Strona 1 z 4

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: czwartek, 10 maja 2012, 21:00
przez SoLar
BTW, jakim programem najwygodniej robić screeny w czasie jazdy ?

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: czwartek, 10 maja 2012, 21:12
przez wKar
SoLar napisał(a):BTW, jakim programem najwygodniej robić screeny w czasie jazdy ?

samsungi na androidzie potrafią same (kombinacją jakiś klawiszy), okazało się, że niektóre HTC (w tym mój) też (przytrzymany "power" plus "home"). Jak będzie najwygodniej w Twoim modelu... nie wiem - polecam wygooglować :) a jeśli masz słuchawkę z adkiem, to pewnie w markecie są darmowe programiki.

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: piątek, 11 maja 2012, 13:38
przez SoLar
Próbowałem różne kombinacje ale nic z tego - może dlatego, że mam android na karcie SD ?

Mam zainstalowany jakiś tam screenshot ale robi pstryk albo po wstrząśnięciu albo po wybranej ilości sekund. Coś korzystające z przycisków fizycznych byłoby chyba najlepsze albo gdy mialo ikonkę w pasku stanu.

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: sobota, 12 maja 2012, 13:23
przez SoLar
lchmiel napisał(a):(...)
Można spróbować na przykładach Jana Pawła II 80 i 82. (...)

Niezorientowany użytkownik da się nabrać i pojedzie 16 km, żeby się przekonać, że coś się nie zgadza.No a tyle mogłby w tym czasie kupić w Arkadii...

Jest też pewna subtelna różnica w nazwie, w Wesołej to Ulica w Warszawie natomiast Aleja. ;)

Przypomniał mi się lepszy numer.
Jadę sobie właśnie tramwajem 33 ww. aleją JP2, bawię sie akurat nową mapą KNS, słuchawki w uszach. I w pewnym momencie bardziej wyczuwam, niż słyszę i widzę, że ok 50-letni przyzwoicie ubrany facet -Polak- siedzący przede mną odwrócił się i pyta o coś, wyjąłem słuchawkę i zamieniam się życzliwie w słuch:

"Czy Prymasa Tysiąclecia to to samo co Jana Pawła, bo szukam jakiegoś tam numeru ?" :o :shock:

To nawet ja wiem, że nie to samo - i zasugerowałem mu przesiadkę.
Widocznie facet, albo ktoś polecający mu ten tramwaj stawiał znak równości. :lol:

Jak widać, lizusostwo samorządowców wobec współczesnych lokalnych Herhorów wyłazi prostym ludziom bokiem. :twisted:

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: sobota, 12 maja 2012, 13:59
przez lchmiel
Historyjka sama w sobie świetna.

To jest offtop, ale Jan Paweł II miał posadę raczej globalną. Zaś Prymas Tysiąclecia, osoba, która miała kolosalny wpływ na stan wolności w Polsce i późniejsze losy Europy, i kandydat do Nobla (tylko teraz cóż wart jest Nobel?), to nie to samo, co Papież. Nawet, jeśli się nie rozróżnia kolejnych papieży, co jest oznaką słabej orientacji w rzeczywistości, ale może się prostemu człowiekowi przydarzyć.

Jestem mocno pro-kościelny i prawicowy i wolałbym, żeby to forum było miejscem rozmów o nawigacji, a nie podjazdów w kierunku dowolnym. W przeciwnym razie chętnie podjadę lewicę, a to jest bardzo proste, ale jak już się zacznie, to się nigdy nie skończy.

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: niedziela, 13 maja 2012, 09:58
przez SoLar
lchmiel napisał(a):(...) W przeciwnym razie chętnie podjadę lewicę, a to jest bardzo proste, ale jak już się zacznie, to się nigdy nie skończy.


Nie byłbym taki pewien ;)

W sumie to trochę zaczynam się bać. Bo organizuję czasem eventy na wyspach śródlądowych w pobliżu stolicy. Nie są to wprawdzie bizantyjskie bunga-bunga, bardziej kameralne. Ale nigdy nie wiadomo, kto nieproszony zawita :roll:

No ale z jednym sie zgodzę, że to forum nie utrzymywane jest w celu publicznego okładania się w i tak w praktyce nie kończących się sporach.

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: niedziela, 13 maja 2012, 10:20
przez Radut
lchmiel napisał(a):Jestem mocno pro-kościelny i prawicowy i wolałbym, żeby to forum było miejscem rozmów o nawigacji, a nie podjazdów w kierunku dowolnym. W przeciwnym razie chętnie podjadę lewicę, a to jest bardzo proste, ale jak już się zacznie, to się nigdy nie skończy.

Dokładnie, to jest forum o nawigacji, więc myślę że tego typu wywnętrzenia są tu całkowicie zbędne...

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: piątek, 25 maja 2012, 08:45
przez Marian
Błąd w Gliwicach zgłoszony po raz pierwszy 6 maja: zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-1700.html#p23702, a następnie 11 maja zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-1710.html#p23921 nie doczekał się korekty do dzisiaj. Nie wystawia to najlepszego świadectwa zdolności pracowników NE do wprowadzania poprawek. A może po prostu w obliczu znacznie poważniejszych problemów nie ma czasu i środków na poprawianie błędów w miastach powiatowych? To z kolei źle wróży całemu projektowi przejścia na emapę

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: piątek, 25 maja 2012, 09:07
przez tomusr
Marian napisał(a):Błąd w Gliwicach zgłoszony po raz pierwszy 6 maja: zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-1700.html#p23702, a następnie 11 maja zglaszamy-remonty-i-bledy-na-mapach-t57-1710.html#p23921 nie doczekał się korekty do dzisiaj. Nie wystawia to najlepszego świadectwa zdolności pracowników NE do wprowadzania poprawek. A może po prostu w obliczu znacznie poważniejszych problemów nie ma czasu i środków na poprawianie błędów w miastach powiatowych? To z kolei źle wróży całemu projektowi przejścia na emapę


a próbowałeś zgłaszać na korkosferze albo na stronie NE tak jak wspominała Kasia w wątku http://forum.naviexpert.pl/topic824-100.html#p23999. Podejrzewam że mają bardzo dużą ilość zgłoszeń właśnie tam, a takie zgłoszenia mają pierwszeństwo

Re: Zgłaszamy remonty i błędy na mapach

PostNapisane: piątek, 25 maja 2012, 11:13
przez algi
Także polecam korkosfere.
Zgłoszenia przerabiane są nawet w kilka godzin a nigdy mi się nie zdarzyło jeszcze aby było to dłużej niż 24 godziny.