Strona 1 z 1

Wystaw mandat fotoradarowi!

PostNapisane: wtorek, 26 lut 2013, 11:20
przez Laputa
Pora na zamianę ról. Jeżeli uważasz, że fotoradar stoi w niewłaściwym miejscu, służy zarabianiu pieniędzy, a nie poprawie bezpieczeństwa - wystaw mu mandat i wygraj smartfona Xperia art od firmy Sony!

Jak wystawić mandat?
- Za pomocą aplikacji konkursowej prześlij nam zdjęcie fotoradaru
- Opisz gdzie się znajduje oraz dlaczego zasłużył na mandat
- Zaproś znajomych do zagłosowania na nadesłany fotoradar

i wygraj :)

Więcej informacji http://www.facebook.com/naviexpert/app_130340883708703

Re: Wystaw mandat fotoradarowi!

PostNapisane: wtorek, 26 lut 2013, 19:31
przez mentos11
Widzę że to taki facebookowy konkurs z likiem :)

Re: Wystaw mandat fotoradarowi!

PostNapisane: wtorek, 26 lut 2013, 20:10
przez Edek
Kolejne naciąganie na "lajki" ;)

Re: Wystaw mandat fotoradarowi!

PostNapisane: piątek, 1 mar 2013, 05:47
przez Michal1983
Sama idea konkursu nie jest dobra. Twierdzenie, że fotoradar ma stać tylko tam gdzie jest niebezpiecznie jest błędne. Niebezpieczeństwo związane z niestosowaniem się do ograniczeń prędkości występuje wszędzie. Już dawno temu MT zapowiedziało rewizję fotoradarów myślę, że do tej pory nie ma już bezsensownie ustawionych fotoradarów. Przynajmniej w Warszawie. Po za tym potwierdzam to co stwierdzili przedmówcy, znów wygra ten kto kupi sobie "lubię to".

Re: Wystaw mandat fotoradarowi!

PostNapisane: piątek, 1 mar 2013, 09:03
przez lchmiel
Zwróćmy uwagę na to, jakie pieniądze z mandatów są juz zaplanowane w budżecie. A więc nie chodzi o bezpieczeństwo.

Konkurs nie jest tylko dla Warszawy.

Kolejny logiczny krok MT to instalacja rejestratorów we wszystkich samochodach. Następny, to obstawianie kamerami wszystkiego i wydanie mnóstwa pieniędzy na analizę postępowanie dosłownie wszystkich. Oczywiście w imię bezpieczeństwa i oczywiście z udziałem wszelkich ministerstw. Tego kierunku nie popieram.

Jest jeszcze coś takiego, jak sztuka budowy dróg, których konstrukcja sama zachęca do jazdy z określoną prędkością. Przeciwieństwem tej sztuki jest budowa dwupasmówki i stawianie na niej ograniczenia do 50 i radaru. Rozdwojenie jaźni.

Re: Wystaw mandat fotoradarowi!

PostNapisane: piątek, 1 mar 2013, 09:26
przez ALEX
A najbardziej wk....a, że Ci którzy kontrolują tak samo często łamią przepisy. A potem się czyta, że nie udało się ustalić kierowcy...

Re: Wystaw mandat fotoradarowi!

PostNapisane: piątek, 1 mar 2013, 10:23
przez Michal1983
lchmiel napisał(a):Zwróćmy uwagę na to, jakie pieniądze z mandatów są juz zaplanowane w budżecie. A więc nie chodzi o bezpieczeństwo.

Sprawny system radarowy i nieustannej kontroli ma na celu zmuszenie ludzi do większej dbałości z jaką prędkością jeżdżą po poszczególnych drogach. Zysk z fotoradarów można też uzyskać nie tylko z samych mandatów, ale też z braku lub mniejszej ilości wypadków w danym miejscu spowodowany przestrzeganiem dopuszczalnej prędkości na kontrolowanym odcinku.

lchmiel napisał(a):Jest jeszcze coś takiego, jak sztuka budowy dróg, których konstrukcja sama zachęca do jazdy z określoną prędkością. Przeciwieństwem tej sztuki jest budowa dwupasmówki i stawianie na niej ograniczenia do 50 i radaru. Rozdwojenie jaźni.

Budując takie drogi stawia się na większą ich przepustowość. Natomiast prędkość ograniczana jest przez całe otoczenie drogi t.j. domy niedaleko ulicy, liczne skrzyżowania, niezabezpieczone chodniki.