Strona 1 z 1

Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

PostNapisane: czwartek, 28 mar 2013, 17:40
przez xStagGx
Temat zanosi się na dłuższą rozmowę, więc postanowiłem założyć nowy wątek.

Generalnie (przynajmniej w teorii) pracownicy NE starają się regularnie ulepszać aplikację, by dać końcowemu użytkownikowi jak najlepsze doświadczenia.

Skoro tak, to dlaczego by nie ulepszyć jednej z najbardziej przydatnych funkcji - CB radio?

Jak wiadomo, system tego typu jest tym dokładniejszy, im więcej użytkowników aktywnie z niego korzysta.

Obecnie na rynku, poza CB w płatnej NE jest darmowy odpowiednik "Yanosik". O ile jego nawi jest kiespa, o tyle większość użytkowników korzysta z niego ze względu na bardzo dokładne alerty związane z ogromnym community.

Największym utrudnieniem dla mnie, jako użytkownika NE jest to, że aby mieć jeszcze dokładniejsze alerty muszę uruchamiać w tle drugą aplikację - właśnie janosika podczas korzystania z naviexpert. Czytając inne fora można dojść do wniosku, że takich dublujących userów jest znaczna większość, a przynajmniej jeśli chodzi o wersję na systemy android.

Jak taka fuzja miała by wyglądać?

Ja to widzę tak, że NE we współpracy z yanosikiem stworzyło by wspólny system lub odpowiednio połączyło obecne. Miało by wyglądać to tak, że jeśli użytkownik NE przez CB wyśle zgłoszenie, to dostanie je również użytkownik Yanosika - i vice-versa - alerty wysyłane przez użytkowników Yanosika otrzymywaliby również użytkownicy Naviexpert.


Wiem, że tego nie da się zrobić tak "hop-siup" jak np. korekty na mapie, i że wymagać to będzie rozmów na wyższym szczeblu, ale mimo wszystko jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że inni userzy zarówno NE jak i yanosika podzielą mój pomysł :))Pozdrówka,

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

PostNapisane: czwartek, 28 mar 2013, 23:32
przez mentos11
No cóż pomysł zacny tylko że Yanosik jest defacto konkurencją dla Naviexperta.
Szkoda że cb w NE nie jest tak popularne jak Y. Z drugiej strony popularność Y odbija się czkawką użytkownikom przez dużą liczbę fałszywych zgłoszeń i te nieszczęsne reklamy, dlatego może to i dobrze że CB w NE jest jakie jest i nie ma rankingów które nakręcają oszołomów do zgłaszania fałszywek.

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

PostNapisane: piątek, 29 mar 2013, 09:14
przez buzuma
Z całym szacunkiem, ale ilość bzdurnych powiadomień w NE mocno przekracza masę krytyczną. Od kilku miesięcy przez to całkowicie wyłączyłem powiadomienia w NE. Moim zdaniem NE popełnił kardynalny błąd i zostawił na stałe umieszczone punkty możliwych kontroli drogowych. Czyż nie po to mamy onlinową nawigację, żeby tego typu informacje nie były statyczne?

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

PostNapisane: piątek, 29 mar 2013, 17:30
przez DantE
Oba programy są dla siebie konkurencją, więc fuzja czy współpraca była by zapewne możliwa jeśli jedna z firm kupiła by drugą. ;)
NE jak dla mnie z CB popełnił duży błąd, taki że CB wymaga włączonej nawigacji czy mapy do informowania o zdarzeniach. O jakości CB niech świadczy fakt, że dzisiaj na trasie spotkałem 3 kontrole - Y ostrzegł o 2 przy jednym błędnym zgłoszeniu natomiast NE się chyba na mnie obraził :) bo o niczym nie ostrzegał. Jednocześnie ostatnio zauważyłem sporo błędnych ostrzeżeń w NE o nieistniejących fotoradarach. NE mógłby podjąć ewentualnie współpracę ze Speedalarmem ale nie wiem czy nie będzie to podobnie zły wybór dostawcy danych jak przy cenach paliw.
Albo NE wprowadzi tryb podobny do Y lub oddzielny program podobny do Yanowsika, albo ludzie nadal będą zmuszeni do używana jednocześnie obu wspomnianych programów.

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

PostNapisane: sobota, 30 mar 2013, 05:48
przez Michal1983
Użytkownicy Yanosika używają telefonu jak informatora i mają go pod ręką, bo nie muszą na niego patrzeć przez co łatwiej im zgłaszać różne zdarzenia. Telefon z NE musi być cały czas na widoku i przy tym nie ograniczać widoczności więc dużo trudniej co kolwiek zgłosić. Na dodatek każde nowe zgłoszenie to dwa dotknięcia telefonu co znacznie rozprasza uwagę. Dlatego są te różnice w ilości i jakości zgłoszeń.

Re: Fuzja systemów powiadamiania - CB NE i Yanosik

PostNapisane: sobota, 13 kwi 2013, 15:02
przez rosjak
xStagGx napisał(a):Ja to widzę tak, że NE we współpracy z yanosikiem stworzyło by wspólny system lub odpowiednio połączyło obecne. Miało by wyglądać to tak, że jeśli użytkownik NE przez CB wyśle zgłoszenie, to dostanie je również użytkownik Yanosika - i vice-versa - alerty wysyłane przez użytkowników Yanosika otrzymywaliby również użytkownicy Naviexpert.
Witam
Aby doszło do porozumienia to muszą płynąc korzyści dla jednych i drugich, czy w przypadku fuzji NE i Yanosika chciałbyś zaproponować tylko to co dostrzega DantE?DantE napisał(a):(...) dzisiaj na trasie spotkałem 3 kontrole - Y ostrzegł o 2 przy jednym błędnym zgłoszeniu natomiast NE się chyba na mnie obraził :) bo o niczym nie ostrzegał. (...)