Strona 1 z 1

Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 09:39
przez Lukasz NE
Wątek dotyczy wersji 1.0.1 dostępnej w App Store. Tu możecie zgłaszać błędy, problemy z działaniem aplikacji i swoje uwagi.

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: czwartek, 8 maja 2014, 12:26
przez Patafil
Nie działa w tle (iOS 7.1.1, iPhone 5).

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: poniedziałek, 2 cze 2014, 23:25
przez Lukasz2891
Dlaczego nie punktują sie zgłoszenia z NE w Rysku?

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: wtorek, 3 cze 2014, 09:04
przez lps
Bo delikatnie mówiąc, współpraca/powiązanie pomiędzy nimi nie jest do końca dopracowana - może kiedyś będzie ?

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: czwartek, 5 cze 2014, 04:30
przez Michal1983
Znając system pewnie gdyby była jedna baza użytkowników każde zalogowanie się do Ryśka wylogowywałoby z NE. Korzystając na przemian z obu aplikacji za każdym razem trzeba by było wpisywać swój numer identfikacyjny i hasło. Choć to bez sensu to również nie dałoby się z obu równocześnie korzystać.

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: wtorek, 5 sie 2014, 08:27
przez KasiaD
Michale1983... po pierwsze, mamy w planach ujednolicenie systemu i chcemy aby NE również zbierało punkty. I poniekąd masz rację, jeżeli będzie jeden system, trzeba będzie się logować do apki za każdym razem gdy się ją zmienia. W związku z tym mam do Ciebie pytanie. Jak wyobrażasz sobie jazdę z dwoma różnymi aplikacjami na jednym koncie? Obie mają zbierać punkty jednocześnie i nabijać podwójnie?

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: środa, 6 sie 2014, 04:51
przez Michal1983
Tak powinno to działać. Jeden użytkownik zbiera punkty na jedno konro i za Ryśka i za NE jezeli ma uruchomione oba programy na raz i jest w stanie oba obsłużyć. Sytuacja może by się zmieniła gdyby baza ostrzeżeń była identyczna i nie byłoby konkursu na to kto więcej punktów nazbiera, bo ilość punktów nie miałaby znaczenia. Inaczej dalej będą takie anomalie, że używane jest NE i Yanosik zmiast Ryśka, bo nie można być zalogowanym w dwóch programach na jedno konto.

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: środa, 6 sie 2014, 08:14
przez KasiaD
Michale, baza ostrzeżeń Ryśka i NE powinna być identyczna, jeżeli występują różnice zgłaszajcie je, najlepiej z datą wystąpienia i przybliżoną okolicą, będziemy je weryfikować. Tak jak wspominałam będziemy dążyli do tego, aby użytkownik miał jedno konto i w NE również mógł zbierać punkty podobnie jak w Ryśku i otrzymywać podobne informacje o ostrzeżeniach (czas zgłoszenia, liczba potwierdzeń itp.). Nie chcemy, aby użytkownik musiał jeździć z dwoma aplikacjami, tylko z jedną. Tą, która akurat jest mu potrzebna, ostrzegacz lub nawigacja.

Cały czas podtrzymuję, że nie będziemy umożliwiać jednoczesnej jazdy na tym samym koncie z dwoma różnymi aplikacjami. Po pierwsze nie będzie to potrzebne, a po drugie nabija podwójnie statystyki. Nie mam na myśli wyłącznie punktów za ostrzeżenia, ale także liczbę przejechanych kilometrów.


edit: temat dotyczący różnicy w zgłoszeniach na obu apkach już się toczy na forum, a my weryfikujemy problem

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: poniedziałek, 20 paź 2014, 08:35
przez mirekmal
Chciałbym zgłosić problem z dźwiękiem; jego poziom jest mizernie niski, pomimo ustawienia głośności na maksimum. Korzystam z Ryśka jednocześnie ze słuchaniem muzyki. Muzyke trzeba sciszyć do około 30% głośności, aby poziom dźwięku komunikatów głosowych i ostrzeżeń był na porównywalnym poziomie co muzyka (pomimo wyciszania muzyki przez aplikację). Telefon jest podłączony do radia przez AUX, więc oczywiście można podgłośnić dzwięk w radiu, ale jest on wtedy znacznie cichszy od pozostałych dostępnych źródeł (radion, USB, etc.). W samym Ryśku nie znalazłęm opcji regulacji natężenia dźwięku. Czy można coś z tym zrobić? Czy coś przeoczyłem?

Re: Rysiek 1.0.1 iOS

PostNapisane: wtorek, 21 paź 2014, 11:09
przez mirekmal
OK, udało się to rozwiązać. Może jeszcze komuś się przyda:
- wyłączyć wszystkie aplikacje (tak na wszelki wypadek, istotna pewnie jest tylko Muzyka)
- włączyć Ryśka, trzymać go jako aktywną aplikację
- zmniejszyć głośność do zera,
- zwiększyć głośnośc do maksimum,
- odpalić inne, potrzebne aplikacje, w szczególności Muzykę.
Głośność Ryśka powinna być teraz na tym samym poziomie co muzyki.