Strona 1 z 33

Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIEDŹ

PostNapisane: czwartek, 26 kwi 2012, 16:32
przez KasiaD
W kolejnej wersji nawigacji NaviExpert, która zostanie udostępniona w pierwszej połowie maja, pojawi się długo wyczekiwany przez użytkowników aplikacji asystent pasa ruchu. Wprowadzenie nowej funkcjonalności będzie możliwe dzięki umowie, którą podpisaliśmy z będącą liderem rozwiązań mapowych Spółką Emapa.

Co umożliwiają zmiany map:
- konsekwentnie zmieniamy filozofię korzystania z map - częstsze aktualizacje map i udostępnianie użytkownikom nawigacji wszystkich nowych dużych inwestycji już w chwili oddania ich do użytku w rzeczywistości,
- możliwość wprowadzenia asystenta pasa ruchu,
- wprowadzenie obrysów budynków,
- dodanie adresów punktowych (alfanumerycznych),
- dodanie na mapach chodników oraz ścieżek rowerowych.

Ponadto nowa wersja aplikacji to nowa odsłona systemu zgłoszeń. Wasza informacja pojawi się na mapie w maksymalnie kilka minut po jej zgłoszeniu.

Popracowaliśmy również nad wyglądem aplikacji oraz ułatwieniem i przyspieszeniem korzystania z najważniejszych funkcji aplikacji.

NE 8.0 mapa.jpg
NE 8.0 mapa.jpg (452.1 KiB) Przeglądane 32476 razy

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 06:04
przez GanjaFighter
Straszne są te mapy. Tu gdzie jest rondo jest skrzyżowanie i na odwrót. Nawigacja prowadzi po leśnych drogach (trasa rekomendowana). Poznikały małe uliczki, które były we wcześniejszych wersjach mapy.

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 06:41
przez SoLar
Na ile użytkowałem nawigacje z mapami różnych dostawców to produkty Imagisu i Emapy są na tym samym poziomie. Ogólnie przyzwoite ale w pkt. A jest dokładniejsza a w pkt. B druga.

Też popatrzyłem wczoraj na nową mapę i ja akurat w sprawdzanych miejscach zauważyłem poprawę. Ale nie podważam zdania Kolegi, że w innych miejscach jest gorzej. Być może samą aplikację trzeba wzbogacić o funkcjonalności wykluczające pewne typy dróg - no i tu kłania się konieczność beta testów.

Plusem nowej karty będzie na pewno APR - ciekaw jestem, czy rzeczywiscie jest dostępny na drogach wojewódzkich ?

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 07:01
przez GanjaFighter
Znalezione błędu już zgłosiłem.
Asystent Pasa Ruchu, dokładne dane adresowe i obrysy budynków to na pewno bardzo duży plus.

Kiedy będzie jakaś beta?? Skoro premiera ma być w pierwszej połowie maja, to już najwyższa na nią pora. Czy może beta testy nie są planowane w ogóle?

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 07:59
przez alabanda
Tak na szybko po przejechaniu kilku kilometrów po Poznaniu. Szkoda, że do nowych map nie naniesiono ręcznie poprawek, które były nanoszone na mapy stare. Drugi raz zgłaszać tych samych miejsc już mi się nie chce. I zdecydowanie za dużo miejsc, w których trasa przez krzyżówkę prowadzi prosto, a NE "mówi" "skręć w lewo", "skręć w prawo", co wyklucza zupełnie kierowanie bez podglądu wzrokowego na nawigację. Póki co, jak dla mnie, poprawka na duży minus. Asystent pasa pewnie zmieni moje nastawienie, choć jeśli informacje o pasach będą tak samo aktualne jak te o prędkościach, to też szału nie będzie.

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 10:10
przez DantE
Z tego co mówi załoga NE to m. in. właśnie pracują nad przeniesieniem poprawek ze starych map.

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 11:22
przez Marian
kdzwonek napisał(a):Wprowadzenie nowej funkcjonalności będzie możliwe dzięki umowie, którą podpisaliśmy z będącą liderem rozwiązań mapowych Spółką Emapa. [/attachment]
Za lidera mapowego w Polsce uważa się powszechnie GeoSystems. Natomiast dzięki "rozwiązaniom mapowym" i współpracą z NE (a raczej użytkownikami NE) być może po jakimś czasie pozycja GeoSystems zostanie zachwiana. ;)

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 11:46
przez SoLar
Jednym z atutów GS jest reagowanie na poprawki i uzupełnienia zgłaszane przez użytkowników KNS.
Rzeczy, które zgłaszałem nawet na 2-3 tygodnie przed terminem nowej edycji mapy załapywały się na nią.
Chociaż w GS mają ciągotki wróżbiarskie: na mapie do któreś z ubiegłorocznych bet KNS nanieśli ulicę w mieście wojewódzkim, której realizacja nie wyszła jeszcze poza rozważania rady miejskiej. Zgłosiłem to i mapa wersji Final wydana parę dni później nie miała już tego babola.

Więc jeśli Emapa będzie równie otwarta na zgłoszenia od armii użytkowników NE ( bo ich dotychczasowi odbiorcy map mają raczej śladowy udział w rynku ) to rzeczywiście może szybko dorównać produktowi GS.

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: piątek, 27 kwi 2012, 20:12
przez Azawakh
Asystent pasa ruchu to jest to na co czekałem. Bardzo mnie cieszy jego obecność. Wreszcie się doczekałem. Cieszy mnie też zmiana kółka na strzałkę co dodaje czegoś bardziej drapieżnego (kółko mogłoby zostać jako kursor do wyboru). Kolejny plus to zarysy budynków i numery adresowe. Jego co bym zmienił to kolor strzałki-kursora na fioletowy oraz kolory dróg jak niegdyś na niebieskie. Było to czytelne i efektowne. Poza tym zapowiada się miodzio.

Re: Nowe Mapy w NaviExpert i nowa wersja aplikacji - ZAPOWIE

PostNapisane: sobota, 28 kwi 2012, 08:41
przez bczyzowski
Jeśli NE raczy wypuścić betę z chęcią ją przetestuje 8-)