Strona 1 z 1

Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

PostNapisane: poniedziałek, 29 lut 2016, 11:22
przez prezesBB
Cześć :)
zastanawiałem się ostatnio jaki typ trasy wybrać w trudnych warunkach drogowych (np.zimowych).
Jechałem tydz temu z Bielska do Zakopanego, śnieżyca b.trudne warunki drogowe, typ trasy najszybsza i niestety propozycja trasy NE tragiczna...
głównymi??

Re: jaki typ trasy w warunkach zimowych

PostNapisane: poniedziałek, 29 lut 2016, 11:38
przez lchmiel
Na szybko zmienne warunki niewiele pomoże. Najszybsza powinna najszybciej reagować na zmianę warunków, ale będzie proponować objazdy drogami niższych kategorii. Rekomendowana będzie bardziej uwzględniać jakość drogi. Ja kilka tygodni temu bardzo skorzystałem na "szybkiej" z Rabki do Małego Cichego, dosłownie przez podwórka. Ominęliśmy wielki korek przed Poroninem.

Wysłane przez Tapatalk

Re: jaki typ trasy w warunkach zimowych

PostNapisane: poniedziałek, 29 lut 2016, 20:32
przez prezesBB
lchmiel napisał(a):Na szybko zmienne warunki niewiele pomoże. Najszybsza powinna najszybciej reagować na zmianę warunków, ale będzie proponować objazdy drogami niższych kategorii. Rekomendowana będzie bardziej uwzględniać jakość drogi. Ja kilka tygodni temu bardzo skorzystałem na "szybkiej" z Rabki do Małego Cichego, dosłownie przez podwórka. Ominęliśmy wielki korek przed Poroninem.

Wysłane przez Tapatalk


przy dobrych warunkach drogowych to oczywiście tylko "szybka" (na co dzień tylko nią jeżdzę). problem w tym, co w sytuacji gdy ze względu na warunki nikt przed nami w danym czasie nie odważył się przejechać daną trasą? faktycznie rekomendowana powinna prowadzić "główniejszymi"

Re: Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

PostNapisane: poniedziałek, 29 lut 2016, 20:40
przez lchmiel
Nikt nigdy nie opublikował algorytmów generowania tras. To tajemnica firmy. Ale rzeczywiście "rekomendowana" to kompromis między szybką, krótką a głównymi.

Wysłane przez Tapatalk

Re: Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

PostNapisane: poniedziałek, 18 mar 2019, 00:23
przez Amadeusz
Tylko jakimiś głównymi trasami. Jechaliśmy ostatniej zimny do Korbielowa i musieliśmy odbić na boczną drogę. Przejazd bocznymi drogami do była gehenna. Gdyby nie lokalsi, którzy pomogli nam wjechać na jedną górkę i to że był to teren zabudowany to byłoby po nas. I ważna rzecz - łańcuchy. Te na wszelki wypadek na zimowe wyjazdy warto mieć w bagażniku.

Re: Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

PostNapisane: poniedziałek, 18 mar 2019, 22:39
przez marianxb5
W zimowych warunkach ustawiam zawsze na szybką. Zazwyczaj nie ma tragedii. Natomiast dojeżdżając do Podhala ustawiam główne drogi. Tam niestety w trasie krótkiej w zimie co najmniej napęd na cztery buty albo łańcuchy.

Re: Jaki typ trasy w warunkach zimowych ?

PostNapisane: środa, 28 paź 2020, 10:40
przez umom
musisz brać pod uwagę takie sytacuje niestety na takie warunki nic poradzisz