Strona 1 z 23

Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 09:36
przez Lukasz NE
Cześć!

Piszę dziś do Was w imieniu Ryśka :) Rysiek to nasz nowy, darmowy ostrzegacz drogowy dostępny w Google Play - https://play.google.com/store/apps/deta ... ert.rysiek i App Store - https://itunes.apple.com/th/app/rysiek/id845152759?mt=8 Więcej o samej aplikacji przeczytacie na stronie http://www.rysiekwidzimisie.pl oraz na naszym blogu - http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawig ... naviexpert oraz http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawig ... mmunity-cb Zachęcam do pobrania, testowania i dzielenia się wrażeniami na temat aplikacji w tym wątku.

Ok, wstęp mamy za sobą, pora na konkrety dla naviexpertowych wyjadaczy :) Rysiek korzysta z naszej nowej technologii Community CB, która jest rozwinięciem funkcji ostrzeżeń CB, z których do tej pory korzystaliście jeżdżąc z NaviExpertem. Co najważniejsze, Community CB zaimplementowaliśmy zarówno w Ryśku, jak i w NaviExpercie. Dzięki temu, już na starcie Rysiek posiada pełną bazę zgłoszeń CB z NaviExperta oraz czerpie informacje od kierowców podróżujących z NaviExpertem i odwrotnie – w NaviExpercie będą pojawiać się zgłoszenia od użytkownika Ryśka. W ten sposób udało nam się zintegrować ze sobą obie aplikacje, dzięki czemu podniesiemy jakość zgłoszeń CB.

Jakość wiąże się także z odpowiednią moderacją. Tworząc technologię Community CB postawiliśmy sobie za cel stworzenie jak najlepszej bazy ostrzeżeń, dzięki którym z wyprzedzeniem wiecie m.in. o fotoradarach, kontrolach drogowych czy wypadkach. Liczymy tu zarówno na użytkowników Ryśka oraz NaviExperta, ale i na siebie :) Community CB to bowiem nie tylko zgłoszenia kierowców jeżdżących z naszymi aplikacjami, ale i dane pochodzące z naszych mobilnych bramek pochłaniających informacje z tradycyjnego CB radia i wprowadzanych do systemu przez naszych pracowników. To także dane pochodzące z radiostacji i Internetu – monitorujemy je i również wprowadzamy do systemu. I na końcu jest jeszcze bieżąca weryfikacja zgłoszeń, która odbywa się w naszych centrach moderacji, aby dane były jak najdokładniejsze i najbardziej aktualne.

Jak zapewne szybko zauważycie, w Ryśku pojawiły się kategorie zgłoszeń, których wcześniej nie było w NaviExpercie. Tak jak wspomniałem wyżej, ujednoliciliśmy pod tym względem za pomocą technologii Community CB obie aplikacje, dzięki czemu możecie zgłaszać i odbierać powiadomienia o:

- fotoaradarach,
- kontrolach drogowych,
- nieoznakowanych patrolach,
- wypadkach,
- niebezpiecznych miejscach,
- złych warunkach pogodowych,
- remontach,
- zablokowanych odcinkach.

W Ryśku zgłaszanie jest bardzo proste. W chwili wybrania odpowiedniej kategorii przez użytkownika pozycja zostaje zapamiętana wraz z typem zgłoszenia i po pięciu sekundach, jeżeli w tym czasie nie anulujemy zgłoszenia, ląduje na mapie. W NaviExpercie zgłaszanie działa tak samo jak do tej pory. Wciśnięcie przycisku CB zapamiętuje pozycję, a po wybraniu kategorii zgłoszenie jest przesyłane na serwer i pojawia się na mapie. Dlatego też prosimy Was o zgłaszanie ostrzeżeń możliwie jak najbliżej miejsca ich występowania.
Reasumując, z naszym Ryśkiem chcemy dotrzeć do nowych użytkowników, którzy szukają dobrego drogowego ostrzegacza. Z ogromną korzyścią dla Was, bowiem dzięki Community CB NaviExpert także zyska na jakości ostrzeżeń.

PS Nie obawiajcie się, że skoro dorobiliśmy się ”nowego dziecka”, którego ochrzciliśmy imieniem Rysiek, zapomnimy o NaviExpercie. Nic z tych rzeczy. Prace nad kolejną wersją idą pełną parą. Będzie się działo!

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 09:58
przez mentos11
Właśnie jade z Ryśkiem i mam pytanie o liczbę użytkowników, co to za liczba i dlaczego prawie wcale się nie aktualizuje?

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 10:18
przez Lukasz NE
mentos11 napisał(a):Właśnie jade z Ryśkiem i mam pytanie o liczbę użytkowników, co to za liczba i dlaczego prawie wcale się nie aktualizuje?


Jest to liczba online użytkowników Ryśka i NaviExperta :) Aktualizuje się ona nieco rzadziej niż statusy CB, ale jeśli uważacie, że powinna być aktualizowana częściej to oczywiście możemy to zmienić :)

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 11:14
przez MariuszHD
Wrzucić ktoś jakieś zrzuty z Ryśka? :)

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 11:20
przez Lukasz NE
MariuszHD napisał(a):Wrzucić ktoś jakieś zrzuty z Ryśka? :)


Mariusz, screeny znajdziesz w opisach aplikacji w marketach :) Linki masz w pierwszym poście.

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 11:22
przez MariuszHD
Aha. Jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem. Dzięki :)

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 12:37
przez mentos11
A jak jest z tymi patrolami które się poruszają czy informacja jest w formie ikonki z miejscem zgłoszenia czy natychmiastowej wiadomości o patrolu dla osób w okolicy ?
Bo właśnie zglosilem patrol motocyklowy.

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 12:50
przez hardtmuth
Rysiek zainstalowany, cieszy mnie wymienność danych pomiędzy NE i Ry :). Dzisiaj będzie pierwszy przejazd, zobaczymy co będzie. Cieszy mnie bardzo dostępność userów online. Całkiem niezła liczba ~30tyś.

Życzę powodzenia i szybko nowej wersji NE, na która wszyscy czekamy!

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 16:14
przez Crazy2006
A czy jest szansa na obracanie ekranu przez Ryśka?

Re: Rysiek - temat ogólny

PostNapisane: środa, 7 maja 2014, 17:37
przez mentos11
I już wiemy ile osób jeździ z nawigacja w szczycie 35 tyś :) nie tak źle.
Ja już jestem 16 w rankingu :)
A i jak zgłaszałem dzisiaj remont przez korkosfere to zauwazylem że można podawać nick a nie id.