pakiet mogłoby być niewesoło. Jeszcze pomyślę nad t-mobile, przy wspólnej rozbudowie infrastruktury wraz z orange w najbliższym czasie może być bardzo przyjemnie.
Hakari

Postprzez roman_tp » środa, 24 sie 2011, 10:27

ja również szukając odpowiedniej oferty brałem pod uwagę wszelkiego rodzaju "kruczki stosowane przez operatora" i gdybym brał ofertę w abonamencie, to opłata za dostęp do internetu nie byłaby wykorzystana [mobilnie korzystam tylko z poczty i przeglądarki internetowej, a w domu wi-fi].
stwierdziłem, że orange na kartę to jest to, co mi potrzeba - warunek: raz na trzy miesiące doładować kwotą 50 PLN. to daje ok. 17 PLN na m-c!
który operator jest tańszy jeśli miesięcznie pobieram góra 2GB [na wyrost] i nie jestem wstanie wykorzystać skumulowanych danych do wykorzystania? może zmienię....

ps. przez ostatnie 2 m-ce pobrałem 1,5 GB :roll:
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Postprzez Wojtex16 » środa, 24 sie 2011, 12:07

roman_tp Jesteś pewien, że 50zł jest na 90 dni? Ja widzę, że mają na 50 dni. Kiedyś było na 90dni, ale od nowego nowego roku się zmieniło: doładowana kwota oznacza ilość dni. Do tego jest 5 dni czasu na doładowanie żeby odzyskać niewykorzystane środki na koncie po przekroczeniu ważności konta.

Ja używam Simplusa na kartę mam za 50zł na 90dni, do tego mam miesiąc czasu żeby odzyskać niewykorzystane środki na koncie po przekroczeniu ważności konta. Do tego mam bardzo tanie pakiety internetowe, które sobie dokupuje do NE i internetu w telefonie ;) , a po przekroczeniu pakietu danych jest lejek o prędkości 32kB/s, więc nie martwię się, że zabiorą kase.
Załączniki
orangutan.JPG
Ważność konta orange
orangutan.JPG (135.96 KiB) Przeglądane 3684 razy
Wojtex16

Telefon: Nokia Lumia 930

Postprzez roman_tp » środa, 24 sie 2011, 18:52

roman_tp napisał(a):stwierdziłem, że orange na kartę to jest to, co mi potrzeba

Wojtex16 napisał(a):roman_tp Jesteś pewien, że 50zł jest na 90 dni? Ja widzę, że mają na 50 dni.

mój błąd, nie wspomniałem, że owszem, na kartę, lecz orange free.

doładowanie kwota 50 PLN przedłuża ważność konta o 90 dni [jak doładujesz z innego telefonu na abonament SMS'em to dostajesz bonusa 20%].
co do transferu to również muszę sprostować pewną nieścisłość.
właśnie patrzę na tabelę i za doładowanie kwota 50 PLN otrzymuje się bonus na transfer w wysokości 2,25 GB + 0,5 GB wynikającej z kwoty doładowania. razem za 50 PLN otrzymujemy transfer w wysokości 2,75 GB do wykorzystania przez 3 miesiące.
i co dla mnie najważniejsze - nie wykorzystany transfer kumuluje się [przechodzi na następne miesiące] i nie przepada.
nie wiem, czy nie przepadnie, jeśli doładuje konto kilka dni po "wygaśnięciu", dlatego nie ryzykuję i doładowuje najpóźniej ostatniego dnia kolejną kwotą.
Załączniki
Schowek02.jpg
Schowek02.jpg (36.13 KiB) Przeglądane 3672 razy
roman_tp
Użytkownik NaviExpert Użytkownik NaviExpert
Użytkownik forum Użytkownik forum

Telefon: CAT B15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wolna strefa